Виставка Василя Красьохи «Афон живописний» у галереї «Ризниця»

0
215
Душевний мир у нестабільному світі, яким вже майже півроку «править» підступний коронавірус – це практично неможливо… Так думає більшість наших співвітчизників. Але, на щастя,  міркують так не всі.

І один із таких вічних оптимістів – мій хороший друг і побратим по цеху сучасного образотворчого Мистецтва, Заслужений художник України Василь Красьоха. Митець  вважає, що кожен може мати мир у душі, незважаючи на будь-які обставини чи події у навколишньому  світі. Але для цього треба трудитися! Трудитися з ранку і до вечона  на тернистій мистецькій ниві…

Позаяк Мистецтво – якщо воно справжнє – допомагає відкрити себе світові, наповнити  власну душу спокоєм, а також вселити мир і гармонію у серця мільйонів  інших людей… Ну, і не останню роль відіграє тема, через яку митець намагається шукати цю душевну рівновагу. Кілька років тому Василеві Красьосі казково поталанило : він (двічі!) потрапив у творче відрядження на Афон, який  у системі адміністративних районів Греції має назву Автономна чернеча держава Святої Гори.

Тут одному із кращих сучасних живописців України вдалося створити серію із двадцяти полотен, об”єднаних спільною назвою «Афон живописний». Мій хороший друг відвідав усі (!!!) тамтешні монастирі, які й знайшли своє відображення на його дивовижних за енергетикою  полотнах. Робота на Афоні стала спільним проектом маестро і Благодійного фонду «Православна спадщина України на Святій Горі». Донині – і це доконаний факт –  наша держава  не мала такої чудової колекції.

Минулого року виставка «Афон живописний» чимчакувала усією Україною. Її відвідали шанувальники творчості Василя Красьохи більш ніж у 25 містах. В тому числі, ознайомилися із творчим доробком майстра також жителі Черкащини – протягом перебування Василя Красьохи на  Першому  Всеукраїнському пленері «Стежками Тараса : Вільшана – 2019». Я зробив про цю виставку програму «Мистецька хвиля+» на каналі Ukrvideotravel. Посилання на програму – у кінці публікації.

Нині із  виставкою «Афон живописний»  можуть познайомитися кияни і гості нашої столиці. З лютого  цього року і донині (тут пандемія коронавіруса зіграла на руку!) виставка  «Афон живописний» експонується у галереї «Ризниця» на Ярославому Валу, 5.

Саме сюди, до «Ризниці», поговорити про подальші спільні творчі плани, мене і координатора проекта «INSHE ART», Заслуженого працівника культури України, міжнародного ART експерта, головного редактора Міжнародного журналу «INSHE», президента й засновницю  МБФ «INSHE ZHITTIA» Олену Балашову  й запросив художник Василь Красьоха. Одним словом, є контакт!

Адже ми шукаємо справжні таланти.  І знаходимо їх у історичному серці древнього Києва далеко не випадково. Що у наших із Василем Красьохою  спільних творчих  планах – поки що говорити на широку аудиторію свідомо  не буду.

Не даремно ж далекоглядні люди кажуть : «Аби яблуко зірвати, воно мусить дозріти…» Але обіцяю : проект, у якому братиме участь Василь Андрійович Красьоха вже найближчим часом, буде дуже цікавим. Він по силах цій творчий людині, яка таки-знайшла душевний мир у нестабільному світі, яким вже майже півроку «править» підступний коронавірус…

 

 

#ВасильКрасьоха #ЖивописнийАфон #Ukrvideotravel #ОленаБалашова #СергійКомісаров #галереяРизниця #проектINSHEART #Ukrvideotravel #пленерСтежкамиТарасаВільшана2019 #Мистецькахвиля+

 

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я