День слов’янської писемності та культури – наше спільне свято!

1
271
Розуміємо одне одного, читаємо книжки і періодичні видання, пишемо одне одному листи…  Ми – одного кореня! І абетка у слов”ян, єдина – одна на всіх! Сьогодні увесь цивілізований слов”янский світ відзначає велике спільне свято – День слов’янської писемності та культури.

Згадуємо про Кирила і Мефодія – наших пращурів, які подарували нащадкам унікальну можливість – спілкуватися із допомогою літер –  мільйонам слов”ян, які живуть у різних куточках землі. У цей день ми віддаємо данину поваги засновникам слов’янської писемності і у Києві.

Біля пам”ятника Кирилові і Мефодію у історичному центрі столиці зібралися члени правління Товариства «Україна-Болгарія», Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Костадін Коджабашев. Надзвичайний та Повноважний Посол Північної Македонії в Україні Крум Ефремов, представники інших посольств і громадських організацій, які

разом із Київським товариством болгарської культури «Родолюбіє» та представниками творчої і мистецької спільноти України урочисто відзначили День слов’янської писемності та культури і вшанували духовний подвиг святих рівноапостольних братів,  першопросвітників  Кирила і Мефодія.Із вітальним словом до присутніх, які прийшли до пам”ятниками із букетами весняних квітів і прапорами  у руках, звернувся академік, Посол миру,  Почесний доктор права, доктор філософії, професор, голова правління Дружби «Україна – Болгарія» Юрій Сєдих.

Від сказав, що  жодного  разу від дня свого утворення 14 грудня 1958 року, ця громадська організація не була осторонь від Свята, яке, разом із народами Болгарії та Північної Македонії,  24 травня відзначають усі слов’янські народи світу.

Юрій Сєдих наголосив, що члени  Товариства Дружби «Україна-Болгарія»  попри труднощі сьогодення робили і буде робитимуть все можливе, аби зберегти і  зміцнити  культурні, наукові, економічні  та одвічні дружні зв’язки між нашими братніми народами.

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, член правління Дружби «Україна-Болгарія»

Фото автора

 

#Україна_Болгарія #ТоваристоДружбиУкраїна_Болгарія

 

#Деньслов_янськоїписемностітакультури #ЮрійСєдих

#КирилоіМефодій #КрумЕфремов #КостадінКоджабашев

#Болгарія #ПівнічнаМакедонія #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я