Ігор Зубицький: Щоб вона запрацювала, треба дати антикорупційній ініціативі президента механізм реалізації!

0
368

Одним з тих, хто жваво відгукнувся на питання всеукраїнського опитування Володимира Зеленського був громадський діяч та меценат Ігор Зубицький із славнозвісної династії лікарів-травників Зубицьких. Зокрема, він запропонував реалістичний механізм ефективного покарання корупціонерів, – повідомляє АСН.

«Я вважаю ідею президента щодо всеукраїнського опитування дуже своєчасною і потрібною ініціативою, яка дасть можливість побачити та зрозуміти відношення нашого суспільства до ключових проблем. Але одна справа це підняти важливі питання, і зовсім інша – розробити і запровадити реальні механізми реалізації заявлених намірів», – розповідає Ігор Зубицький.

– Особисто мене більше всього із президентського списку хвилює питання боротьби із корупцією та забезпечення невідворотності покарання для хабарників і рейдерів. Дуже важливо зробити так, щоб суди не заважали правосуддю, бо у нас часто судова влада покриває злочинців. Можливо, в цьому питанні має допомогти судова реформа Зеленського – і я сподіваюсь, що в нього вистачить  бажання і політичної волі довести її до кінця,- вважає меценат.

– Ігор Данилович, Ви маєте якісь конкретні пропозиції до влади?

– Так, в мене є кілька слушних ідей, як ускладнити життя корупціонерам. До того ж відмічу, що корупція в державному секторі має тісний зв’язок та дзеркальне відображення у рейдерстві, яке розквітає у приватному секторі. Хто захистить приватний сектор, який майже беззахисний перед державними корупціонерами та, за статистикою, майже щодня потерпає від спроб рейдерських захоплень? Тому одним із важливих кроків має бути створення єдиної бази даних підприємств, ділянок, нерухомих об’єктів, активів та інших форм власності, які або потерпають від рейдерів, або були вже захоплені ними. Це має бути щось на кшталт Opendatabot, куди мають вноситись відомості, документи, заяви, скарги та рішення по тим чи іншим об`єктам. Така база має ускладнити рейдерам проводити свої оборудки,  як-то: швидкий перепродаж вкраденого майна, незаконне чи помилкове переоформлення прав власності, застава такого майна під кредит та інше. Взагалі, маю чимало антикорупційних пропозицій, які я викладу більш детально трохи згодом.

– Знаємо, що у Вашій родині була дуже неприємна історія з рейдерським захопленням?

– Так, це стосувалося кількох підприємств мого батька Данила Зубицького, які були у родинному володінні, але після його смерті підступно захоплені рейдерами за підробленими документами. Дуже прикро, коли людина, як мій батько, все життя витрачає на досягнення своєї мрії, ніколи не використовуючи зв’язки чи державні переваги, а потім справу життя забирає Raider. Зокрема, мова йде про будівлю поліклініки Зубицьких, яку збудував мій батько і яка була таємно і цинічно захоплена рейдерами на державних посадах. (на фото)

Але я з оптимізмом дивлюсь у майбутнє, то ж буду вдячний всім, хто поділиться зворотнім зв’язком та своїми історіями про рейдерські захоплення в Україні. (igor.zubytskyi@gmail.com, https://www.facebook.com/igorzubitskiy)  Black list зараз як ніколи потрібен для країни, як і антикорупційна ініціатива діючої влади. Але, щоб вона запрацювала, треба дати антикорупційній ініціативі Зеленського механізм реалізації!

Марія Світлицька

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я