Авторська паперова пластика Лесі Улибіної

0
404

 Мистецтві – якщо воно справжнє – завжди зачаровую і дивує…  22 листопада у Першій муніципальній галереї Києва на Троєщині, по вулиці Теодора Драйзера, 6, відкрилася чергова персональна виставка видатного українського митця –  «СИЛУЕТИ» Валерія Франчука. В режимі «сьогодні – на сьогодні» я вже поінформував шанувальників Мистецтва про цю непересічну подію у житті столиці. Адже виставка «СИЛУЕТИ» є однією із складових великого мистецького циклу Валерія Олександровича «РОЗГОЙДАНІ ДЗВОНИ ПАМ”ЯТІ», присвяченого трагедії Голодомору в Україні.

І – паралельно із вернісажем класика сучасного українського живопису – гості Народного художника України змогли  побувати  на ще одній, вельми  цікавій мистецькій імпрезі. Йдеться про роботи, виконані в авторській паперовій пластиці, над створенням яких працювала закарпатська миткиня  Леся Улибіна. Її роботи – це щось космічне, дивовижне, унікальне у своєму роді… Ви лише на фото подивіться – все зрозумієте самі. 

У цих витворах Мистецтва  –  можна побачити цікаві зразки поєднання геометрії і творчості, неординарного просторового бачення і використання новітніх 3D-технологій… І кожна така модернова річ, виготовлена руками цієї працьовитої закарпатської майстрині декоративно-ужиткового Мистецтва,  викликає неабияке  захоплення. А ще – велику повагу до пані Лесі.

Адже щоб виготовити бодай одну таку фігуру у  авторській паперовій пластиці, потрібно витратити кілька годин дорогоцінного часу. Всі ці конструкції  виготовлені із звичайного  паперу. «Папір – матеріал чутливий, дуже непростий у роботі, але – вельми  перспективний, – сказала на відкритті своєї персональної виставки у Києві  майстриня із Закарпаття. – Я ще не опанувала цей матеріал так як треба, але вже є що показати публіці. Задумів нових робіт – десятки. Все у мене тримається у голові. А руки рвуться до роботи!  Отож, гадаю, все найцікавіше, все, про я мрію – ще попереду».

Виставка пані Лесі у столиці – це підкорення чергової мистецької висоти. Дотепер  у творчому доробку цієї гостинної і доброзичливої жінки  вже було вісім обласних і п”ять всеукраїнських виставок. Її роботи бачили поціновувачі Мистецтва  у таких містах, як Ужгород, Ізмаїл, Дніпро, Кременчук і Чернівці.

Прикметно, що на колективних виставках твори Лесі Улибіної не «загубилися» серед робіт таких  митців, як  Емма Левадська, Едуард Приходько, Олена Кондратюк, Василь Вовчок, Василь Філеш, Марія Туряниця, Одарка Долгош, Борис Кузьма, Тарас Данилич, Юрій Боднар, Людмила Корж-Радько, Ольга Кашшай, Атілла Коприва, Влад Габда, Ігор Луценко, Тарас Усик, Мирослав Гресько, Володимир Микита, Сергій Біба, Василь Бобіта, Юрій Шелевицький, Юлія Єгорова-Рогова, Олександр Андялоші, Ангеліна Гафинець, Павло Ковач, Віктор Чепинець, Любов Павлишин, Микола Шете та Василь Свалявчик.

Погодьтеся, друзі, гарна компанія! Виступаючи перед гостями Першої муніципальної галереї Києва Леся Улибіна  щиро подякувала Народного художника України Валерія Франчука за підтримку. А Народний художник України, в свою чергу, відповів : «Україна багата на таланти. Головне – побачити їх, зрозуміти, чого прагнуть, підтримати – не лише словом, а й ділом… І тоді ці таланти розквітатимуть – як квіти! Отож, я й надалі  допомагатиму не лише пані Лесі, а й усім  талановитим українським митцям-аматорам. В цьому – моя місія на рідній землі».

#ВалерійФранчук #ВиставкаВалеріяФранчука #виставкаСилуети #ЦиклробітРозгойданідзвонипам”яті #ПершамуніципальнагалереяКиєва #СергійКомісаров #Мистецькахвиля+ #ЛесяУлибіна #Авторськапаперовапластика

Сергій Комісаров, шеф-редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я