Відкриття колективної виставки «Відчуття весни» у галереї «Митець»

0
300

«Вийдіть із голови й увійдіть в серце. Менше думайте і більше відчувайте. Не прив’язуйтеся  до думок – тоді поринете у відчуття. Тоді оживе і ваше серце», – сказав мудрий Ошо і я можу підписатися під кожним його словом… Особливо це актуально, коли йдеться про сучасне образотворче Мистецтво – у всій його найрізноманітніших проявах…

     

“Весна іде, весні дорогу!”…Хто пам’ятає звідки ці віршовані рядки, той знає – це аксіома. І вона не потребує доведення… 21 лютого 2023 року, рівно за тиждень до початку календарної весни, в уславленій столичній  галереї «Митець» Київської організації національної спілки художників України розпочалася нова довгоочікувана артподія. Йдеться про колективну художню виставку  «Відчуття весни».

                 

«Якщо особисто Вам бракує вітамінів радості та щастя, то Вам – сюди!» – написав я у Соціальних мережах рівно за пів години до відкриття цього справді атмосферного вернісажу, який старанно підготували та блискуче  провели директорка галереї «Митець» Каріна Кравець, її невтомні помічниці Тетяна  Самоткіна і Наталія Ващук та талановитий український живописець, скульптор й мистецтвознавець Олексій Овчаренко.

     

Цього похмурого і дощового лютневого вечора вони із радістю зустрічали і авторів більш ніж ста робіт, і поціновувачів Мистецтва. І, немов справжні чарівники, перетворювали похмурий робочий день на справжнє атмосферне свято високого та прекрасного…На колективній виставці «Відчуття весни» відвідувачі вернісажу цього вечора мали змогу познайомитися із картинами Ірини Стольнікович, Еллен Орро, Анатолія Фролова, Лідії Шевченко, Аліни Ворошилової, Анастасії Самбурської, Андрія Брачуна, Ксенії Островерхої, Тетяни Самойлович, Ольги Галагуз та міні – скульптурою Олексія Овчаренка, який, до речі,  блискуче провів урочисте відкриття виставки – у ролі професійного знавця сучасного образотворчого Мистецтва.

     

У своєму ексклюзивному інтерв”ю Міжнародному інформаційному агентству «Укрпрес-інфо», яке підтримує партнерські взаємини із галереєю «Митець» протягом багатьох років, Олексій Овчаренко наголосив : «Ми довго думали – як назвати виставку, на якій представлені роботи різних художників різних поколінь…Це було колективне обговорення. Ми шукали і відкидали різні варіанти. А потім, як на мене, зупинилися на досить вдалій назві цього атмосферного вернісажу – «Відчуття весни». Не просто зміна погоди або зміна стану природи є головним. Головним є відчуття оновлення, відчуття відродження…

       

Можна сказати, це відчуття Перемоги, яка просто розчинена у нашому повітрі. І все це ви можете побачити на картинах, представлених у затишній і по-весняному яскравій виставковій залі шанованої київської галереї «Митець». Цього разу ми пішли на цікавий творчий експеримент : виставили разом із роботами знаних вітчизняних живописців і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва картини художників, які лише починають свій шлях у Мистецтві. І, як на мене, маємо чудову колективну виставку! Досвід представників старшого покоління і пошук нового, невідомого, нетрадиційного – це просто чудовий мікс.

       

Але головне : всі без винятку автори робіт, представлених на колективній виставці живопису, графіки та скульптури «Відчуття весни», вибачайте за тавтологію, чудово відчувають, що саме відбувається у житті кожного із нас протягом року війни – не залежно від їхнього віку, творчого рівня, статусу, філософських думок і життєвих  пріоритетів. У практично всіх роботах резонує відчуття оновлення. І це – найцікавіше!

       

Тому що виникають риси стилістичної та емоційної спорідненості. І так років десь через двісті (!!!) поціновувачі цього періоду образотворчого Мистецтва України не надто будуть розрізняти імена і прізвища учасників атмосферного вернісажу “Відчуття весни”, але оцю спорідненість і пов”язаність із видатним історичним моментом – моментом перелому – усі будуть бачити й шанувати!»Цікаві думки і – вельми цікаві роботи, які кожен із вас може побачити у артпросторі галереї «Митець»  до другого березня цього року. Отож, друзі, поспішайте! Двері галереї завжди широко відкриті перед поціновувачами Культури та Мистецтва найвищого рівня!

       

PS : Сьогодні – 363 (!!!) день боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників… Борімося – поборемо! Нам Бог помагає. І, що не менш важливо, нам допомагає у цій безкомпромісній боротьбі між Добром та злом також і сучасне образотворче Мистецтво …

Сергій Комісаров, Заслужений журналіст України, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

Фото – автора

#Відчуттявесни #ВиставкаВідчуттявесни

#Митець #ГалереяМитець

#КарінаКравець #Живопис #ВиставкиКиєва

#СергійКомісаров #Перемога #ВірювПеремогу

#ЗСУ #НСХУ #КОНСХУ #СергійКомісаров #Мистецтво

#Мистецькахвиля+ #художникиУкраїни #художнівиставки #Музика #театр #кіно

#НаціональнаспілкахудожниківУкраїни

#Мистецькахвиля #Укрпресінфо

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я