Чи буде справедливим суд у розгляді справи про вбивство Павла Шеремета?

0
193

Підозрюваним у вбивстві журналіста Павла Шеремета додали ще дві статті обвинувачення. Нагадаємо, 12 грудня 2019 на брифінгу по справі були присутні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, тодішній генеральний прокурор Руслан Рябошапка та запрошений президент Володимир Зеленський. На цій презентації начальник кримінальної поліції детально показував зібрані оперативниками докази.

У грудні 2019 року правоохоронці затримали трьох підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка і військову медсестру Яну Дугарь. За версією слідства, Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом із Антоненком, який також фігурує як організатор. Суд арештував Кузьменко та Антоненка. Дугарь перебуває під нічним домашнім арештом. Але відтепер одна із підозрюваних Юлія Кузьменко, лише закладала вибухівку, а не “натискала на гачок”. Андрій Антоненко тепер не замовник вбивства, а лише виконавець. До того ж крім вчинення вбивства їм додають ще дві статті, це зберігання вибухових пристроїв та умисне знищення чужого майна. 

 Тарас Безпалий, один із адвокатів Юлії Кузьменко. Ми із ним поспілкувалися, як проходить справа. На його думку, судді не звертають увагу на докази невинуватості підозрюваних.

Сторона обвинувачення, тобто прокурори, мають лише один доказ – це аналіз ходи за висновком британського експерта Айвана Бірча, що здійснювалася за камерами спостережень. Адвокат Юлії говорить, що за шкалою, лише на 20 % це ймовірно Кузьменко і саме через це її обвинувачують. Крім цього сторона захисту запитувала в інших іноземних експертів на скільки можливо провести таку експертизу.

Володимир Зеленський на прес-конференції на рік президентства у відповідь на питання про справу Павла Шеремета сказав, якщо суд доведе, що вони не винні, то будуть кадрові зміни.

Адвокат Тарас Безпалий каже про те, що  Зеленський такою різкою заявою фактично поставив вибір між законністю та надією зберегти посаду, а тому далі про законність та прозорість в справі казати важко.

Додамо, що 22 травня відбудеться черговий суд, де можливе завершення розслідування та відкриття усіх доказів у справі. 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я