Митці Києва та Вінниці допомагають  воїнам ЗСУ…

0
285

Постріл – влучання у десятку! Ще постріл – і знову потрапляємо у «яблучко»! І так – зранку й до вечора… «Стрільби» на Мистецькому фронті – у бік ворога – тривають за планом. І результати «стрільби» живописців та скульпторів Національної спілки художників України, мистецтвознавців та журналістів по цілком конкретних мішенях станом на сьогодні усіх нас цілком задовольняють. Адже ми – одна команда. Команда однодумців.

           

Та й  мета у нас спільна – силою сучасного образотворчого Мистецтва та Журналістики щодня піднімати бойовий дух українських солдатів та офіцерів, які воюють із орками на передовій…Або – лікуються у військових шпиталях… Що ми  – організатори та учасники  Міжнародного арт-проєкту «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!» – робимо із величезним творчим задоволенням…

     

Сьогодні, на 106 день війни українського народу за Свободу та Незалежність, у галереї «Хлібня» на території Національного заповідника «Софія Київська», завершується перший етап пересувної виставки «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!». Цей арт – захід протягом десяти днів поспіль відвідала рекордна – як для літньої пори – кількість шанувальників сучасного образотворчого Мистецтва. Але наша виставка не закінчується, а, так би мовити, плавно «перетікає» до іншої локації. А тепер – про все по порядку…

   

Буквально вчора засновники арт-проєкту «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!» у дуже хорошому творчому тонусі повернулися із Вінниці до Києва із черговою творчою перемогою на Мистецькому фронті. Два дні тому, на запрошення керівників Благодійного фонду Володимира Продивуса, ми приїхали до цього гостинного міста. Тут, у Вінницькому обласному художньому музеї, ми взяли участь у відкритті прекрасно організованої  виставки дитячих малюнків «УКРАЇНА РОЗКВІТЕ».

   

На вернісажі – разом із роботами маленьких художників –  були представлені також і 23 принти картин відомих українських та зарубіжних майстрів пензля, котрі брали участь у міжнародній виставці «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!» в Києві. Таким чином, разом із вінницькими друзями нам – за попередньою домовленістю – вдалося реалізувати спільну ідею – об”єднати потужні мистецькі потенціали столиці та Вінниці. І зробили ми це разом із керівниками БФ Володимира Продивуса для того, аби якомога більше воїнів ЗСУ познайомилися із творчістю сучасних українських та зарубіжних живописців.

     

Плюс до цього на відкритті виставки у Вінниці ми  мали також можливість милуватися чудовими дитячими малюнками, над якими працювали хлопчики та дівчатка із 7 країн світу. До наших друзів та партнерів  – талановитої української художниці Злати Шишман, офіційного представника БФ Володимира Продивуса Олексія Кириленка та керівник вінницького представництва в Українському національному комітеті Міжнародної Торгової Палати – ICC Ukraine Андрія Адеріхо – ми приїхали, як заведено серед українців,  не із порожніми руками.

     

Хоча, заради справедливості, зазначу : дарунки, які учасники Міжнародного арт-проєкту «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!» передавали (із нашою допомогою)  організаторам виставки дитячих малюнків «УКРАЇНА РОЗКВІТЕ» були адресовані не їм особисто. Ці сувеніри (ляльки-мотанки, листівки із зображенням древніх українських оберегів, вітальні листівочки, створені на основі оригінальних робіт художників, тощо) учасники Міжнародного арт-проєкту «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!» привезли в першу чергу для  запрошених на мистецький захід у Вінниці українських військовослужбовців.

     

І вони прийняли наші сувеніри із рук у руки із великою вдячністю. Так що, шановні художниці Алла Шлапак, Олена Смаль та представники київського Музею Миру, ви зробили дуже добру справу, відправивши  до Вінниці гарні мистецькі презенти. За що кожному із вас – велика подяка від воїнів ЗСУ, які боронять від рашистських загарбників землю благословенної Вінниччини. Значну частину київських сувенірів запрошені на відкриття вернісажу «УКРАЇНА РОЗКВІТЕ» солдати та офіцери  ЗСУ цього ж вечора передали (знову ж таки із рук до рук)  пацієнтам Вінницького військового шпиталю – разом із сотнями дитячих малюнків, виготовлених у формі поштових листівок. На зворотній стороні кожного такого малюнка київські та вінницькі школярі написали власноруч лише два слова : «Повертайся живим!»

   

Повітре, друзі, ці слова для кожного із наших героїв, які нині лікуються у шпиталях, – буквально на вагу золота… Ми бачили, як, отримавши ці невеличкі сувеніри, у очах мужніх вояків з’являлися  сльози радості… Ось така вона – велика сила Мистецтва. Так буває завжди – якщо це Мистецтво справжнє і лине від серця до серця… Під час урочистого відкриття вернісажу у стінах Вінницького обласного  художнього музею ми досягли домовленості із керівництвом кількох підрозділів ЗСУ, дислокованих на території регіону : по завершенню виставки у цьому центрі Культури та Духовності нашого народу, принти робіт кращих українських та зарубіжних живописців  ми повеземо до військових медичних закладів.

   

Отже, ідея ПЕРЕСУВНОЇ виставки працює! А наша мета на найближчу перспективу, аби після завершення виставкових заходів на території Вінничини, ми «передислокували» принти картин живописців і  до інших областей України. Бо і там на нас чекають українські воїни, які проходять курс лікування та реабілітації у шпиталях… І ми знову шукаємо спонсорів та волонтерів, які допоможуть 120 українським та зарубіжним художникам із 5 держав Європи із реалізацією  амбітної мети – допомогти нашим славним захисникам якомога скоріше пройти курс лікування та повертатися до своїх військових підрозділів…

   

Ну, а перспективі ми плануємо «відкатати» виставки «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!» та  «УКРАЇНА РОЗКВІТЕ» у близькому та дальньому зарубіжжі… Сподіваємося, що у реалізації цього не менш важливого творчого завдання нам підставлять своє дружнє плече керівники дипломатичних місій, акредитовані у Києві…

Слава Мистецтву! Слава Збройним Силам України! Віримо у нашу Перемогу і кожен – на своєму робочому місці – добрими справами наближаємо її щасливу мить!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!»

#українарозквіте #повертайсяживим #мистецтвозамир #культурнадипломатія #Повертайсяживим #арт_проєктПовертайсяживим #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #НСХУ #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #Мистецькахвиля #Ukrvideotravel #Mustsee #ГалереяХлібня #НаціональнийзаповідникСофіяКиївська #СофіяКиївська #повертайсяживим #БлагодійнийфондВолодимираПродивуса #найкращі #свідомі #справжні

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я