Форум “2022 – час кредитувати” : нове вікно можливостей для бізнесу

0
236

21 січня 2022 року у Києві відбуся Форум банківської еліти України, який називається  “2022 – час кредитувати”. З трибуни Форуму виступили керівники НБУ та Ради НАБУ, представники Міністерства фінансів та Міністерства юстиції, а також топ-менеджери низки комерційних банків нашої держави.

   

У Національному банку вважають, що створення спеціалізованого фінансового суду – це вірний шлях до незалежного та ефективного правосуддя саме в напрямі фінансових спорів.

Про це на форумі «2022 – час кредитувати» сказав голова Національного банку Кирило Шевченко. “У 2021 році ми підняли дискусію з професійним юридичним судовим середовищем про створення спеціалізованої судової установи – спеціалізованого фінансового суду. Це вірний шлях до незалежного та ефективного правосуддя саме в напрямі фінансових спорів”, – сказав Шевченко.

Він зазначив, що Національний банк й надалі готовий до професійних дискусій стосовно створення спеціалізованого фінансового суду.

Як повідомлялося, понад 130 тис. судових спорів в Україні – це спори, пов’язані з фінансовим сектором. Це четверта частина всіх судових процесів. Предметом судових спорів з позичальниками є борги на 144 млрд грн, вкладниками – на 18 млрд грн, інвесторами – 81 млн грн.

Ще одна, не менш важлива заява голови Національного банку України Кирила Шевченка, – щодо  скорочення рівня непрацюючих кредитів.

«Національний банк має на меті до кінця 2024 року скоротити рівень непрацюючих кредитів (NPL) у банках до 10%,» – наголосив очільник НБУ.

       

“2021 рік є ще одним роком динамічного скорочення поганих портфелів у банках. Станом на 1 грудня 2021 року рівень поганих кредитів знизився до 30,7% порівняно з 48,4% на початок 2020 року. Наша ціль – на кінець 2024 року вийти з показником не більше 10%”, – сказав Шевченко.

Він також зазначив, що, не зважаючи на коронакризу, рівень поганих кредитів у банках не зростав, а зменшувався.

За даними Нацбанку, частка непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках знизилася з 48,4% (на 1 січня 2020 року) до 41% (на 1 січня 2021 року).

Фото – Сергій Комісаров, Міжнародне інформаційне агентство УКРПРЕС-ІНФО

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я