Дивовижні пригоди Григорія Сковороди під час війни

0
634

З журбою радість обнялась… Друзі, сьогодні – 58 день війни. Я- в Києві.  І нині я хочу розповісти  дуже цікаву, але вельми драматичну історію про … незвичайні пригоди Григорія Сковороди у славному місті Чернігові, яке потрапило у оточення, а потім було звільнене героїчними воїнами ЗСУ.

Саме тут, у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана, 4 лютого цього року відбулася презентація Міжнародного мистецького проекту, який поєднав двох цьогорічних ювілярів – філософа Григорія Сковороду та скульптора Івана Кавалерідзе. До Чернігова із нашої столиці співробітники Музею-майстерні Івана Кавалерідзе привезли близько 60-ти картин сучасних живописців та графіків із 10 держав світу, присвячених Григорію Сковороді.

Жителі древнього українського міста із великим задоволенням відвідували виставку, милувалися роботами майстрів живопису та скульптури. Але знайомство городян із геніальним українським філософом та поетом тривало лише протягом трьох тижнів поспіль… А потім, 24 лютого,  здичавіли орки напали на Чернігів, намагаючись «зачистити» його під нуль…

Під «роздачу» загарбників потрапив також і Чернігівський художній музей… Працівникам цього закладу Культури буквально дивом вдалося  врятувати унікальну колекцію творів мистецтва, привезених із столиці. Вона ледь не загинула у полум”ї війни – під бомбами окупантів. Після початку бойових дій вивезти картини із оточеного Чернігова до Києва не було фізичної можливості.

І лише після звільнення міста від ворогів  та зняття блокади директор Музею – майстерні Івана Кавалерідзе Олександр Юнін  разом із його заступницею Олександрою Савенок вирушили у найдраматичніший в  їхньому житті рейс – аби протягом одного дня відтранспортувати унікальну  колекцію із обласного центра до столиці… Під час поїздки колесо автівки, яку Музею – майстерні Івана Кавалерідзе люб”язно надали волонтери Подолу, було пошкоджено уламком авіабомби…

Їздити по цим дорогам – суцільний адреналін. Тони заліза лежать під колесами. Отож, не до «розслабону», коли ти за кермом! Водій машини на ім”я Денис (прізвище із зрозумілих причин не називатиму) ледь врятував легковий  автомобіль ТРО від аварії… Так що без дорожньої пригоди цього разу не обійшлося… На щастя, драматичні перипетії цієї непростої подорожі вже позаду.

Колекція картин  виставки “Світ їх не впіймав” до 135-ліття Івана Кавалерідзе та 300-ліття Григорія Сковороди знаходиться у рідних пенатах. Отож, люди, причетні до цього міжнародного проекту можуть зітхнути із полегшенням : роботи врятовано!

Директор Музею – майстерні Івана Кавалерідзе  Олександр  Юнін сказав мені, що після Перемоги України у війні із нашими «добрими сусідами» колекцію живописних полотен, присвячених Григорію Сковороді, чекає новий марш – кидок. Спочатку поціновувачі сучасного образотворчого Мистецтва побачать її у 10 музейних закладах нашої держави.

А після мега – туру Україною інтернаціональну колекцію чекатимуть у чотрирьох музеях – вже за межами України. Отож, геній та пророк нашого народу, увічнений у творах сучасного образотворчого мистецтва, готується до нової мандрівки… І хай вона буде щасливою… Слава Мистецтву! Слава ЗСУ! Віримо у нашу Перемогу і кожен – в тому числі, і на культурному фронті – добрими справами своїми наближаємо її щасливу мить!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор пленерів

Фото автора та Ігоря Лисецького

 

#ГригорійСковорода  #проектСВІТЇХНЕВПІЙМАВ  #Чернігівськийхудожніймузей #виставкаСВІТЇХНЕВПІЙМАВ  #проектдо300річчявідднянародженняГригоріяСковороди #SauliusKruopis #Литовськіхудожники #Музей_майстерняІванаКавалерідзе #ОлександрЮнін #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #Мистецькахвиля #Ukrvideotravel #Mustsee

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я