Виставка живопису «ТВОЯ МЕЖА» Аліни Гамалі

0
159

Море – як символ нескінченності, мудрості, глибини і миру. Небо – як символ ніжності, вічності, єдності і свободи. На полотнах художниці Аліни Гамалі вони поєднуються у нереальні пейзажі, які можливо побачити тільки уві сні.

МВЦ Музею історії міста Києва та молода художниця Аліна Гамаля у перший день зими представили виставку «Твоя межа», яка працюватиме у цьому арт-просторі до 15-го грудня. 

«Наразі у живописі я цікавлюся такими питаннями, як межі та обмеження: соціальні, особисті, державні, а головне – межі свідомості. Скелет самопізнання, як частина величезного океану, загальний сон, який ми переглядаємо разом, не помічаючи меж реальності та ілюзій. У своїх картинах я хочу показати в абстрактній формі архітектуру живопису та межі сну», – зазначає художниця.

Сьогодні у світі існує багато екологічних проблем, одна з них – підвищення рівня світового океану. Тому у кожній картині Аліни фігурує море, океан, вода – як символ приближення світової кризи. Художниця ставить запитання: де та межа у нашому свідомому чи несвідомому знущанні над природою та до яких наслідків це може призвести? 

Кожна її картина є частиною однієї довгої композиції. Роботи взаємодіють між собою, що дає змогу експериментувати з експозиційним дизайном: можна переставляти «шматочки моря» (картини) в різній послідовності і щоразу мати нове зображення, нову історію.

«Мені подобається Айвазовський зі своїм морем та жагою відтворювати природню красу стихії. Я не претендую бути послідовником чи продовжувачем його творчості, але розділяю ідею взаємодії двох сфер: неба і моря. Родом я із Криму, наразі сумую за ним, тому зустрічаюся із морем кожного разу фарбами на полотні», – коментує мисткиня.

Про автора:

Аліна Гамаля – народилася в Алушті (Крим), малюванням захоплюється з 5 років. Магістр архітектури КНУБА. Фіналістка благодійних мистецьких конкурсів «Skies 2018» та «Water 2019», а також конкурсу Theartprize London, 2018.

 Текст – прес-служба МВЦ Музею історії міста Києва

Фото – Сергій Комісаров, інформаційне агентство УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я