Україна – Молдова: найближчі сусіди

0
156

Прем’єр-міністр Молдови Мая Санду сьогодні в четвер, 11 липня, відвідає Україну з робочим візитом та зустрінеться з Президентом Володимиром Зеленським.

«Дякую президентові Володимиру Зеленському за запрошення та готовність до такої зустрічі. Україна та Молдова мають подібний політичний досвід у регіоні, особливо у боротьбі з корупцією та побудові демократичних та функціональних держав, орієнтованих на потреби та сподівання громадян, і мають одну мету європейської інтеграції. Тому тісне співробітництво між нашими країнами матиме позитивний вплив як на безпеку в регіоні, так і на життя громадян обох країн», – повідомила Майя Санду.

Україна - Молдова: найближчі сусіди
Майя Санду – Премьєр-міністр Республіки Молдова

Одним з пунктів порядку денного ції зустрічі, може стати питання введення подвіного громадянства для України (Республіка Молдова давно має подібну норму). В своїй івнагураційній промові Президент Зеленський запросив всіх українців на планеті (” Нас 65 мільонів !”) до набуття громадянства та внесення посильного вкладу в розквіт своєї Батьківщини. Такий посил, вочевидь, може бути реалізованим лише після прийняття Закону про визнання подвійного громадянства.В той же час, збройний конфлікт з країною – агресором – членом ядерного клубу Російською Федерацією, не сприяє прийняттю такої норми апріорі. Отже ми маємо знайти правильний і безпечний механізм впровадження подвійного громадянства для України.

Широким кроком до вирішення цього пріоритетного завдання, став успішний візит Президента ЗЕ до Канади. Зокрема, на зустрічі з представниками цієї найбільшої заморської української діаспори в світі, президент Світового конгресу українців Павло Ґрод виказав готовність допомогти Україні розробити найкращу модель запровадження подвійного громадянства.

“Президент дуже відкритий до цього. Під час обговорення ми уточнили, що це питання дуже складне і не має простого вирішення. Треба його ретельно проаналізувати та обдумати деталі. Ми готові створити із СКУ спільну робочу групу, аби знайти модель, яка працюватиме”, – сказав Ґрод.

Україна - Молдова: найближчі сусіди

Президент Світового конгресу українців Павло Ґрод 

Він наголосив, що основною загрозою у разі запровадження в Україні подвійного громадянства, буде нівелювання впливу Росії.“Одним із можливих варіантів цього є укладення двосторонніх договорів між державами. Скажімо, Україна може домовитися із Канадою, Німеччиною, США й деякими іншими державами про визнання подвійного громадянства та підписати відповідні міждержавні угоди. Це є, фактично, використанням позитивного досвіду запровадження безвізового режими між різними крїнами. 

Україна - Молдова: найближчі сусіди
Паспорт Республіки Молдова

Республіка Молдова, справді завжди дружня, сусідня до нас країна, з громадянами якої українці мають чисельні родинні звязки, як найкраще відповідає умовам тестування, відпрацювання механізму погодження визнання подвіного громадянства. Навіть просто Заява про досягнення подібнї домовленності між очільниками наших кран на цій зустрічі, стане суттєвим кроком до реалізації повномасштабного запроваження визнання подвійного громадянства для всіх українців в світі ! .

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я