Виставка «На сніданок була війна» у київській галереї «Митець»

0
694

«Воно знову оживає і сміється знову!» Ні, друзі, цього я не про Шевченкового Прометея із поеми «Кавказ», якому щодня  (із наполегливістю дурноголових рашистських орків) довбе ребра підступний орел, аби вирвати із грудей цього мужнього юнака його хоробре серце…  Я –  про Мистецтво і про його творців, які залишилися у прифронтовій столиці, аби у скрутну для неї годину організувати і провести справді  унікальну виставку… Виставку, якій в Україні немає аналогів. Саме цьому я звертаюся сьогодні  до всіх поціновувачів сучасного образотворчого Мистецтва : «Друзі, ви обов”язково повинні це бачити!»

     

Але – про все по порядку. 12 квітня по обіді до мене несподівано  зателефонувала директорка київської галереї «Митець» КОНСХУ Карина Кравець . Вона запросила мене … на відкриття колективної виставки  плакатів “На сніданок була війна”… Я перепитав у своєї співрозмовниці : «Ти не шуткуєш, Каріночко? Яка виставка?!? У нас щойно відбувся відбій чергової повітряної тривоги…»

               

Каріна Кравець відповіла чітко і лаконічно: «Ні,Сергіє, я не шуткую і нічого не переплутаала. Вернісаж «На сніданок була війна»  відбудеться саме сьогодні, рівно о четвертій годині. Автори робіт вже почали монтаж експозиції. Так що прошу підтримати тебе, як журналіста,  із популяризацією цього архі потрібного усім нам мистецького проекту. Щиро розраховую на тебе…»

         

Я із величезною радістю підтвердив запрошення на  цю несподівану арт-подію. І, як мовиться, без розкачки, прихопивши із собою фотоапарат, стрімголов  побіг у сторону  метро… Аби без запізнення  із Оболоні  прибути на відкриття цього  справді непересічного вернісажу… І ось я вже на Великій Васильківській, 12, де повним ходом триває підготовка до урочистого відкриття колективної виставки «На сніданок була війна», учасниками якої стали студенти та викладачі  факультуту графічного дизайну і реклами Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКІМ) та Київського університету культури (КУК).

         

Прикметно, що 22 лютого цього року, буквально за два дні до початку війни, у стінах галереї «Митець» мені довелося висвітлювати відкриття ще однієї колективної виставки, яка називалася «Відрізки життя»… Одним із таких відрізків життя у прифронтовій столиці України – як на мене, це є досить символічно – якраз і  стало відкриття  колективної виставки плакатів «На сніданок була війна». Кураторами виставки є голова секції плакату КОНСХУ, Заслужений художник України та педагог Андрій Будник разом із талановитою  художницею Юлією Трохимчук.

       

А її тему та ідею авторам плакатів яскравого антивоєнного спрямування підказала директорка галереї «Митець» Каріна Кравець. На реалізацію проекту пішло – не повірете – трохи більше тижня! Протягом доби, одразу ж  після вторгнення загарбників на нашу рідну землю, було проведено онлайн-засідання  факультуту графічного дизайну і реклами Київського національного університету культури і мистецтв та Київського університету культури. Протягом лічених годин для студентів та викладачів створили чат у телеграм – каналі під назвою «Креативний спротив КНУКІМ/КУК».

         

На старт, увага, побігли! У цьому конкурсі взяли участь майже сто вихованців київських вишів. До фіналу пробилися тридцятеро із них. Те, що саме вони здобули яскраву колективну перемогу, свідчать роботи учасників цієї неодинарної експозиції. Це Мистецтво, яке пробуджує в душах українців почуття гордості за нашу державу. Воно вчить ніколи не здаватися ворогові, битися за кожен клаптик української землі. А як гротескно виглядає на плакатах молодих митців «верховний головнокомандувач ЗСР»?

       

І які дивовижні паралелі провели студенти між образом путіна  та образами його горезвісних «попєрєдніків»? Основними напрямками творів обдарованої студентської молоді столиці стали героїзм воїнів ЗСУ, варварство та підступність військ загарбників, запит на підтримку світової спільноти і країн НАТО, захист пам”яток культури України під час війни, позитивні та негативні персоналії цього збройного протистояння…

     

До речі,  плакати, представлені у експозиції виставки, кияни та гості нашого прифронтового міста можуть побачити… навіть не заходячи до галереї. Свої роботи студенти свідомо розмістили на вікнах «Митця». Позаяк відвідувати приміщення галереї  нині категорично забороняється – з метою гарантування безпеки поціновувачів сучасного образотворчого мистецтва.  Оскільки до найближчого бомбосховища звідси треба бігти більше десяти хвилин…

          

Якщо у вас буде можливість – обов”язково відвідайте цю виставку. Всі, хто бере у ній участь, на мою думку, є справжніми патріотами нашої країни. Патріотами не на словах, а на ділі.  Вони не покинули територію Вітчизни у скрутну годину. Вони залишилися воювати за Свободу і Незалежність України на фронті Культури. І велика подяка кожному із учасників та організаторів колективної виставки “На сніданок була війна” за їхні хоробрі серця.

       

У проекті взяли участь : Антоненко Анастасія, Будник Андрій, Болбас Володимир, Бухарська Анастасія, Володько Вікторія, Головко Ірина, Гунько Єлизавета, Карєєв Кирило, Кіптіла Інна, Лагута Валентина, Ломко Ольга, Люшня Ярослав, Микитенко Микола, Мусієнко Катерина, Перепелиця Марина, Попова Марія, Пошабля Олександра, Рабенко Руслан, Рубленко Оксана, Трохимчук Юлія, Щавінська Яна,   Y A D S U N.

     

Дякуюємо вам за дивовижну виставку, дорогі наші хлопці та дівчата! Ви – кращі.  Так тримати – назад не відступати!

Сміливість – в тому числі, коли йдеться про Мистецтво, – це початок Перемоги!

Слава Мистецву! Слава Україні! Віримо у нашу спільну Перемогу і добрими справами – кожен на своєму місці – наближаємо її довгоочікувану мить…

#ГалереяМитець #Митець #КарінаКравець #ArtgalleryMytets #ОленаКрасильникова #НаталіяВащук #ПрограмаМистецькахвиля#Мистецькахвиля#UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #КонстантинЧернявский #ВиставкаНасніданокбулавійна #Насніданокбулавійна #КУК #КНУКІМ #КаринаКравець

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, Заслужений журналіст України

Фото автора

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я