Коли Марія Заньковецька сказала б : «Я – щаслива!»

0
96
Дякую Богові, що всупереч 5 (!!») ворожим ракетним залпам в бік Києва 11 лютого цього року ми таки зібралися разом! Чарівна сила Українського мистецтва змусила це зробити…І ця сила, пробачте за тавтологію, сильніша за силу зброї…  Все було несподівано, неочікувано, хоча наша команда і готувалася до цієї зустрічі – заздалегідь… Сподіваюся, що душа легендарної актриси українського театру Марії Костянтинівни Заньковецької десь в потойбічному світі втішається, адже втілюється в життя мрія мисткині –  наповнювати її рідний будинок Радістю творчості і спілкуванням!

       

Ну, а тепер – все по порядку… В просторі Музей Марії Заньковецької відбулася творча атмосферна  зустріч із відомим українським актором, драматургом, продюсером Валерий Степанян, який в царині кіномистецтва має вагомий режисерський авторитет. Із паном Валерієм колектив Музею познайомив Заслужений журналіст України, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО  Сергей Комиссаров. Дякую, пане Сергію, за цікаві зустрічі і добрі справи!

           

Отже, в музейному просторі цього лютневого вечора відбувся колективний перегляд авторського фільму (за сценарієм письменниці Олександри Малаховської) “Осіння мелодія душі”. Цей фільм – есе було знято у Києві влітку минулого року, у самий розпал війни. Сюжет кінодрами простий, але життєвий та реалістичний : він  про кохання та  зраду, про святе і грішне, про вічні цінності… Саме в цьому і полягає авторський задум –  близький і зрозумілий для звичайної людини, яка може зіштовхуватися  із подібними проблемами в повсякденному житті.

     

На урочистому вечорі (який можна порівняти із «театральнрим капусником» минулих часів)  були присутні члени знімальної групи та виконавці головних ролей стрічки. Йдеться про талановиту українську актрису Юлия Сак та відомого  широкому загалу актора Андрій Басса. Після перегляду фільму відбулася жвава дискусія між акторами, авторами і гостями нашого мистецького вечора. Кожний – за власним бажанням – висловив власну думку з приводу таких простих і, водночас, складних життєвих питань… Режисер Валерій Степанян причарував публіку власними спогадами про своє кінематографічне життя – буття і, як завжди, артистично і емоційно долучив співрозмовників до подій і доль у своєму монолозі.  Одним словом, наша арт-імпреза пройшла на ура!

       

Дорогі шанувальники високого і прекрасного, театральна вітальня Музею Марії Заньковецької відкрита для проведення мистецьких заходів кожного тижня. Отож, слідкуйте за нашими анонсами. Не менш привабливою є можливість ознайомитися (на другому поверсі особняка) із музейною експозицією, основу якої складають меморіальні речі зірки українського театру, першої Народної артистки України. Колекція Марії Заньковецької із фондів Музей театрального, музичного та кіномистецтва України вважається однією з найбільших! Отож, приходьте до нас у гості, шановні поціновувачі усіх видів Мистецтва, ми завжди раді кожному із вас! Мистецька хвиля у стінах нашого храму Духовності та Культури вас зачарує! Все буде Україна! Ми переможемо!

Жанна Маценко, старший науковий співробітник Музею Марії Заньковецької

Фото – Сергія Комісарова, Міжнародне інформаційне агентство УКРПРЕС-ІНФО

#ЗвдячністюЗСУ #кіномистецтвокультура

#творчізустрічі  #ЖаннаМаценко #СергійКомісаров

#МузейМаріїЗаньковецької

#МузейТеатральногоМузичногоКіномистецтваУкраїни #кінотеатр #кінопоказ #Перемога #ВірювПеремогу #преміяМитець #ЗСУ  #НСХУ #КОНСХУ #СергійКомісаров #Мистецтво  #Мистецькахвиля#художникиУкраїни#художнівиставки #НаціональнаспілкахудожниківУкраїни

#Мистецькахвиля #Укрпресінфо 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я