Інформація Посольства Республіки Казахстан

0
173

Міжнародний проект по створенню Банку низькозбагаченого урану МАГАТЕ в Казахстані успішно реалізований з ініціативи Першого Президента Казахстану – Елбаси Нурсултана Назарбаєва.
У Банку НОУ МАГАТЕ буде зберігатися 90 метричних тонн гексафториду урану, придатного для виготовлення палива для стандартного легководного реактора на атомних електростанціях. Цей резерв НОУ передбачений на випадок, якщо держави-члени МАГАТЕ зіткнуться з припиненням традиційних поставок палива з політичних мотивів.
На базі Ульбінського металургійного заводу, що має багаторічний досвід роботи в цій області, створена необхідна інфраструктура для безпечного зберігання матеріалу.
Банк НОУ МАГАТЕ є важливим внеском Казахстану і підтвердженням його лідируючої ролі в сфері зміцнення міжнародної безпеки та режиму ядерного нерозповсюдження.
Постачальниками матеріалу для БНОУ МАГАТЕ є казахстанська компанія АТ «НАК Казатомпром» і французька компанія «Орано-Цикл».
Підписання документів між Казахстаном і МАГАТЕ про створення БНОУ МАГАТЕ відбулося в серпні 2015 року в казахстанській столиці в ході візиту Генерального директора МАГАТЕ Юкія Амано.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я