Відкрито виставку Валерія Франчука «Силуети»

0
198

Тиждень тому ми зустрічалися із Народним художником України Валерієм Франчуком у його творчій майстерні… Говорили про часи лихоліття України.  І ось – нове побачення – у Першій муніципальній галереї Києва на Троєщині, по вулиці Теодора Драйзера, 6. Саме сьогодні тут відкрилася чергова  виставка видатного українського митця –  «СИЛУЕТИ».

Вона є однією із складових великого мистецького циклу Валерія Олександровича «РОЗГОЙДАНІ ДЗВОНИ ПАМ”ЯТІ», присвяченого трагедії Голодомору в Україні. Привітати Франчука із його новою мистецькою перемогою прийшло багато людей.

З особливою радістю він зустрічав своїх друзів – художників і молодь столиці. Спочатку ми  переглянули кадри невеличкого  фільму, знятою родиною художника у його рідному селі.  Головною героїнею цього аматорського відео  є рідна мама художника.

У далеких 1932-1933 роках вона пережила Голодомор у Красилівському районі на Хмельниччині. Від історій, які розповідає з екрану найрідніша на світі людина  пана Валерія стає моторошно і сумно… Голодомор – справжня національна трагедія… Особливо це усвідомлюєш, коли чуєш про це жахливе явище із вуст реальних свідків тих жахливих подій.

Ну, а потім ми слухали тужливі пісні, присвячені стражданням простих людей, які мільйонами вмирали  на очах сталінських катів. І лунали пісні  народного хору «Гомін» на фоні дивовижних «Силуетів» Франчука. Що хотів сказати своїми картинами майстер – ви дізнаєтеся із його інтерв”ю, яке ми записали в переддень вернісажу. А те, що не ввійшло у нашу розмову,  ви побачите на талановитих полотнах Валерія Олександровича. Краще – не на фото чи відео, а власними очима…

#ВалерійФранчук #ВиставкаВалеріяФранчука #виставкаСилуети #ЦиклробітРозгойданідзвонипам”яті #ПершамуніципальнагалереяКиєва #СергійКомісаров #Мистецькахвиля+
https://www.youtube.com/channel/UCjG5wc8kUuaM1uk3d2-2PtQ

Сергій Комісаров, шеф-редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я