“Моє життя належить Україні”-СУСЛЕНСЬКИЙ О. С.

0
567

Указом Президента Володимира Зеленського від 23.08.2021 року, з нагоди 30-ти річчя незалежності України був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

Олександр Семенович СУСЛЕНСЬКИЙ  — меценат та громадський діяч.

Він є Заслуженим діячем мистецтв України, дійсним членом Національної академії Мистецтв України «Академік», директором Історико – меморіального музею «Героїзм і Холокост», президентом «Єврейської Ради України», Головою наглядової ради Національного театру опери та балету ім. Т. Г. Шевченка та виконує ще багато інших громадських почесних обов’язків.
Така висока нагорода для Олександра Семеновича стала гідним визнанням його надцікавого життєвого шляху: молодий талановитий математик і фізик, переможець профільних Всесоюзних Олімпіад, в подальшому науковець Спеціального науково – дослідницького бюро (так в СРСР зазвичай йменувалися закриті «поштові скриньки»), та виконуючий обов’язки його керівника.

В 1985 році Олександр Сусленський захищає дисертацію на тему «Регулятор витрати повітря прямої дії в системах вентиляції і кондиціонування повітря” (призначений для атомних підводних човнів). Вже в наступному році його винахід був в терміновому порядку адаптований до ситуації, що склалася після аварії на Чорнобильській АЕС. Він стає учасником ліквідації аварії II категорії, нагороджений медаллю ліквідатора ЧАЕС,та відзнакою Героя Чорнобиля.

З початку «Перебудови» від Горбачова в 1987 році Сусленський О.С. різко змінює вид діяльності та створює кооператив з повним циклом надання фотопослуг та профільного виробництва.

В цей же час Олександр Семенович зацікавився нафтовим бізнесом, який започатковує разом з партнерами з Швеції. Проект вийшов настільки успішним, що в 1992 році він вже очолив одну з провідних європейських нафтових компаній “Petraco”.

З огляду, на багатий життєвий досвід Олександра Семеновича Сусленького та його вклад у розвиток України, інформаційне агенство “Укрпрес-інфо” вітає мецената та громадського діяча із заслуженою нагородою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я