Велика сила литовського кіно допомогає Україні здобути Перемогу!

0
937

Добрий ранок, нескорені! Сьогодні 154 (!!!) день війни українського народу за наші Свободу та Незалежність. Прикметно, що у цій безкомпромісній боротьбі – зокрема, на Культурному фронті – беруть участь і наші литовські друзі. 26 липня мережа кінотеатрів КП “Київкінофільм” у співпраці з Литовським кіноцентром та Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольством Литви в Українi представили “Вечір пам’яті литовського актора Реґмантаса Адомайтіса”.

     

Поціновувачі цього виду мистецтва мали унікальну можливість насолодитися талантом супер – зірки литовського кіно, переглянувши культовий фільм “ПОЧУТТЯ”.

       

Подія відбулася у київському кінотеатрі “Ліра” . Вечір відкрив Надзвичайний та Повноваження Посол Литви в УкраїнI Valdemaras Sarapinas , який сказав, що народ його країни допомагав й надалі допомагатиме українцям здобувати Перемогу у війні із рашистами. Вальдемарас Серапінас із великою любов’ю розповів присутнім про творчий шлях Регмантаса Адомайтіса – одного із найвідоміших майстрів литовського кінематографу.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

Реґмантас Адомайтіс був суперзіркою радянського кіно. У 1963-1967 роках Реґімантас Адомайтіс – актор Каунаського державному академічному драматичному театрі. З 1967 року актор служив у Литовському національному драматичному театрі. Слава до Адомайтіса, як до кіноактора, прийшла з фільмом «Ніхто не хотів помирати», знятий Вітаутасом Жалакявічусом у 1965 році.

У 2014 році Адомайтіс був удостоєний Литовської національної премії у галузі культури та мистецтва. А ще в 1998 році отримав від України орден «За заслуги» ІІІ ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток українсько-литовської співпраці.Одна з найвідоміших ролей актора – Каспарас у фільмі Грікявічюса «Почуття».

Почуття / Jausmai

Литва, 1968, 85 хв

Режисери; Альґірдас Дауса, Альмантас Грікявічюс

Автори сценарію: Еґонас Лівас, Вітаутас Жалакявічюс

Актори: Реґімантас Адомайтіс, Юозас Будрайтіс, Реґіна Палюкайтітє, Бронюс Бабкаускас, Еуґенія Байорітє, Альґімантас Масюліс, Лаймонас Норейка, Вітаутас Паукштє, Казімєрас Валайтіс, Ґядимінас Карка, Аурелія Мікушаускайтє, Баліс Бараускас, Юозас Ярушявічюс, Ґядимінас Ґірдвайніс.

Закінчується війна. З одного боку Куршської затоки – ще німці, з другого – совєти. Морта, дружина приморського рибалки Каспараса, помирає при народженні дитини. Молодий вдівець, що залишився з близнюками, перебирається через затоку до свого брата Андрюса, який живе з Аґнє – колишньою дівчиною Каспараса. Вона не приховує невдоволення, доносить на прибульця міліціонерові. Фільмові, що розповідає про драму почуттів рибалки Каспараса, є притаманний яскравий національний колорит. Тема любові, вірності, обов’язку, складних внутрішніх переживань розвивається на тлі перших повоєнних років. Розповідь про інтимні міжособистісні стосунки переходить майже у епічну картину про час, про його дію на людей. За винятком Литви, фільм було заборонено показувати в СРСР. Разом – до Перемоги! Слава Україні! Слава Мистецтву! Слава Збройним Силам! Віримо у нашу Перемогу – і не лише на Культурному фронті… Віримо – і кожен на своєму робочому місці – щодня добрими справами наближаємо її щасливу мить!

Сергій Комісаров – шеф-радектор Міжнародного інформаційного агентства Укрпрес-інфо

Фото – автора

#Україна #Литва #ПосольстаЛитвивУкраїні

#КінотеатрЛіра #РегмантасАдомайтіс #Вечірлитовскогокіно #литовськекіно #ВійнавУкраїні #ЗСУ #Кіно #мистецтвокіно #ValdemarasSerapinas #Укрпресинфо #СергійКомісаров

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я