Подарунок художника Анатолія Буртового Музею – майстерні Івана Кавалерідзе

3
204

«В душі кожної людини, не надто «забитої» долею, не надто відтісненої на нижчі щаблі духовного існування, завжди палає фаустівська спрага нескінченної широти життя», – сказав свого часу у статті «Філософія свободи» відомий вчений і філософ Микола Олександрович Бердяєв. Хоча написав він це на початку минулого століття, я йому вірю! Бо є у нашому сучасному  мистецькому житті підтвердження того, що такі люди – люди широкої душі – існують! Один із них – талановитий український живописець і графік, Заслужений художник України Анатолій Буртовий.

15 червня цього року у мене на очах ця скромна і працьовита Людина-творець, із якою мене звела доля на одному із минулорічних пленерів в Карпатах,  подарувала Музею – майстерні Івана Кавалерідзе одночасно  десять (!) своїх картин і два (!) офорти, присвячених життю і творчості Тараса Шевченка.

До початку карантину,  у березні 2020 –го року,  в стінах Музею – майстерні Івана Кавалерідзе в урочистій атмосфері було відкрито персональну виставку мого друга, присвячену 206-ти річчю із Дня народження  Кобзаря. Ця мистецька подія мала широкий резонанс у культурному житті не лише Києва, а й всієї держави.

Відвідувачам Музею – майстерні припали до душі чудові картини знаного живописця, який протягом усього свого життя не зрадив темі Шевченкіани…

По завершенню мистецької імпрези у Анатолія Буртового виникла ідея : а чи не подарувати картини, присвячені Тарасу Григоровичу,  цьому гостинному храму культури? Сказав – зробив! Можна щиро радіти, що все сталося, як гадалося.

Адже у наш скрутний час далеко не кожен митець може зробити такий щедрий дар. А Анатолій – зробив і щиро радіє із цього. Позаяк переконаний на 100 відсотків: у стінах Музею – майстерні Івана Кавалерідзе на Андріївському узвозі, 21, після отримання «постійної прописки»,  його «діти» житимуть добре! А він так давно мріяв про це…

– Я дуже щасливий, що у нас відбулася ця непересічна подія, – ділиться враженнями директор Музею – майстерні Івана Кавалерідзе Олександр Юнін. – Анатолій Буртовий є другом нашого музею не перший рік поспіль. У нас відбулося вже три його персональних виставки.

Конкретно ця виставка мала суттєвий вплив на культурне життя столиці. Я і мої колеги радіємо із цього.  Віднині колекція картин Заслуженого художника України Анатолія Буртового, присвячених образу Тараса Шевченка,  назавжди зберігатиметься у наших фондах. Отож, її побачать не лише  сучасники, а й наші нащадки. Співробітники щиро вдячні панові Анатолію за цей дорогоцінний дар.

Більше б нам таких, як наш друг і бойовий побратим Анатолій  Буртовий – щедрих душею людей і талановитих художників! Сподіваюся, що незабаром в стінах Музею – майстерні Івана Петровича Кавалерідзе відбудеться чергова персональна виставка Анатолія Буртового. Скажу від імені всіх колег : наші двері завжди широко відкриті перед цим унікальним митцем!

Відео репортаж про дар художника громаді Києва ви  побачите у програмі «Мистецька хвиля+» на каналі Ukrvideotravel у Yuotube.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

 

https://www.youtube.com/watch?v=Jk13HT4xNhI&feature=youtu.be

 

#ХудожникАнатолійБуртовий #ТарасШевченкоутворчостіАнатоліяБуртового #ПерсональнавиствкаАнатоліяБуртового #ТарасШевченко #Музей_майстерняІванаКавалерідзе #УКРПРЕС_ІНФО #СергійКомісаров

3 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я