Виставка Анастасії Орлової “Дерева і небо” в Українському Фонді Культури

0
236

Цікава мистецька прем”єра у святому для кожного із шанувальників образотворчого  Мистецтва домі : 14 лютого, у  День Святого Валентина, в Українському Фонді Культури ім. Бориса Олійника відбулося відкриття чергової персональної виставки сучасної української художниці Анастасії Орлової. На ній представлено живописний цикл “Дерева і небо”, а разом із ним (як уточнює художниця) також і «…деякі інші співзвучні роботи».

«Не можу сказати точно, скільки саме я йшла до цього важливого у моєму житті вернісажу, – розповіла Інформаційному агентству УКРПРЕС-ІНФО Анастасія Орлова. – Може рік, а, можливо, й три… Але не це для мене головне. Суть в тому, що я дуже люблю дерева. Тому саме ця назва –«Дерева і небо» – приходила мені на думку дуже давно. Я дивилася на верхівки дерев, які потім «проростали» на полотні  і думала : потрібно буде якось зробити виставку «Дерева і небо».

  Але досить довго вагалася : набереться чи ні потрібна для вернісажу кількість робіт? Але потім зрозуміла : майже на кожній із моїх картин є дерева! І настільки вони мені любі, що це навіть не можна уявити. Ну, і вирішила : виставці неодмінно бути! Ну, а небо? Небо над нашою головою є завжди… Так, від творчого задуму, крок за кроком,  я йшла до реалізації поставленої мети. І ось мої картини – на яких лише дерева і небо…

Ми ще довго спілкувалися із цією романтичною, щиро закоханою у природу рідного краю талановитою  художницею. Про що саме – ви дізнаєтеся, подивившись черговий випуск програми «Мистецька хвиля+» на каналі Ukrvideotravel. До речі, це вже друга програма, присвячена творчості молодої талановитої  миткині. А вперше ми познайомилися із Анастасією Орловою і її матусею,  художницею Наталією Найдою у вересні 2017 року на їхній виставці «Рідне» у київській галереї “КалитаАртКлуб”.

Тоді, на добру згадку про цю зустріч, мама і донька подарували мені чудову картину, на якій зображені … дерева серед залитого сонцем українського села. І небо над ними. Чудова робота, із настроєм. Дуже люблю і бережу її…

ДОВІДКОВО :

Народилася 22 лютого 1995 р. в с. Озірна Черкаської області.
Сучасна українська художниця. Працює в різних жанрах, стилях і техніках сучасного мистецтва, серед іншого — за напрямками монументального мистецтва та іконопису.

Освіта
• Приватні студії (Київ, 2014-2016 рр.)
• Одеська духовна семінарія, відділення іконопису (2014 р.)
• Полтавська місіонерська духовна семінарія, відділення іконопису (2011 – 2014 рр.)
• Студія при Центральному будинку художника (Київ, 2002–2005 рр.)
• Республіканська художня школа (Київ, 2004 р.) Участь у виставках
• Виставка „Київські рекреації” (галерея „Хлібня”, 2017 р.)
• Всеукраїнські виставки (Центральний будинок художника, Київ, 2017 р.)
• Виставка живопису в галереї при церкві Св.Василія Великого (Київ, 2013 р.)
• Персональна виставка “Рідне” (галерея Калита арт клуб) 2017р
• Участь у пленерах Переяслав, Шацькі озера, (Україна, 2012–2017 рр.)

Роботи зберігаються у приватних колекціях України та за кордоном

Живопис Анастасії, є надзвичайно поетичним, музикальним і романтичним. Вона є дуже вільною. Її пейзаж уже перетворюється на образ-ікониописний образ природи. Ті образи є подекуди простими, схематичними, проте вони дуже витончені та мальовничі.
Борис Єгіазарян. Художник

Пошук першоджерел – це ключ до відчуття та пізнання природи, що слугує найпершим і найголовнішим покликанням художника. Анастасія Орлова – наділена чуттєвим та відкритим до навколишнього світу серцем. Не зважаючи на юний вік, художниці притаманні риси зрілого майстра. В своїй творчості Анастасія відтворює красу та неповторність природи, щире прагнення до пізнання її глибин та символів. Перед нами постає казкове розмаїття душі художниці, майстерно складене в мозаїку засобів.

Виставка “Дерева і небо” це захоплююча мандрівка, складена з дивовижних миттєвостей, ледь помітних на перший погляд. Глядач крок за кроком відкриває неповторний внутрішній світ художниці, долучається до її діалогу з всесвітом.

Теплий подих весняних променів, ледь помітне мерехтіння першої вечірньої зірки, легкий вітерець або повна тиша, здатні перенести глядача у дитячі спогади, моменти першого знайомства з оточуючим світом. Суміш зимових відтінків з першим подихом весни, поле, що застигло в очікуванні першого снігу, гілка дерева в мить до пориву вітру.

Переглядаючи експозицію виставки Анастасії Орлової “Дерева і небо”, ми постаємо перед первозданною красою природи, її першоджерела, першотворення. Картини художниці закликають до діалогу з вічністю, і в одночас дають уявлення про час, відлік якого ми спостерігаємо. Особисто мене, полотна Анастасії вражають своєю щирістю, легкістю, мрійливістю.
Автор виставки вводить глядача у стан душевної рівноваги, відновлює природне бажання дивуватися і насолоджуватися кожній миті, як діти, радіти всьому навколо, відчувати себе часткою величної природи, частиною Божого творіння.
Богдан Макаренко. Художник

Сучасне урбаністичне оточення надихає не завжди. Тому звернення молодої мисткині Анастасії Орлової до простих заміських образів цілком зрозуміле. В її полотнах наше око зачіпається за мереживні сплетіння гілок кущів та дерев, бреде ламаними лініями косогорів, сільськіх хаток та штакетних парканів, жадібно вдивляється в яскраві промені зимового сонця, яке світить, та не гріє.

А чи й справді не гріє? Ні, на полотнах Насті воно створює надзвичайно м’яку атмосферу, занурює нас в тепло душі самої майстрині. Увесь цей цикл надзвичайно теплий, хоча і йдеться здебільшого про зимові образи.

Графічність гілок кущів та дерев на фоні мінливого неба зачаровує своїм лаконізмом, нагадує про безцінність кожної бадилинки, яка принишкла взимку, але зберігає свою силу, щоб навесні вкритися справжнім цвітом. А поки що, милуймося отими химерними сніжними накопиченнями на гілках дерев та польових сухостоїв!
Наталя Кудря. Письменник

#ВиставкаАнастасіїОрловоїДереваінебо #Дереваінебо #ХудожникАнастасіяОрлова #НаталіяНайда #УкраїнськийФондКультури #СергійКомісаров #УКРПРЕС-ІНФО

Сергій Комісаров, шеф-радактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я