Персональна виставка Золтана Мички у Центральному будинку художника НСХУ

0
210

Чесний, порядний, відкритий, щирий, добрий, талановитий… І все це – про нього, видатного українського художника Золтана Мичку (1949 – 2017), персональна виставка якого 5 вересня відкрилась на третьому поверсі Центрального будинку художника НСХУ. Друзі, колеги, шанувальники Мистецтва, які прийшли віддати шану цій людині і його сім”Ї, наголошували у своїх виступах, що пан Золтан був не лише першокласним живописцем, гордістю Закарпаття і всієї України, а також талановитим  організатором та учасником численних живописних пленерів у рідному краї.

На думку  українського художника, мистецтвознавця, філолога, дослідника дерев’яних церков Михайло Сирохман, ця людина з великої літери «…на всі сто відсотків  виконала  своє завдання художника. Спираючись на мистецтво попередніх поколінь, взявши в серце їхні здобутки, пройнявшись пробудженим ними культурним патріотизмом, набувши майстерності, Золтан Митчка створив  своє мистецтво, відповідне часові й своїм відчуттям».

 Пленеризм Золтана Мички – бездонне джерело його натхнення та уяви, це той пленеризм, завдяки якому сформувалася закарпатська малярська школа, увібравши досвід французького та мюнхенського пленеризму Адальберта Ерделі і досвід Нодьбанської школи. Його картини сформовані простором, у якому кожен знаходить свою істину.

Майстер конструктивного нефігуративного живопису, у багатьох композиціях вибудовував архітектонічну модель образності, основною домінантою якої є засади протилежностей. Художник також полюбляв монохроматичну побудову живопису, в якій пошуки форми й композиції зводяться до використання партії умбр або білого, із вкрапленнями фіолету або жовтого. Митець часто використовував алегорично-метафоричний вислів, уживав асоціативну символіку, знаковість. Нефігуративний живопис Мички перейнятий великою малярською культурою, що включає сміливі зіставлення площин у просторі полотна, динамічні акорди певних барв на суцільному тлі.Золтан Мичка був учасником багатьох виставок, 130 європейських міжнародних пленерів та симпозіумів у 28 країнах світу. Його твори зберігаються в музеях і колекціях як в Україні, так і поза її межами.Серед останніх персональних виставок – ретроспективна виставка в приміщенні Національної академії мистецтв України «Минуле майбутнє» (20.10.2017–20.11.2017), у філії Національного музею «Київська картинна галерея» «Мистецький центр «Шоколадний будинок» (28.11.2017–18.12. 2017), а також у м. Мукачево, в історичному музеї Паланок (23.08.2018–23.09.2018).

Золтан Мичка – визначна особистість. Він увібрав у своє єство дух і силу творчості своїх вчителів, які створили славу Закарпатської школи живопису – А. Ерделі, Ф. Манайла, А. Коцки, Е. Контратовича та інших.Прекрасна, дійсно «золота людина», яка любила людей, життя, свою родину… Його поважали, цінували, ним захоплювались у Мукачеві і у всьому Закарпатті.

#ЗолтанМичка #ВиставкаЗолтанаМички #ЦентральнийБудинокхудожника #НСХУ #СергійКомісаров #Ukrvideotravel #Мистецькахвиля+

Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора Інформаційного Агентства УКПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я