Виставка Дмитра Коваля «ТАЄМНИЧА УКРАЇНА. НАРИС ІСТОРІЇ ТА СЬОГОДЕННЯ»

0
177

Про таких митців, як Дмитро Коваль, писати легко. Адже бодай одного разу побачивши його картини, миттєво розумієш : що саме ця людина хотіла сказати світові?

І це, незважаючи на те, що роботи Коваля є досить складними : як за філософією, так і за технікою виконання…

Отож, анонсуємо подію, яка відбудеться у столиці буквально  за кілька днів по початку Нового року : МВЦ Музею історії міста Києва та Дмитро Коваль представляють виставку «ТАЄМНИЧА УКРАЇНА. НАРИС ІСТОРІЇ ТА СЬОГОДЕННЯ».

Техніці живопису Дмитра Коваля непросто знайти однозначне визначення: хтось скаже, що це імпресіонізм, інший вгадає в його мазках традицію пуантилізму. Незвичайний авторський стиль митця, у поєднанні з ніжною колористикою та глибоким символізмом, створює атмосферу казкової реальності – ностальгійну, загадкову, самобутню. Декоративні елементи надають полотнам художника ефект монументальності.

«Серія робіт Дмитра Коваля “Таємнича Україна” – це надзвичайно красива і водночас сумна ода українській автентичності, що порушує надважливе для суспільства питання незаслужено забутих, позбавлених уваги багаточисленних українських “перлин” – від цнотливих диких ланів Закарпаття, до живильних озер Донеччини», – зазначає Анатолій Марчук, заслужений художник України.

Пейзажі, портрети, натюрморти митця викликають теплі почуття приналежності та спорідненості, а разом з тим – світлі, близькі серцю спогади: рідне село, батьківську хату, безжурне дитинство. Відбувається ефект дежавю, що лишає по собі незабутнє враження.

«У своїй творчості Дмитро Коваль прагне осягнути глибину людської душі, істину, вічність, буття у його мінливості, циклічності, відродженні».

Про автора:

Дмитро Коваль народився 23 жовтня 1990 року в Хотині. Навчався у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Основні напрямки творчості митця – імпресіонізм і пуантилізм, поєднані з абстрактним та декоративним мистецтвом. В доробку художника присутні всі традиційні образотворчі жанри: портрет, пейзаж, натюрморт та тематична картина. Дмитро Коваль – учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок, лауреат численних премій. Його роботи зберігаються в експозиціях Чернівецького та Запорізького художніх музеїв, а також в приватних колекціях в Україні, Чехії, Франції, Німеччині, Росії, Китаї та Канаді.

Відкриття виставки – 28 грудня о 19.00

Інформація – прес-служби МВЦ Музею історії міста Києва

Фото – Сергія Комісарова, УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я