9-го січня – День народження Сергія Параджанова (1924 – 1990 р.р.)

1
271
У кожному із нас, Сергіїв, є частинка Сергія Йосиповича  Параджанова – геніального українського і вірменського кінорежисера, сценариста та художника… Принаймні, особисто я неодноразово відчував це у різних життєвих ситуаціях – і в хвилини радості, і в хвилини смутку…

Сьогодні люди, яким небайдуже слово Культура,  відзначають  День народження цієї геніальної людини. Сергію Параджанову (9 січня 1924 року – 20 липня 1990 року) належать слова : «Я людина, чиї життя та душа – страждання…»

Цитата Параджанова дуже близька і зрозуміла мені.  Адже, як сказав ще один класик, «… жити у суспільстві і бути вільним від суспільства неможливо». Так, на превеликий жаль, наше оточення – іноді дуже далеке від досконалості… І людей, які тобі, м”яко кажучи, глибоко  несимпатичні, набагато більше ніж тих, хто милий очам твоїм і рідний тобі по духу… Поганих людей, на жаль, не переробиш. Вони є продуктом свого особистого оточення і свого (зазвичай, дикунського) уявлення про навколишній Світ.

Але і підлаштовуватися під неприємних тобі Homo sapiens  (щоправда, у більшості випадків схожих на Homo erectus) особливого сенсу немає. Звички міняти – себе загубити…Водночас, перебуваючи в реальному, а не казковому оточенні, кожна вихована людина щодня просто приречена долати різні життєві перешкоди і ускладнення, контактуючи із такими неприємними «персонажами». Так загартовується характер. Отож, дякую всіх вас, пані і панове,  хто мені об’єктивно не подобається! І щиро дякую всіх вас, друзі мої, заради кого живу і пишу ці рядки у День народження Людини, у якої і в роки студентські і нині вчився і вчуся справжньої життєвої Мудрості… «Найстрашніше – проґавити прекрасне!» – сказав свого часу цей мудрий чоловік. Я погоджуюся із генієм на всі 100%…

Ну, а більше про постать Сергія Параджанова, про його важкий життєвий шлях, про його ворогів і про  його друзів ви дізнаєтеся, завітавши до Музею – майстерні Івана Петровича Кавалерідзе на Андріївському узвозі. Тут вже майже тиждень триває робота вельми  цікавої  виставки колажів “The Colors of Parajanov”, яку  (в рамках міжнародного мистецького проекту «День народження Сергія Параджанова в стінах музею Івана Кавалерідзе»)  за сприяння керівників цього закладу Культури  організували студенти і викладачі Київського національного університету культури і мистецтв.

Щиро радію із того, що у нашій багатостраждальній Вітчизні ще залишилися молоді люди, яким, як і мені, сьогодні небайдуже все, що відбувається навколо кожного із нас. Це – гарна новина для представників нашого покоління, яке виросло і сформувалося  на кінематографічних шедеврах і дивовижних живописних полотнах Майстра … Переконаний :  якщо у нас ще є така молодь, маємо шанс сподіватися –  в перспективі в Україні все буде добре! Все буде так, як про це мріяв Сергій Йосипович Параджанов, коли і сам ще був молодим…

ЦИТАТИ ПРО СЕРГІЯ ПАРАДЖАНОВА :

«Зі смертю Параджанова світ кіно втратив одного зі своїх чарівників». (Федеріко Фелліні, Тоніно Гуерра, Бернардо Бертолуччі)

 

«У храмі кіно є зображення, світло і реальність, Сергій Параджанов був майстром і господарем цього храму…»  (ЖанЛюк Годар)

 

«Колір граната» Параджанова, на мій погляд одного з найкращих режисерів сучасності, вражає довершеністю краси…” (Мікеланджело Антоніоні)

 

«Краса у творчості Сергія Параджанова має свої закони, свою територію, свою «біографію». Сам Параджанов навіть ображався, коли я йому казав, що, його картину «Колір граната» можна показувати хоч із кінця, хоч із середини, хоч перевертом. І в цьому її феноменальність! Тому що ця людина творила красу, вона була її бранцем. І звідси, можливо, всі її тріумфи й трагедії». (Роман Балаян)

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-критик

#виставкаколажівTheColorsofParajanov #TheColorsofParajanov #Музей_майстерняІванаКавалерідзе#ОлександрЮнін #ДеньнародженняСергіяПараджановавстінахмузеюІванаКавалерідзе #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО

 

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я