Рішення Печерського суду щодо підозри С. Тарасову: захист говорить про сумніви судді Гуртової і можливий тиск

12 серпня у Печерському районному суді Києва продовжився розгляд скарги на повідомлення про підозру відомому агропідприємцю та співвласнику ПП «Аграрна Перспектива» Сергію Тарасову, – передають Новини правосуддя

Суддя Тетяна Гуртова

Сторона захисту вважає, що слідство діє упереджено та виконує політичне або економічне замовлення, а суддя навмисно затягує цю справу, щоб мати можливість ухвалити рішення під тиском, – йдеться у матеріалі наших колег.

Після понад двох годин слухань слідча суддя Тетяна Гуртова пішла у нарадчу кімнату, але рішення цього ж дня не оголосила. Адвокати вважають, що наведені ними аргументи змусили суд коливатися та поставили під сумнів раніше підготовлений сценарій, – передають ЗМІ.

Захист надав суду низку доказів, які, на їхню думку, повністю спростовують обвинувачення. Серед них – результати почеркознавчої експертизи, покази власників земельних ділянок, що підтверджують фальсифікацію підписів у документах, а також записи розмов осіб, які, за словами адвокатів, обговорювали шахрайські схеми проти самого Тарасова, без жодної його участі.

Коментуючи хід подій для ЗМІ, особливу увагу юристи звернули на спосіб вручення підозри. За їхніми словами, на відеозаписі, який у позапроцесуальний спосіб передав суду прокурор Іван Чеченєв, видно, як документ залишають біля паркану. Такої процедури закон не передбачає, що, на переконання захисту, є беззаперечним доказом незаконності самої підозри, – пишуть журналісти.

Адвокати також заявляють, що рішення відклали не випадково: у ніч перед оголошенням вердикту на суддю можуть чинити тиск, щоб змусити її ухвалити вигідне для обвинувачення рішення. Водночас вони наголошують, що у разі негативного результату готові йти до апеляційної інстанції, де, за їхніми словами, впливати на колегію суддів буде набагато складніше.

Захист очікує, що рішення суду буде оголошене вже 13 серпня, і сподівається, що воно базуватиметься виключно на фактах та нормах закону, а не на «телефонному праві», – передають ЗМІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *