“Культурний осередок Київщини”. Чому Біла Церква заслуговує таку назву?

0
417

Біла Церква – місто, що неодноразово з’являлося у кіно та літературі. Тут знімалися фільми та кліпи, про це місце писав вірші Грабовський, його згадували Пушкін та Булгаков. Це і не дивно, адже Біла Церква – найбільший культурний осередок Київщини. Тут є що подивитися та куди сходити. Не вірите? Зараз доведемо!

Чи знали ви, що у  Білій Церкві знаходиться один із найцікавіших театрів області – Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені П. К. Саксаганського?  Чим же він цікавий? А хоча б тим, що репертуар тут – не класичний. Тут можна подивитися і різножанрові вистави, і шоу-програми, і навіть послухати концерти театрального оркестру. Щороку тут відбувається до 10 прем’єр, стільки ж нових шоу-програм. Українська класична і сучасна драматургія, світова драматургія чи вистави для дітей – тут можна знайти щось до вподоби кожному. До того ж ціна достатньо демократична, що, можливо є ще однією причиною, чому тут нерідкі повні зали.

Не оминають місто і новинки кіно. Їх завжди можна подивитися у кінотеатрі імені Довженка. При чому немає ніякої проблеми у тому, що виходить велика кількість фільмів – є три зали, куди сумарно може потрапити 1050 чоловік. Не мало, чи не так? Під час виходу якихось довгоочікуваних картин тут можна знайти і тематичні декорації, де можна сфотографуватися, побачити фанатів, що наслідують улюблених героїв. І звісно тут можна не боятися залишитися голодним – як у кожному великому кінотеатрі тут є з чого вибрати для “похрумкати під фільм”.

Білоцерківський краєзнавчий музей – ще один осередок культурного життя Київщини. Він є місцем для проведення різноманітних науково-практичних конференцій, зустрічей із митцями, різноманітних конкурсів. Музей має унікальну експозицію, що показує історію та культуру області, цінні речі, такі як скіфський меч акінак, черняхівський світильник, козацьку атрибутику та ще багато чого цікавого. Також тут проводяться різноманітні тематичні виставки. І хоч не так багато людей може похвалитися любов’ю до музеїв – його варто відвідати!

Не можна і не згадати про палац культури “Росава”. Саме сюди приїжджають із концертами українські зірки, тут відбуваються фестивалі й виступи різноманітних колективів. На його базі займається зразковий хореографічний колектив “Суцвіття”, тут же знаходяться і різноманітні гуртки для організації дозвілля. І якщо відомі музиканти чи колективи гастролюють Україною – будьте впевнені, вони будуть тут!

Варто згадати і перлину Київщини – дендропарк “Олександрія”. Найбільший архітектурно оформлений ландшафтний парк України, він приваблює своєю історією та краєвидами. Тут можна нагулятися до болю в ногах, заглядаючи в кожний закуток, а можна й пройтися класичним маршрутом. А якщо не хочеться йти – можна проїхатися велосипедом чи й зовсім кінною повозкою. Розглядати рослинність, архітектуру чи скульптури, просто гуляти чи навіть влаштовувати пікніки – тільки вам обирати, що робити в цьому неймовірному місці.

Тож запрошуємо до Білої Церкви! Адже можна сотню раз почути і прочитати, але краще хоча б раз побачити! Приїздіть і переконайтеся – тут справді цікаво і красиво.

Культура – то добре. А чим живе білоцерківська молодь?

Ми вже розповіли вам про те, куди можна сходити у Білій Церкві, на що подивитися та що взагалі із культурним життям міста. Але ми не зачепили таку цікаву тему, як молодіжні розваги та дозвілля. Так чим же живе білоцерківська молодь? Цікаво? Тоді читайте далі!

Кожен восьмий молодий українець вважає, що побудувати кар’єру, досягти влади і соціального статусу – головна мета життя. Білоцерківці не виключення, вони так само прагнуть отримати професію та мати гідний заробіток. І у молоді міста насправді є непоганий вибір серед спеціальностей, адже тут є 12 вищих навчальних закладів. Так можна отримати освіту аграрія, економіста, менеджера чи й взагалі стати художником-модельєром. До того ж достатня близькість до Києва створює можливості для молоді навіть навчатися там, при цьому проживаючи вдома.

Важливо й те, що для білоцерківців у місті є чимала кількість місць для хобі та саморозвитку. Клуби за місцем проживання, молодіжний центр, величезна кількість великих і не дуже організацій різного спрямування – вибирай що хочеш. При чому їх можуть відвідувати не тільки діти й підлітки, а й ті, хто вже навчаються в ВНЗ та навіть закінчили. У цьому сенсі Біла Церква є гарним місцем для самореалізації себе як особистості творчої. Не обов’язково кудись їхати і щось шукати в інших містах, щоб навчитися танцювати такі популярні зараз зумбу чи high heels, створити й записати власну пісню чи проявити себе як письменника-декламатора. Головне тільки знати куди піти:)

Важливим для білоцерківської молоді є й здоровий спосіб життя. Все частіше можна помітити велосипедистів чи бігунів, замість тих, хто сидить із цигаркою та пляшкою пива. Звісно, бувають і такі, але добре те, що свідомої молоді останнім часом стає все більше. У тренажерних та фітнес-залах вже левову частку відвідувачів становлять саме молоді люди, котрі слідкують за своїм здоров’ям та фігурою. І напевно це спонукає і активістів міста, адже за останні два роки різко виросла кількість вуличних тренажерів. І вони не пустують. Там завжди можна побачити когось, хто займається. Це не може не радувати.

А чи може білоцерківець кудись піти для відпочинку? Звісно. Купа кафе й кав’ярень, цікаві заклади, яких немає в інших містах – вибирай досхочу. Любителі нічного життя також не лишаться без свого, адже є й бари, й караоке і навіть кілька кальянних. А центр міста, до речі, й сам по собі, хоч зараз і не в найкращому стані, є місцем зустрічей та нових знайомств.

Молодь Білої Церкви цікава. Активна. Амбіційна. Вона не хоче стояти на місці і дивитися на те, як і що робить старше покоління. Вона створює своє та змінює портрет міста на краще. Наша молодь не ідеальна. Та й не буває ідеальних. Вона живе так, як вважає за потрібне. Але незаперечний факт в тому, що саме сучасна молодь рано чи пізно змінить життя міста на краще. Вона вже це робить. І можливо, незабаром про Білу Церкву заговорять як про місто із найпотужнішим молодіжним потенціалом. Хто зна?

Катерина Стороженко, студентка 3 курсу Київського національного Університету культури та мистецтв, для «Укрпрес-інфо» у рамках проходження фахової практики

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я