Творчий доробок Народного художника України Юрія Камишного до Міжнародної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

1
881

Добрий ранок, нескорені! Сьогодні 9 травня – День Перемоги у тій далекій від нас війні… І сьогодні – 75 день війни українського народу проти  хижих та підступних загарбників, які 24 лютого 2022 року вирішили розпочати випробування кожного із нас на громадянську мужність та патріотизм… Дякуючи Богові та нашим славним Збройним Силам, нічого у цих підступних агресорів не вийшло : Україна міцно тримає оборону, а по деяких напрямках – вже переходить до наступу на ворога… В тому числі, наступ відбувається також і на Культурному фронті.

Із великою радістю, друзі,  інформую всіх поціновувачів сучасного образотворчого Мистецтва : відбір конкурсних робіт Міжнародного арт-проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» досяг лінії екватора. Станом на сьогодні члени журі відібрали по дві картини  вже більше  50  українських та зарубіжних митців – для підсумкової виставки. Незабаром почнемо «гальмувати» із залученням нових авторів, позаяк на першому вернісажі, який відбудеться у столиці України, плануємо виставити на суд Божий та людський роботи тридцяти художників. В рамках виставки картин професійних українських та закордонних  митців  також відбудеться і  вернісаж  дитячих малюнків на тему «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!». Робимо це для того, аби вже найближчими днями принти виставкових робіт волонтери, які співробітничають із членами журі нашого арт-заходу, повезли на передову… Щоб наші славні солдати та офіцери знали : на і на Культурному фронті ми стоїмо, наче скеля!

А сьогодні хочу розказати вам про ще одного учасника нашого вернісажу, роботи якого надійшли до НСХУ із Житомира. Це – Народний художник України  Юрій Камишний.  Його добре знають не лише в Україні, а й далеко за межами нашої держави : Юрій Костянтинович є членом Міжнародної спілки художників під егідою ЮНЕСКО, лауреатом багатьох українських та міжнародних премій. Активно і плідно працює в жанрі пейзажу та натюрморту. Власними очима побачив цієї у лютому цього року, що таке «руський мір» – ось так (дивіться фото) виглядають житомирські школи, зокрема, школа № 25, яку обстріляли орки…

Для чого хотіли «денаціоналізувати» цивільні об”єкти так  звані «визволителі із Півночі», які нещадно бомбували Житомир своїм крилатим залізяччям протягом перших тижнів війни, – ніхто вам достеменно й не скаже… Все побачене і переосмислене на вулицях обпаленого війною рідного міста знайшло відображення у картинах цього талановитого художника-патріота. Малюнки цього талановитого живописця нині  прикрашають обласний центр на біг-бордах.

Одна із картин, народжена в уяві митця, виявилася пророчою : зображений на ній корабель «Русомир» тоне в річці Тетерів. Прикметно, що ця поліська річечка  впадає … у Чорне море! Малюнок був створений Юрієм Камишним в березні, а в квітні, як відомо, крейсер “москва” затонув…  На радість нам і на горе нашим ворогам! Ось така цікава історія, друзі… Наче у воду дивився Юрій Камишний, наче у воду…

Члени журі Міжнародного арт-проекту «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» починають міркувати : а яку картину ми виставимо на афішу нашого вернісажу у Києві? Не виключаю, що нею може стати і один із творів Народного художника України Юрія Камишного :

«Святі Воїни Землі – а серед них мій татко  милий», 60х80, 2016 р.

або

«Я вірила, вірила : ти прийдеш – прийде і Мир!», 60х80, 2016 р.

Як на мене, саме ці роботи на всі 100 відсотків відповідають темі та ідеї нашого творчого задуму… Дякуємо за це, шановний пане Юріє!  Так тримати – назад не відступати! Так і лише так ми, люди Мистецтва, зможемо втримати Культурний фронт і допомогти славним воїнам ЗСУ здобути Перемогу у цій війні!

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХУДОЖНИКА :

Юрій Камишний народився 25 квітня 1962 р. в м. Житомир. Батько – Костянтин Камишний – український художник. Юрій навчався у Житомирській художній школі, а згодом закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Грекова (1982).

З 1992 р перебуває у лавах Національної спілки художників України. А з 2005 року – член Міжнародної Спілки художників під егідою ЮНЕСКО та Міжнародної професійної спілки художників Педагоги з фаху — В. Власов, К. Філатов. Працює в галузі живопису, графіки.

Роботи Юрія Камишного зберігаються:

 • в експозиції Львівської галереї мистецтв,
 • музеї ім. Лесі Українки м.Київ,
 • в Культурному центрі України в Москві,
 • в Одеському музеї ім.М.К.Реріха,
 • музеї Лесі Українки м.Новоград-Волинський,
 • Житомирському обласному літературному музеї,
 • Центрі Української Культури та Мистецтв м.Київа,
 • в колекціях Президентів України – Л.Д.Кучми, П.О.Порошенка, Патріарха Володимира, найтитулованішого спортсмена України – Сергія Бубки та приватних колекціях в Україні й за кордоном.
 • Премії, нагороди:
 • 1994 – стипендіат обласного Фонду культури.
 • 1996 – лауреат міського конкурсу “Людина року-96” в номінації “Кращий художник”.
 • 2001 – лауреат премії ім.Лесі Українки Житомирського обласного відділення Українського фонду культури.
 • 2006 – лауреат міжнародної премії ім. М.К.Реріха.
 • 2008 – лауреат всеукраїнської премії ім.Івана Огієнка.
 • 2008 – заслужений художник України.
 • 2009 – відзнака “За заслуги перед містом” ІІІ ступеня.
 • 2011 – лауреат всеукраїнської літературно-мистецької премії ім.Івана Нечуя-Левицького.
 • 2013 – відзнака Житомирської обласної ради “Честь і слава Житомирщини”.
 • 2016 -Народний художник України. За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність.
 • 2017 – відзнака “За заслуги перед містом” ІІ ступеня.
 • 2018 – відзнака Житомирскої областної ради “Почесний Амбасадор Житомирщини”.

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МИТЦІВ, ЯКІ МАЮТЬ БАЖАННЯ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ АРТ – ПРОЕКТІ «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

Шановні друзі! Запрошую всіх українських та закордонних художників долучатися до Міжнародного арт-проекту “Повернись живим!” Проект реалізується під патронатом НСХУ. Спитаєте : “Чи варто нині організовувати велелюдні мистецькі заходи? Може, ще не час?… ” Відповідаю : “Варто, дорогі мої друзі – митці! Адже Перемога кується не лише на передовій, а й в тилу. В тому числі, і на Культурному фронті… ” Участь у митецькому проекті “Повернись живим!» – безкоштовна. Всі роботи, які демонструватимуться на підсумковій колективній виставці, запланованій на найближчу перспективу, повертаються їхнім авторам. Принти цих картин організатори Міжнародного арт-проекту «Повернись живим!» повезуть на фронт, аби показати цю пересувну виставку солдатам та офіцерам Збройних Сил України. Також принти робіт побачать поранені військовослужбовці, які проходитимуть курс лікування у шпиталях. Маємо домовленність із низкою мистецьких організацій країн Європи щодо проведення міжнародних виставок на їхніх теренах. За підсумками вернісажу буде видано каталог. Фото та стандартний опис картин (автор, матеріал, розміри та рік створення) надсилайте мені у приват Фейсбуку або на електронну адресу за адресою : komsv@ukr.net Подробиці про наш проект читайте у мене на сторінці в Фейсбуці. Щодня розповідаю про творчість митців, які вже надіслали на розгляд журі конкурсу фотографії своїх робіт та пройшли відбір. Наш вернісаж – не за горами. Точну дату та місце його проведення повідомлю додатково кожному із учасників.

Слава Мистецтву! Слава ЗСУ! Слава Україні! Віримо у нашу Перемогу і кожен – своїми добрими справами, в тому числі й на Мистецькому фронті – наближаємо її щасливу мить!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту

Фото із архіва художника Юрія Камишного та Інни Мельник

#Повернисьживим #арт_проектПовернисьживим #НаталіяБондаренко #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #ЗСУ #Перемога #ХудожникЮрійКамишний #ТворчістьЮріяКамишного  #ЗСУ #ЗбройніСилиУкраїни

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я