Пригоди Григорія Сковороди у славному Чернігові…

0
293

«Другий – пішов! Інші – готуйтеся до старту!» А чому, спитаєте, другий, а не перший? Та тому, що перший вже пішов… І перший завжди залишається першим! Не зрозуміло? Ну, тоді, друзі, досить далі туману  напускати. Розповім про все по порядку…

       

Так ось, 4 лютого цього року у Чернігівському  художньому музеї відбулася презентація Міжнародного мистецького проєкту, який поєднав двох цьогорічних ювілярів – філософа Григорія Сковороду та скульптора Івана Кавалерідзе.

         

А рівно два місяці тому у Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе на київському Подолі шанувальники сучасного образотворчого Мистецтва брали участь у відкритті виставки учасників Міжнародного мистецького МЕГА проєкту, присвяченого 300 річчю від дня народження Григорія Сковороди та 135 річчю із дня народження Івана Кавалерідзе, а також 100 річниці із дня встановлення першого монументального пам’ятника Григорію Сковороді в Лохвиці (роботи Івана Кавалерідзе).

           

На вернісажі, який відбувся у Києві 2 грудня 2021 року, директор Музею-майстерні Івану Кавалерідзе Олександр Юнін урочисто пообіцяв присутнім : після завершення цієї унікальної за кількістю та якістю робіт  виставки у столиці картини сучасних живописців та графіків із 10 держав світу, які вони присвятили Григорію Сковороді, почнуть свій досить тривалий у часі музейний МЕГА тур містами та селами нашої держави! Сказано – зроблено. Таким чином, філософ і пророк Сковорода  (вірніше, картини на його честь) із успіхом «десантувався» у ошатних залах Чернігівського  художнього музею. Цього разу Олександр Юнін разом із працівниками його музейного закладу привезли на виставку до обласного центру більше 50 картин.

         

Значну частину творів із міжнародної експозиції представили відомі литовські художники –  Valentinas VARNAS (Kaunas), Saulius KRUOPIS (Vilnius), Giedrius BAGDONAS (Vilnius), Eigirdas Saulius KRUOPIS (Vilnius), Kazys BIMBA (Šiauliai), Jonas LENKUTIS (Vilnius). Це викликало неабиякий інтерес у шанувальників сучасного образотворчого Мистецтва міста Чернігова. Цікаво, що на вернісажі «СВІТ ЇХ НЕ ВПІЙМАВ»  представлені  дві роботи присвячені пам’ятнику Григорію Сковороді у Лохвиці. Його сульптор  Іван Кавалерідзе створив 100 років тому.  На відкритті виставки у Чернігові директор Музею – майстерні Івана Кавалерідзе Олександр Юнін підкреслив: автори картин, присвячених Григорію Сковороді, досить оперативно відгукнулися на пропозицію працівників музею втілити образ українського філософа та історика у своїх творах. Кожен із митців, які взяли участь у реалізації цього масштабного міжнародного проєкту, розкрив різні сфери життєдіяльності українського генія та пророка.

         

Більшість робіт створені живописцями протягом минулорічного карантину. Але це аж ніяк не позначилося на бадьорому настрої Сковороди, який на більшості картин посміхається! Адже він по життю був оптимістом…Таким Григорія Савовича й зобразила більшість живописців… Міжнародний проєкт, із яким протягом лютого зможуть ознайомитися мешканці древнього Чернігова, на думку місцевих мистецтвознавців та працівників Чернігівського художнього музею яскраво демонструє, що освіта, філософія та мистецтво є тим, що у наш час об’єднує митців із різних куточків Землі.

         

По завершенню виставки у Чернігові, пересувна експозиція  картин проєкту «СВІТ ЇХ НЕ ВПІЙМАВ» вирушить шляхами – дорогами України. Далі – буде!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор пленерів

Фото автора

#ГригорійСковорода  #проектСВІТЇХНЕВПІЙМАВ  #Чернігівськийхудожніймузей #виставкаСВІТЇХНЕВПІЙМАВ  #проектдо300річчявідднянародженняГригоріяСковороди #SauliusKruopis #Литовськіхудожники #Музей_майстерняІванаКавалерідзе #ОлександрЮнін #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #Мистецькахвиля #Ukrvideotravel #Mustsee

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я