День пам’яті та примирення : нам є над чим замислитися…

1
198

8-го травня громадяни України  відзначають  День пам’яті та примирення.

Цього дня Президент України Володимир Зеленський  прибув з робочою поїздкою в Луганську область, смт Мілове, що розділене кордоном між Україною та Росією, повідомила пресслужба Офісу президента.

«У Міловому президент відвідав меморіальний комплекс «Україна – визволителям». Володимир Зеленський ушанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Президент поклав квіти біля Вічного вогню, а також встановив лампадки біля скульптурної композиції – солдата, який знімає головний убір перед рідною землею, а до його грудей припала визволена з нацистської неволі жінка. Постамент зовні нагадує бліндаж. Всередині – музей «Землянка». На постаменті напис: «Україна – визволителям», – йдеться в повідомленні ОПУ.
У президентській канцелярії зазначили, що неподалік від цього місця розташоване селище Півнівка, яке було «першим населеним пунктом, де в грудні 1942 року почалося вигнання нацистських окупантів з української землі».
Президент зауважив, що сьогодні ми вшановуємо пам’ять усіх ветеранів, що протидіяли нацистам, усіх підпільників, військовополонених, остарбайтерів, бранців концтаборів, дітей війни та кожного, хто постраждав від нацистської окупації.

Президент Володимир Зеленський виголосив промову з нагоди Дня пам’яті та примирення, в якій підкреслив необхідність недопущення трагедії Другої світової війни та досягнення миру на Донбасі для процвітання незалежної України. Відеозвернення глава держави записав у Міловському районі неподалік села Півнівка на Луганщині. Тут, за його словами, у грудні 1942-го року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі.
«Сьогодні, у День пам’яті та примирення, ми вклоняємось перед усіма, хто захищав світ від нацизму. Захищав рідну українську землю та загинув у роки Другої світової війни. Ми відзначаємо подвиг українського народу та його внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції. В ніч з 8 на 9 травня ми зустрінемо першу хвилину миру – мить падіння та капітуляції нацистського режиму», – заявив він.

За словами Зеленського, всього за одну хвилину можна змінити світ: можна врятувати його, а можна – знищити. Віддати наказ на перший обстріл, наслідком якого стануть десятки мільйонів людських життів. «У цей день Україна разом з усім цивілізованим світом промовляє: Never again. Ніколи знову. Сьогодні це два найважливіших слова для історії людства та його майбутнього. І вони не можуть стати просто формальністю», – відзначив він.
Президент зауважив, що всі українці, особливо молоде покоління, раді жити у світі, де панує повага та рівність, де немає місця ксенофобії та расизму. «І ми не маємо права забути, яку ціну заплатили наші предки, щоб українці мали можливість жити в такому світі. І не маємо права забути, що саме ми маємо на увазі, коли кажемо: «Ніколи знову». Це страшні спогади учасників війни, які ніколи знову не можуть стати реальністю…Голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, концтабори та газові камери. Ніколи знову», – додав він.

Зеленський нагадав, що за шість років війни загинуло понад вісім мільйонів українців, у Другій світовій загинув кожен п’ятий українець. «І я не знаю, чи взагалі можливо повною мірою усвідомити ці цифри. Мільйони скалічених доль. Мільйони шрамів на землі у вигляді могил. Мільйони дітей, які більше не почують батьківську казку перед сном. Мільйони матерів, що більше не обіймуть своїх синів. Мільйони осель, у які ніхто не повернеться. Мільйони листів, що лишилися без відповіді. Мільйони ненаписаних книжок, віршів та пісень. Мільйони несказаних «Я тебе кохаю». І все це разом – мільярди причин для людства не допустити подібного ніколи знову», – наголосив глава держави.

Зеленський підкреслив: «Сьогодні наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність. Заради миру, якого ми так потребуємо. Заради процвітання незалежної України. Заради наступних поколінь». Президент додав, що сьогодні вшановуємо пам’ять усіх ветеранів, що протидіяли нацистам, усіх підпільників, військовополонених, остарбайтерів, бранців концтаборів, дітей війни та кожного, хто постраждав від нацистської окупації.

ДОВІДКОВО : День пам’яті та примирення в Україні відзначають з 2015 року. Це свято встановлено указом президента з метою «гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. З цієї нагоди цього дня в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування. Однак, на вимогу Кремля, 8 травня 1945 року, о 22:43 за середньоєвропейським часом (о 00:43 9 травня за московським), у передмісті німецької столиці Карлсхорсті був підписаний ще один “Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини”. По своїй суті він підтвердив аналогічний документ, підписаний днем раніше у Реймсі, і підтвердив час припинення вогню – 8 травня о 23:01 за середньоєвропейським часом (9 травня о 1:01 за московським).

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

#Деньяпам’ятітапримирення #ДеньПеремоги #ВолодимирЗеленський #Перемоганаднацизмом

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я