Творчий доробок художника Петра Бевзи до Міжнародної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

0
542

Добрий ранок, нескорені! Сьогодні 74 день війни росії проти України… Війна, розв”язана орками  24 лютого цього року, суттєво змінила стереотипами людського мислення. Більшості із нас ще із дитинства відомий крилатий вираз старослов’янською мовою «Несть пророка в Отечестве своем». Сенс висловлювання: люди не вірять у талант, геніальність чи істинність слів людини, яка перебуває поруч із ними. І це – як виявилося –  невірно! Адже серед нас – я говорю про мистецьке середовище – завжди є пророки…

«Життя і смерть як блювотиння вітру,

І стогін автоматних матних черг,

І вибухи, й сирітство ніжних літер,

Що сто віків уже мені пече.

Де кров і смерть, і сморід авантюри,

Й каліцтво душ, освячене в крові.

Й каліцтво тіл на руйновищах тюрем

Чужих правлінь.

(Петро Бевза, художник, рік написання віршу – 1990)

Ось так друзі… Виявляється поруч із нами живуть і працюють митці, які могли передбачити цю криваву війну ще 32 роки тому… І це – талановитий український живописець Петро Бевза, який долучився до кола учасників Міжнародного арт – проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» За що йому – велика подяка від організаторів нашого мистецького заходу. Адже твори пана Петра, які ви побачите на підсумковій виставці у Києві наприкінці травня, дуже добре «вплетаються» у загальну канву нашого мистецького задуму.

Протягом війни Петро Бевзо нікуди не виїхав із України. Митець активно працює.  Він перебуває у чудовому творчому тонусі. І підтвердженням тому – нові роботи талановитого українського  художника, створені нещодавно, які він запропонував для нашої виставки.  Ось вони…

       

Петро Бевза. Сапсан 2. 2022, полотно, олія, 55х45 см

Петро Бевза. Сапсан 4. 2022, полотно, олія, 55х45 см

         

Петро Бевза. Сапсан 6. 2022, полотно, олія, 55х45 см

Петро Бевза. Сапсан 7. 2022, полотно, олія, 90х70 см.

Останнього разу ми зустрічалися із паном Петром  наприкінці січня цього року – на презентації  ювілейного альбому-каталогу “Київська картинна галерея.100 років”. Будували спільні цікаві творчі плани на перспективу.

     

Я запропонував художнику взяти участь у одному із цьогорічних пленерів на Півдні України. Як мовиться, не судилося… Підступні орки із росії зруйнували наші задуми… І не лише – наші… Але, сподіваюся, після Перемоги ми таки-поїдемо на пленер разом із іншими українськими та зарубіжними живописцями, котрі так само, як і Петро Бевза, є учасниками Міжнародного арт – проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» На сторінці цього талановитого українського живописця – патріота у Фейсбуці я знайшов невеликий текст до його дивовижної за кольорами роботи «УКРАЇНА – БІЛИЙ ПТАХ З КРИЛАМИ СВОБОДИ». Ось що написав про свою картину автор у квітні цього року :  «Вирішив намалювати графічний образ сьогодення. Щодо кольорів. Червоно-чорний традиційно в Україні 20 сторіччя – прапор боротьби. Синьо-жовтий – прапор перемоги. Прототипом білого птаха є сапсан (сокіл). В природі він темно-сірий з чорними, світло-сірими і бурими пір’їнами. Я обрав білий, оскільки білий – одвічно символ чистоти помислів».

       

Дякую за чистоту Ваших помислів, друже Петре! І спасибі за те, що ви – із нами. Адже без Мистецтва, яке пробуджує в українцях патріотичні почуття, нам ворога не осилити… Ну, а ми із разом вами та іншими худождниками й надалі триматимемо оборону на спільному  Мистецькому фронті. Триматимемо – до Перемоги!

Слава Мистецтву! Слава ЗСУ! Слава Україні! Віримо у нашу Перемогу і кожен – своїми добрими справами, в тому числі й на Мистецькому фронті – наближаємо її щасливу мить!

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МИТЦІВ, ЯКІ МАЮТЬ БАЖАННЯ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ АРТ – ПРОЕКТІ «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

Шановні друзі! Запрошую всіх українських та закордонних художників долучатися до Міжнародного арт-проекту “Повернись живим!” Проект реалізується під патронатом НСХУ. Спитаєте : “Чи варто нині організовувати велелюдні мистецькі заходи? Може, ще не час?… ” Відповідаю : “Варто, дорогі мої друзі – митці! Адже Перемога кується не лише на передовій, а й в тилу. В тому числі, і на Культурному фронті… ” Участь у митецькому проекті “Повернись живим!» – безкоштовна. Всі роботи, які демонструватимуться на підсумковій колективній виставці, запланованій на найближчу перспективу, повертаються їхнім авторам. Принти цих картин організатори Міжнародного арт-проекту «Повернись живим!» повезуть на фронт, аби показати цю пересувну виставку солдатам та офіцерам Збройних Сил України. Також принти робіт побачать поранені військовослужбовці, які проходитимуть курс лікування у шпиталях. Маємо домовленність із низкою мистецьких організацій країн Європи щодо проведення міжнародних виставок на їхніх теренах. За підсумками вернісажу буде видано каталог. Фото та стандартний опис картин (автор, матеріал, розміри та рік створення) надсилайте мені у приват Фейсбуку або на електронну адресу за адресою : komsv@ukr.net Подробиці про наш проект читайте у мене на сторінці в Фейсбуці. Щодня розповідаю про творчість митців, які вже надіслали на розгляд журі конкурсу фотографії своїх робіт та пройшли відбір. Наш вернісаж – не за горами. Точну дату та місце його проведення повідомлю додатково кожному із учасників.

 

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХУДОЖНИКА ПЕТРА БЕВЗУ :

Народився 1963 року у с. Шпитьки на Київщині. Живе і працює у Вишневому та в Києві.

Освіта: Київський державний художній інститут, нині Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури.

Музеї і колекції

Національний художній музей України (Київ, Україна), Національний музей Тараса Шевченка (Київ, Україна), Український інститут Америки (Нью-Йорк, США), Музей сучасного мистецтва «PasquArt» (Біль-Б’єнн, Швейцарія), Національний музей українського народного декоративного мистецтва (Київ, Україна), Національний музей у Львові (Львів, Україна), Одеський художній музей (Одеса, Україна), Музей сучасного мистецтва «Совіарт» (Київ, Україна), Запорізький художній музей (Запоріжжя, Україна), Міжнародна академія довкілля (Женева, Швейцарія), Галерея Арт-Кафедра (Луцьк, Україна), Центр сучасного мистецтва «Білий Світ» (Київ, Україна).

Відзнаки

Почесна грамота міста Києва за кращий твір живопису за 1994 рік, Київ, Україна, 1994

Почесний приз Міжнародного Салону сучасного мистецтва D`ART`96, Ніца, Франція, 1996

Приз Золотий перетин і звання Художник року, Київ, Україна, 1997

Грант ЦСМа при НУКМА засн. Дж.Соросом за кращий художній проект 2000 року, Київ, Україна, 2000

Грант Фундації Про Гельвеція за кращий художній проект 2001 року, Біль-Б’єнн, Швейцарія, 2001

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

Фото автора та Петра Бевзи

#Повернисьживим #проектПовернисьживим #НаталіяБондаренко #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #ЗСУ #Перемога #ХудожникПетроБевза #творчістьПетраБевзи  #PetroBevza

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я