Підсумки Всеукраїнського Дня картоплі «Картопляний блокчейн-2020»

0
202

Всеукраїнський День картоплі «Картопляний блокчейн-2020» відбувся  на базі ТОВ «Гранекс-Черкаси» (с. Деньги Золотонішського р-ну Черкаської обл.). Організаторами заходу виступили Українська асоціація виробників картоплі (УАВК), українське представництво європейського організатора виставок «ДЛГ Україна», комунікаційна платформа «Скажений агроном».

Всеукраїнський День картоплі проходив за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Посольства Королівства Бельгії в Україні, Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні. Захід відвідала делегація керівників аграрних департаментів усіх облдержадміністрацій України на чолі з заступником міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького.

Тарас Висоцький на урочистому відкриті заходу розповів, що урядом напрацьовано Програму з розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр. «Сьогодні в Україні частка промислового виробництва картоплі складає менше 2%, а ще 5 років тому вона сягала 30%. Для виведення галузі на сучасний конкурентоспроможний рівень Мінекономіки планує запровадити новий напрям підтримки галузі картоплярства, який передбачає збільшення посівних площ та залучення капітальних інвестицій у зберігання та переробку. Це сприятиме виробництву продукції з доданою вартістю, збільшенню експорту якісної продукції та розвитку підприємництва на селі», – зазначив заступник міністра.

Ідеологом заходу виступило Посольство Королівства Нідерландів в Україні, яке понад 10 років підтримує розвиток промислового картоплярства в Україні. «Ніщо так не об’єднує нідерландців та українців, як щира любов до картоплі. Ми щиро раді, що на Всеукраїнський день картоплі завітали не тільки виробники та постачальники картопляної галузі, а й наші німецькі та бельгійські друзі дипломатии. Упевнені, що європейський інтерес на українського промислового картоплярства стане стимулом для розвитку ціього цікавого бізнесу», – зауважив радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Райноуд Нутен.

«Картопля фрі – національне блюдо Бельгії. І це чудово, що саме громадяни Бельгії, які працюють в Україні, можуть поділитися досвідом із українськими виробниками. Ми дійсно вміємо і любимо вирощувати картоплю, в чому всі сьогодні переконаються», – підкреслив посол Королівства Бельгії в Україні Алекс Ленартс.

Своє бажання підтримати українські представництва німецьких компаній, що працюють у сегменті промислового картоплярства, висловив у вітальному слові аташе з питань аграрної політики Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Франк Мюллер. Він порадив українським картоплярам більш активно впроваджувати європейські інновації в практику й отримувати завдяки цьому більші прибутки.
Президент УАВК, засновник СТОВ «Десна» Микола Пономаренко закликав виробників до об`єднання: «Ми будемо раді розширенню лав УАВК. Спільно зможемо відстояти інтереси України як на внутрішньому ринку, позбавившись імпортозалежності, так і на зовнішньому – намагаючись вийти з нашою продукцією на європейський ринок. Україна має подбати про свою продовольчу безпеку та стратегію».


Виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова подякувала Міністерству з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за створену при відомстві робочу групу, яка наразі займається системним вирішенням проблем галузі: «Цьогоріч жодна держава в Європі через коронавірус не проводила загальнонаціональні заходи. УАВК вирішила піти ва-банк, аби привернути увагу урядовців до галузі. Одна з проблем, яку Україні необхідно якнайшвидше вирішити, – запровадити дзеркальні заходи для країн-імпортерів картоплі. Зокрема, для головних постачальників картоплі на наш ринок – Росії та Білорусі. Усі країни Євроазійського Економічного Союзу (Митного Союзу) дозволяють Україні поставки картоплі винятково з полів, на яких встановлено ділянки вільні від карантинних організмів. Україна ні до кого ніяких вимог не висуває. Наш ринок абсолютно незахищений, а картоплярі за роки незалежності держави не мали держдопомоги. Накопичені десятиліттями проблеми потребують консолідації зусиль усіх гілок влади і звичайно сумлінної роботи виробників».

ДОВІДКОВО :

Всеукраїнський День картоплі «Картопляний блокчейн-2020» проходив на базіТОВ «Гранекс-Черкаси». Його засновником є громадянин Бельгії Том ван Гой, а управляючим також є бельгієць Вім де Шуттер. Господарство є інноваційним та працює за найновішими світовими технологіями. Із 3400 гектарів, на яких вирощуються зернові, технічні, олійні культури, а також картопля і цибуля, 450 га знаходяться на зрошенні. 150 гектарів поливних земель заблоковано рейдерами – окремі паї рейдерами викуплено, на межах встановлено бетонні стовпи, які перешкоджають руху дощувальних машин. Суди з місцевими агробаронами тривають більше 2-х років. Постійно змінювана регіональна влада швидко підпадає під вплив агробаронів-загарбників, місцеві ЗМІ травлять іноземних громадян, які інвестували в своє господарство понад 3 млн євро і мають підготовлені проекти з будівництва переробних підприємств. Том ван Гой має небезпідставні сумніви та хвилювання щодо подальшого інвестування в Україну. «Нам дійсно не потрібно інцест-няні, а от справедливі суди були б доречні», – прокоментував він ситуацію, що склалася навколо ТОВ «Гранекс-Черкаси».

Програмою Всеукраїнського Дня картоплі «Картопляний блокчейн-2020» були передбачені огляд демо-поля УАВК (76 сортів картоплі на крапельному зрошенні), знайомство с виробничими локаціями (накопичувальний басейн для забезпечення зрошення, водні артерії господарства, єдине в Україні картоплесховище з підпільною вентиляцією для зберігання картоплі навалом /2 камери на 6 тис. т/ і 2 камери для контейнерного зберігання цибулі потужністю 2 тис. т), виставка техніки картоплярства, дегустація картопляних страв, аукціон тощо.

Всеукраїнський День картоплі 2020 відвідало близько 500 гостей і 150 учасників.  В якості експонентів виступили 40 В2В-компаній, що працюють у сегменті картоплярства, зокрема, 9 селекційних компаній, 4 постачальники обладнання для сховищ, 7 представників виробників техніки, 2 компанії, що розробляють обладнання для зрошення, ЗЗР, добрива, послуги агролабораторій, виробники контейнерів і пакувальних матеріалів.

«Картопляний блокчейн» — розважально-навчальний квест із перевірки та поповнення знань у промисловому картоплярстві. Захід надав виробникам можливість продати свої знання партнерським В2В-компаніям і отримати за це картопляну кріптовалюту.

Фріти — (з нідер. одна картоплинка фрі) кріптовалюта хайп-проекту, що існувала в номіналах 1, 5 і 10 фрітів.

Учасникам квесту було запропоновано самостійно провести презентації товарів В2В-компаній, відповісти на цікаві запитання, доповнити виступи колег. Згодом на аукціоні на зароблені фріти учасники заходу купували корисні в подальшій професійній роботі товари, послуги, гаджети тощо.

Найцінніший подарунок «Картопляного блокчейну» – Apple iPad – виграла головний агроном ТОВ «Потато Агро» Ольга Лонська.

Українська асоціація виробників картоплі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я