Виставка «ЖІНКА ПОЗА ЧАСОМ» Олени Кучерук і Влада Волосенка

0
207

Ну, привіт мій новий друг, фантастична Олена Кучерук! А тобі, Світлана Бринюк, велика подяка, що познайомила мене із цією справді цікавою людиною і дивовижним живописцем. А було так : приблизно тиждень тому до мене зателефонувала мій старий і добрий друг художниця Світлана Бринюк, про виставку якої «Сюрреалістичний анімізм» я нещодавно розповідав широкому мистецькому загалу. «Якщо є нагальне бажання підняти градус життєвого оптимізму, якщо не вистачає яскравих кольорів наприкінці зими, якщо потрібні «вітаміни радості» для душі і очей – бери блокнота у руки і мерщій записуй адресу! – бадьоро сказала мені подруга. – Це Андрїївський узвіз, 36, художні майстерні. У одній з них всього, що я щойно перелічила вище, як на мене, знайдеш більш ніж достатньо. Поспілкуєшся із моєю подругою Оленою Кучерук – і, сподіваюся, сам у цьому переконаєшся. Тим більше, що є гарний інформаційний привід : Олена (разом із скульптором Владом Волосенком) готується до їхньої спільної виставки «ЖІНКА ПОЗА ЧАСОМ». Поговорите із Оленкою, а потім, будь ласка, зателефонуй мені : дуже цікаво, наскільки сподобався її живопис?»


«Прийшов, побачив, ПЕРЕМОГЛА!» – ось моя відповідь тобі, дорога Світланко. Це – якщо стисло. А якщо розгорнуто, то скажу так : 5 – го березня у галереї «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» відкриється виставка, яка нікого не залишить байдужим. Позаяк я приємно здивований фантастичним рівнем робіт справді талановитої української миткині, із якою випало щастя познайомитися не на її вернісажі, а у творчій майстерні. Воістину : Андріївський узвіз – місце сили!

Тут і лише тут, у цьому «намоленному» художниками і скульпторами місці, якраз напроти Андріївської церкви, і можуть з”являтися на світ Божий ТАКІ роботи! Абстракції Олени Кучерук, які оспівують красу і чарівність Жінки, дійсно справили на мене невимовне враження. Роботи Олени зачаровують із першого погляду : у кожній із них – і глибокий зміст, і різне тлумачення образу Жінки. Уточню : Жінки із великої літери. Хоча частина робіт присвячена не лише жінкам, а й квітам. Квіти і жінки – вічне поєднання!


Напередодні зустрічі, ми планували, що спілкуватимемося протягом години – не більше. І у мене у купа справ, і Олені треба домалювати одну з робіт, яку вона обов”язково хоче показати відвідувачам вернісажу… Але, зізнаюся, так захопилися бесідою на фоні картин, «розбираючи на кісточки» кожну її роботу, що й не помітили : вже дві години минуло, як одна швидкоплинна мить… А ми все говоримо, говоримо і ніяк не можемо зупинитися!

Адже, я так думаю, кожна абстракція Олени Кучерук – це Всесвіт, це макрокосм, це галактика, де володарює жінка : красива, тендітна, ніжна, чарівна, досконала … Але завжди загадкова! Коли я дивився на ці дивовижні жіночі портрети, виконані у цікавій авторській абстрактній манері моєї чарівної співрозмовниці, із глибин пам”яті «випірнули» слова Джорджа Байрона : «Ніч надає блиску зіркам і жінкам». І ці слова – саме про них, кожну із героїнь виставки «ЖІНКА ПОЗА ЧАСОМ».

Олені Кучерук подобається – і це я відчув на рівні інтуїції – коли в її картинах люди бачать щось своє, індивідуальне… Коли сприймають її полотна, як довершений мистецький твір, у якому хтось «прочитає» древній єгипетський манускрипт, хтось – лаконічне філософське німецьке есе, а хтось – цілий французький роман про Кохання… «Янгол Роттердама», «Кассандра», «Дівчисько», «Дотик», «Лик», «Безсоння», «Ноктюрн»… Назви робіт Олени Кучерук лунають немов Музика. І кожна її робота – це пісня на полотні, справжній гімн досконалій жіночій красі!..


Як тут не згадати вислів зірки кіно золотої доби Голівуду Одрі Хепберн, яка свого часу сказала : «Краса жінки не в одязі, фігурі чи зачісці. Вона – в блиску очей, адже очі – це ворота в серце, де живе кохання». Супер! Краще і не скажеш. Мені здається, що саме таких жінок і оспівує на своїх картинах подруга моєї подруги, а відтепер – і мій друг художниця Олена Кучерук. Шкода лише, що, побувавши у творчій майстерні художниці на Андріївському узвозі, мені не поталанило побачити усіх її героїнь разом.

Питання, яке виникло протягом нашого спілкування : як в такому невеликому за площею просторі майстерні вирішується розмах, енергетика, гротескний колорит, багатоплановість, просторовість образів, фігур, асоціацій? Відчувається, що цьому конгломерату задумів і почуттів, які Олена так натхненно «вихлюпнула» на полотно, давно затісно у стінах невеличкої творчої майстерні… На запитання, чи всі роботи я побачив, миткиня відповіла : «Ні, це лише частина того, що поціновувачі моєї творчості побачать на вернісажі. Адже частина картин, присвячених темі кохання і жіночої краси, нині знаходиться у приватних колекціях.»


Але це – не біда! 5-го березня, в переддень головного жіночого дня весни, усі вони, немов чарівні феї, «злетяться» до галереї «Хлібня». І я, відклавши всі справи на потім, обов”язково прийду на побачення із цими Жінкками. І – на зустріч із чарівною пані Оленою. Повірте : і сама художниця, і її Мистецтво того варті!

#ВиставкаЖінкапозачасом  #ЖІНКАПОЗАЧАСОМ #художникОленаКучерук #картиниОлениКучерук

#скульпторВладВолосенко #ГалереяХлібня #НаціональнийзаповідникСофіяКиївська

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я