Archikidz Festival : вітаємо із Ювілеєм!

1
242

Ми будували, будували і нарешті – побудували! Ур-р-р-а!! З величезним інтересом і неприхованим захопленням три сотні дорослих протягом двох днів (з 22-го по 23-е травня) в павільйоні «Кураж» ВДНГ спостерігали, як понад тисячу дітей з багатьох областей України, яких зібрав в Києві Archikidz Festival,проєктували й миттєво ж будували неймовірно красиві і, що дуже важливо, функціональні об’єкти. 5 – й Ювілейний Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей, який проходив під девізом «МУЗИКА ТА АРХІТЕКТУРА», вдався на славу!

Мета, яку з моменту заснування Archikidz Festival ставлять перед собою його організатори, по – справжньому благородна і, як то кажуть, з далеким прицілом: на ділі довести, що всі діти в нашій країні талановиті, просто не всі з них про це здогадуються. Тому завдання дорослих – виявляти і підтримувати талант в кожному з представників нового покоління. Щоб якомога більше сучасних хлопчиків і дівчат з різних куточків нашої величезної країни росли по-справжньому гармонійними самодостатніми людьми. Щоб діти розуміли: успіх в житті, їх кар’єрне зростання і визнання в суспільстві залежить виключно від них самих. Але щоб хлопчики й дівчатка в майбутньому стали по-справжньому успішними архітекторами, дизайнерами, вченими, музикантами, письменниками, айтішники або представником інших, не менш цікавих і перспективних професій, фундамент майбутніх перемог необхідно закладати вже сьогодні. У цьому – щоденна турбота дорослих: їх батьків, вчителів і наставників, які разом з дітьми приїхали на Archikidz Festival, підтримати українських школярів не лише  словом, а й ділом.

 

«Супермета, яку ми ставили перед собою у 2021-му році – подолати обридлий усім карантин, зібрати на наш величезний дизайнерсьий і будівельний майданчик якомога більшу кількість дітей та привернути до цього міжнародного проєкту найбільш відомих і талановитих наставників, – розповіла кореспондентам ІА «УКРПРЕС-ІНФО» керівник Archikidz Festival Ольга Глініна.- Ми хочемо, щоб наші хлопці та дівчата, в яких би областях України вони не жили нині, виховувалися в правильному середовищі, щоб вони вбирали у свої юні голови ідеї творчих людей, щоб школярі якомога раніше визначалися з вибором майбутньої професії. Зрозуміло, що далеко не всі сто 100 відсотків учасників 5 – го Ювілейного Всеукраїнського фестивалю архітектури для дітей, які зібралися в столиці в ці травневі дні, обов’язково стануть дизайнерами, архітекторами або будівельниками. Адже чудових професій сотні, якщо не тисячі.

 

Завдання організаторів нашого фестивалю – «зарядити» дітвору творчими ідеями, щоб всі хлопці і дівчата і надалі жили цікавим життям, постійно привчали себе до творчості, бачили перспективу свого особистого інтелектуального зростання. Потрапляючи в атмосферу свята нашого Archikidz Festival, діти починають розкривати себе, розквітають буквально на очах: ​​думай, насмілювайся, твори, створюй. Меж фантазії не існує – коли мова йде про сучасний дизайн та архітектуру. Ось чому ми намагаємося навчити їх на «Кураж базарі» протягом двох днів. І на очах батьків і наставників наших юних підопічних відбувається справжнє диво: діти, дійсно, починають вільно мислити! Скажу з гордістю: територія Archikidz Festival – це територія свободи.

 

Потрапляючи на цю територію, діти можуть робити, все, про що мріє їхня душа – коли мова йде про дизайн і проектування будівельних об’єктів різного ступеня складності. Але головне – хлопці і дівчата можуть перетворювати свої мрії в дивовижної краси архітектурні об’єкти, тому що ми повністю забезпечуємо їх будівельними матеріалами та знаряддями виробництва. І ось що прикметно: архітектурні проекти, які вони захищають зі сцени фестивалю, цікаві не тільки школярам, ​​а професійним дизайнерам, архітекторам і будівельникам. Що, безумовно, радує всіх нас – і дітей, і їх наставників, і організаторів Archikidz Festival. »

Окрім безпосередньої участі в роботі «Великої архітектурної майстерні» протягом двох днів всі дівчата і хлопці мали унікальну можливість спілкуються з представниками Малої Академії Наук за різними її напрямками. Хіміки, біологи, фізики, астрономи, філософи, психологи і навіть майстра з будівництва казкових будиночків (!) – ось кого «десантувала» МАН на територію «Кураж базару».

І це — величезний плюс. Тому що в Малій академії наук працюють викладачі, які завжди діляться своїми сучасними науковими знаннями і практичними вміннями з величезним числом школярів, де б вони не жили. Ці знання і практичні навички — буквально на вагу золота. У чому на власному досвіді переконалися сотні юних дизайнерів і будівельників, які брали безпосередню участь у роботі 5-го Archikidz Festival. Діти брали участь в супер — пізнавальних семінарах, лекціях, майстер – класах … В очах юних дизайнерів і архітекторів — захоплення! Воістину: знання — сила.

«Ми ділимося із учасниками фестивалю новими ідеями з різних областей сучасної науки. Ці знання допоможуть в дорослому житті кожного з них стати самодостатньою і успішною людиною, — розповідає Head international project Archikidz Festival в Малій Академії Наук Анна Довбня. – У цьому — одна із цілей Archikidz Festival. До речі, хочу нагадати: нашому Фестивалю 5-ть років в Україні. Але до нас Archikidz Festival прийшов з Голландії. Там він існує з 1998 року. Уявляєте, скільки дітей протягом цих років ознайомилися із його «творчою кузнею»? У тому числі — з України. І звичайно ж, в нашому проєкті ми намагаємося активно взаємодіяти із представниками Фестивалю з інших держав. Це дуже цікаво і перспективно. В першу чергу, для наших юних учасників. Адже кожному зі школярів цікаво знати: що ж насправді відбувається у світі дизайну, архітектури й науки за кордоном?

І яким чином ці революційні знання вони можуть застосовувати з користю для себе? Як виявилося, за п’ять років, кожен наступний Archikidz Festival був по-своєму  оригінальним і неповторним. Кожен черговий фестиваль — з новим концептом, із новими учасниками й новими представниками старшого покоління. У травні 2021 року капітанами команд у нас  були дуже талановиті українські дизайнери та архітектори, які не тільки люблять свою професію, а й розуміють, що їм треба передати «естафетну паличку» цієї професії представникам наступного покоління. Зі своїм завданням капітани команд впоралися просто блискуче. Підтвердженням цьому – більше 30-ти дуже креативних архітектурних проектів, які всі учасники нашого Archikidz Festival змогли побачити на великій колективній виставці. І кожен із цих проектів по – своєму є унікальним і неповторним. Так що за дипломи Фестивалю його учасники боролися не даремно! »

Є бажання сказати браво всім, хто протягом двох вихідних днів брав участь в цьому чудово організованому заході. І дати напуття дітворі: на досягнутому не зупиняйтеся! Адже саме музика і архітектура роблять ваше і наше життя яскравим та незабутнім …Ну, а як виглядають втілені в будівельних матеріалах ідеї юних дизайнерів і архітекторів, які народжувалися під музику рок-груп, запрошених на «Кураж базар», ви дуже скоро дізнаєтесь: журналісти Інформаційного агентства «УКРПРЕС-ІНФО» встигли зафіксувати всі без винятку роботи учасників Archikidz Festival на відео. Ви побачите творчий доробок дітей в черговому випуску телевізійної програми «Мистецька хвиля +» на каналі Ukrvideotravel в Ютубі за цим посиланням

Повірте авторам програми : нам, дорослим, є чому повчитися у цих талановитих дітей …

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства «УКРПРЕС-ІНФО

Фото – автора

#ArchikidzFestival #Музикаіархитектура #5_Всеукраїнськийфестивальархітектуридлядетей #Куражбазар #ВДНГ #ОльгаГлініна #АннаДовбня #СергейКомиссаров#Архітектура #Дизайн #программаМистецькахвиля #УКРПРЕС_ІНФО

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я