УАМ : ще один крок до зірок!

0
241
Тепла, невимушена, партнерсько- нетворкінгова, в міру ділова, в міру відпочивальна атмосфера панувала на лютневому корпоративному зібранні членів УАМ «Меблевик Party». Вечірка, локацією якої цього разу був обраний «UBI Conference Hall» на Дорогожицькій, 8, попри певні погодні незручності видалася, як завжди, велелюдною, представницькою, як завжди, із змістовним програмним наповненням.

Будь-який корпоративний захід, який проводиться в кінці чи на початку року, зазвичай серед іншого має на меті підвести підсумок зробленого й намітити плани того, що належить зробити. Це справа очільника організації. Тож започаткував ділову частину зібрання президент УАМ Володимир Патіс, який, оперуючи приємною промовистою статистикою, доповів членам УАМ, що вже досягнуто галуззю й Асоціацією, й анонсував вектори розвитку організації у нинішньому році.

Виступ Президента УАМ Володимира Патіса. Досягнення галузі та вектори розвитку УАМ

Якщо говорити про галузеві показники, то нині українські меблі експортуються в 119 країн. Обсяг меблевого експорту щорічно демонструє зростання – в середньому на 13 відсотків (кращі показники хіба що в ІТ-ників). Найбільше експортуємо до Польщі та Німеччини, але поки що це реекспортні продажі, тож завдання українських експортерів – прагнути і вчитися продавати свою продукцію напряму, а не через зарубіжних посередників, втрачаючи при цьому частину прибутку.

Найбільша частка експортованих українських меблів – корпусні меблі, але, як наголосив Володимир Патіс, починає стрімко зростати попит на мʼякі меблі, і цією ситуацією гріх не скористатися повною мірою. І загалом, зарубіжні аналітики й прогнозисти запевняють, що обсяги продажів меблів у світі щорічно зростають, і ця тенденція продовжуватиметься.

Суттєвим є й показник співвідношення «експорт-імпорт»: Україна більше меблів експортує, ніж закуповує за рубежем.

Експортні успіхи членів УАМ не в останню чергу досягнуті тісною співпрацею з такими партнерами, як Державна установа «Офіс з просування експорту України» (її представники були серед почесних гостей лютневого зібрання меблярської спільноти, розповіли, чим і як можуть бути корисними меблярам),  американська Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та цілим рядом інших. Першим вагомим, проривним експортним досягненням УАМ, про яке розповідалося вже не раз, була участь в урядовій торговій місії до Ізраїлю, яка широко відкрила для українських меблярів благодатний ізраїльський ринок, які тим успішно скористалися: за пару років експорт меблів до цієї країни зріс у сім (!) разів.

Не забуваючи про важливість розвитку внутрішнього ринку, Українська Асоціація Меблевиків все ж особливу увагу приділяє експортним стратегіям,  розуміючи, що меблевиробні компанії, котрі досягають експортного потенціалу, апріорі будуть успішними й на внутрішньому ринку: експортні досягнення вдосконалюють і внутрішній ринок – такий взаємозвʼязок. 

Виступ Оксани Донскої, члена Правління УАМ. Анонс виставки FUBE – 2021

Якщо говорити про рік нинішній, то головною його подією для УАМ та і всієї вітчизняної меблевої галузі має стати довгоочікувана й довговиношувана квітнева виставка «Furniture of Ukraine Business Expo», що буде першою в Україні міжнародною меблевою В2В-виставкою. Чим менше часу до її премʼєри (а залишилося півтора місяці), тим більше інтересу до неї в меблярському середовищі. Ясна річ, організатори «Меблевик Party» не могли програмою заходу обминути цю тему, яка, до речі, повною мірою вписується в контекст експортних стратегій, про які так багато говорилося цього вечора, бо основна її мета – міжнародне утвердження бренду «FURNITURE OF UKRAINE» та виведення експорту українських меблів на новий якісний та кількісний рівень. Фактично її покликання  – взяти на себе роль менеджера всього українського меблярства.

Докладну інсайдерську  інформацію про такий потужний для галузі захід, як виставка FUBE-2021, та про стан її підготовки надала Оксана Донська, яка є її УАМівським куратором, адже меблева асоціація є співзасновником та співорганізатором виставки.

До заключної фази добігає клопітна робота залучення до участі у виставці зарубіжних та вітчизняних баєрів (нині вже дали гарантовану згоду на приїзд на виставку майже півтори тисячі баєрів із пʼятдесяти країн, найбільше їх приїде з Індії, переважно це – меблеві ритейлери та дизайнери й архітектори). Вперше в практиці українського виставкового бізнесу участь зарубіжних баєрів у виставці FUBE-2021 буде для них безкоштовною: їм організатори виставки оплачують дорогу й проживання в Україні. Міжнародна група підготовки, яку очолює Оксана Донська, за підтримки Програми USIAD залучає до виставки й зарубіжних консультантів.

Продано вже 75 відсотків виставкових площ. Днями запрацює онлайн-платформа виставки. Кожен учасник отримає там свій «кабінет», який зможе наповнити промо-матеріалами, необхідними для докладного ознайомлення з його продуктами та для їхнього ефективного просування на ринок. На цій платформі учасники виставки та ті, хто зацікавиться їхніми продуктами, матимуть змогу заздалегідь законтактувати й конкретно домовитися про майбутні перемовини під час виставки. Два тижні після виставки ще можна буде використовувати цю платформу для потрібних обом сторонам комунікацій.

Урочистий вступ нових компаній до лав УАМ

Про успішність й авторитетність Української Асоціації Меблевиків переконливо свідчить і регулярне приростання її новими членами. Причому кожного разу кількість новоприйнятих компаній обчислюється не одиницями, а десятками. Такі зібрання, як «Меблевик Party», – влучна нагода продемонструвати це й додати урочистості процедурі прийому в члени УАМ.

Звісно, що й цього разу ця значима частина вечора була досить тривалою, що засвідчило: УАМ поповнилася одразу 32 новими членами (тепер нас 257).

Примітно, що серед «новоприбулих» виявилися й старожили ринку зокрема такі «важковаговики» галузі, як «Маркетліс» та «Світ меблів», котрі, врешті збагнули, що, як мовиться, гуртом краще й батька бити. Володимир Патіс це підтвердив: «Чим більше нас, тим більше в УАМ можливостей і тим більше  у кожного з нас можливостей використовувати ці можливості».

Speed – dating дизайнерів з меблевиками

Уже звичним для проведення подібних корпоративних зібрань є влаштовувані організаторами знайомства та спілкування дизайнерів із меблевиробниками, які в програмі вечора зазначені, як Speed ​​- dating. Мета все та ж: сприяти колаборації  дизайнерів та меблярів для створення спільних креативних проектів, які виведуть українське меблярство на широкий шлях світового визнання.

Цього разу до цього заходу було залучено аж двадцять дизайнерів, значна частина яких молоді – випускники Європейської школи дизайну. Це підтвердження того, що Меморандум про співпрацю між УАМ та EDS вже наповнюється реальним змістом. У рамках цього заходу відбулися й В2В-зустрічі з байєром французької компанії «Alsapan».

 

Оголошення результатів конкурсу «Меблевик року» та нагородження переможців

Оголошений минулого року Українською Асоціацією Меблевиків конкурс «Меблевик року» підбив підсумок та визначив переможців у січні, отже нинішня вечірка стала логічною нагодою оголосити результати конкурсу й урочисто нагородити переможців і призерів.

 

  • У номінації «Компанія року» кращими визнані компанії: ТОВ «Фабрика «BASSA» (малий бізнес), «Маркетліс» та «TERMOPAL» (середній бізнес), «ВіЯр» (великий бізнес).    
  • У номінації «Надійний партнер року» в трійці кращих наступні компанії: «ISTO Architecture» – 1 місце, «ВіЯр» – 2 місце, «АГТ плюс» – 3 місце. 
  • У номінації «Меблевий шедевр року» 1 місце виборола компанія «VERDI» (диван «КАМНІ», 2 місце отримало ТОВ «Фабрика «BASSA» (кухня MAZANKA), 3 місце  дісталося їй же (кухня Blue Terracotta). 

  • У номінації «Серійний меблевий шедевр року» місця розподілилися наступним чином: 1 місце  – авторська колекція Леоніда Співакова та Юрія Ринтовта ORGANiC collection,  робочий стіл Oregano;  2 місце виборов стiл Basil із тієї ж колекції; 3 місце у «Atelier LILU» – колекція дитячих меблів Elephant. 
  • У номінації «Проєкт року» 1 місце у компанії «VERDI» – проект ZMIST BAR,  2 місце у ТОВ «Неокон» – проєкт Hey! Joy Тoy store, 3 місце у компанії  «Vema Kids» – інклюзивний дитячий центр.
  • Додамо лише, що організатори конкурсу й члени авторитетного журі, вітаючи учасників і переможців, висловили сподівання, що наступний конкурс стане не менш вагомим за рівнем представлених продуктів вітчизняного меблярства, а й масштабнішим за кількістю компаній-учасниць.

 Сила Асоціації та її результативність в проактивності її членів

  • Зокрема вона стосується й партнерської підтримки проведення корпоративних заходів. Уже склалася «команда» компаній, які регулярно в таких партнерах. Серед них і компанія «Adler Lacke Україна» (керівник Надія Родіонова), котра стала головним партнером лютневої вечірки УАМ і цього разу набором смачних тістечок підсолодила чаювання учасників меблярського зібрання.
  • А почастувала їх добротними хмільними напоями виноробна компанія Сергія Стаховського «Stakhovsky Wines», яка вперше в такий спонсорський спосіб прислужилася меблярам. Обидва спонсори додали драйву та інтриги неформальній частині вечірки своїми конкурсами, розігравши цінні призи. Цього разу в партнерській команді разом із компаніями Надії Родіонової та Сергія Стаховського були компанії «Kleiberit», «Vector», «Luxeform», «Неокон», «ВіЯр», дика вода ТМ «Крайна», медіа-партнери: журнали «Прагматика» та «Дім і інтерʼєр».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я