В Києві презентували документальний фільм «Мішені»

0
180

В Києві презентували документальний фільм «Мішені» про насильство
проти жінок.

В Україні існують окремі випадки, коли матерів насильно розлучають з дітьми, і діти, які могли б жити з рідною мамою, потрапляють в притулки. Причина – в дискримінаційних та застарілих нормах законодавства.

Як передає NW, про це  йшлося під час презентації документального фільму «Мішені» у столичному кінотеатрі «Жовтень».

За словами організаторів, з одного боку – держава фінансує з бюджету програму замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), яка є способом лікування наркозалежності з доведеною ефективністю, а з іншого – як тільки жінка починає отримувати це лікування, вона фактично стає безправною. У неї соціальні служби можуть забрати дітей через дискримінаційну складову в Сімейному кодексі, який нам залишився у спадок від СРСР.

Про досвід роботи з пацієнтками замісної терапії, в яких забрали дітей, фахівців Гарячої Лінії та пара юристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» і розповідає документальний фільм «Мішені». А директор Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебідь, докладно пояснила, з чим насправді приходиться стикатися жінкам у протистоянні з бюрократичною машиною  та байдужістю чиновників.

Учасники презентації зазначали, якщо в разі домашнього насильства жінка – учасниця програми ЗПТ  викликає поліцію, то це часто тільки погіршує її становище.

Медперсонал у пологових будинках мало обізнаний з таким методом лікування, як замісна терапія, тому доля матері й дитини вирішується, виходячи з некомпетентності та стереотипів.

Кадри з фільму про реальні життєві історії жінокщо зіштовхнулися з насиллям

Подібних випадків дуже багато, але, зазвичай, вони не набувають розголосу, бо жінки, які живуть з наркозалежністю, дуже закрита група. Це зумовлено, в першу чергу ставленням суспільств до них та їхніх проблем. За таких обставин справжнім порятунком можуть стати ініціативи громадських організацій, як, наприклад, Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ. Її персонал складають дружній лікар-нарколог, кваліфікований адвокат та оператори, які на власному досвіді знають, що таке наркозалежність, і змогли вирішити цю проблему. Консультації та дзвінки на за номером Гарячої Лінії 0-800-507-727 безкоштовні.

На жаль, пройти сім кіл бюрократичного пекла, щоб повернути дітей і не зламатися, вдалося не всім…

Нагадаємо, раніше NW писав, що нещодавно представниця об’єднання «ВОНА» виступала у Комітеті ООН в Швейцарії та доповідала про проблеми людей, що вживають наркотики ін’єкційно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я