Виставка «Дерево життя» Анатолія Обельця

2
253
Коли дерево співає…23 липня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва на території  Лаври  відкрилася персональна виставка творів майстра сюжетних та орнаментальних композицій Анатолія Обельця. Називається вона «Дерево життя» .

Вперше відвідувачі вернісажу мали  можливість познайомитися із творами цього українського художника, виконаними в техніці інтарсії. Для тих, хто почув (прочитав) це слово вперше пояснюю : інтарсія (італ. intarsio — «інкрустація») — вид інкрустації на дерев’яних предметах.

Інтарсія являє собою зображення або візерунки, які виконуються способом врізування шматочків дерева, різних за фактурою і кольором, врівень з поверхнею дерев’яного виробу. Інтарсія відома з глибокої давнини (керченський саркофаг, V ст. до н. е.). В Україні інтарсія побутує майже в усіх областях, особливо широко до неї вдаються самодіяльні майстри, зокрема, на Прикарпатті і Закарпатті.

Ну, і кілька слів про автора цих чудових творів…

Різьблення по дереву – одне із головних захоплень Анатолія Обельця. Протягом багатьох років майстер  працює в техніці, яку колеги називають «обелець-інтарсія».

Його панно – це рельєфні мозаїчні зображення з пластинок (сегментів) деревини різного кольору. Після випилювання деталі шліфуються, їм надається різна висота, щоби зібрана композиція отримала об’єм. Найчастіше Анатолій Обелець використовує дошку сосни, із масиву якої створює одночасно картину та раму. Улюблена тема творчості людини, у руках якої  мертве дерево оживає, – сакральна.

Композиції на євангельські теми опрацьовані автором  дуже ретельно. На думку мистецтвознавців Національного музею українського народного декоративного мистецтва, крім основного сюжету в роботи Анатолія Обельця цілком органічно  «вплетені» стилізовані краєвиди, окремі квіткові та антропоморфні мотиви, а також написи, що розкривають зміст зображуваного.

«Дерево життя» – ще один улюблений мотив, різні варіанти якого останнім часом активно розробляє автор.

 

Художника Анатолія Обельця, який брав участь у військових подіях на Сході України, добре знають не лише в Україні,  й за кордоном – як експерта з мозаїчної техніки. З ним співпрацюють, зокрема, американські   фахові видання, що спеціалізуються на майстер-класах.

Твори Анатолія Обельця зберігаються в приватних колекціях шанувальників його мистецтва в багатьох країнах світу: Польщі, Італії, Ізраїлі, Німеччині, Канаді, США, Австралії та інших.

 

ДОВІДКОВО : 

Анатолій Обелець – член Національної спілки художників України (2017 р.). Народився в 1960 р. в м. Лейпцигу (Німеччина) в родині військовослужбовця. Проте своєю «малою Батьківщиною» вважає м. Нову Каховку Херсонської області.

Тут він  закінчив школу і  нині мешкає. Освіту отримав на механіко-математичному факультеті Одеського державного університету імені І.І. Мечникова. А. Обелець – постійний учасник багатьох виставкових проектів, організованих Національною спілкою художників України. Його персональні виставки відбулися в таких містах як Київ,  Нова Каховка, Енергодар, Львів, Херсон.

#АнатолійОбелець  #Деревожиття #інтарсія  #intarsio  #ВиставкаДеревожиттяАнатоліяОбельця #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО
 Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО
Фото – автора

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я