Ну що, друзі-художники? Африка так Африка!

0
351

Епіграфом до цієї публікації я обрав слова пісні одного добре відомого усім нам із дитинства мультика про лікаря Айболіта… Не забудьмо, що автором вірша, який є основою цього музичного твору, є талановитий дитячий поет Корній Чуковський.

«Маленькие дети!
Ни за что на свете
Не ходите в Африку,
В Африку гулять!
В Африке акулы,
В Африке гориллы,
В Африке большие
Злые крокодилы
Будут вас кусать,
Бить и обижать,-
Не ходите, дети,


В Африку гулять.»

Віршик і пісню із мультика я нагадав вам,друзі, так би мовити, для «затравки». А тепер – по суті. На минулому тижні у Торгово-промисловій палаті України відбулася презентація торговельного, економічного та туристичного потенціалу Південно-Африканської Республіки – з нагоди відзначення 25-ї річниці встановлення демократії в ПАР.

У своєму матеріалі, у якому йшлося про налагодження двостороннього економічного співробітництва між нашими державами, я детально розповів про цю подію (Див. публікацію в інформаційному агентстві УКРПРЕС-ІНФО). Але сьогодні мова – не про економіку, а про світ духовного і прекрасного. Організатори презентації запросили на цю подію українських художників, які, як мовиться, «сплять і бачать» Африку.

Адже ці відомі живописці вже встигли намалювати по кілька картин про різні куточки  велечезного  континенту, який об”єднав народи 54 держав світу. На виставці, яку організатори події розгорнули у залі «Колізей», учасники бізнес-форуму  побачили картини Света Шиль (Svetlana Schiel)Паула Литовченко (Paula Lytovchenko)Ирина Клыба (Irina Klyba)Tania Kudrya.

 На жаль, лише Света Шиль (Svetlana Schiel) із цього списку мала можливість побувати на Африканському континенті. До того ж, вже майже десять разів. А ось решта митців, роботами яких ми милувалися, лише мріють потрапити до Африки. «Мріяти не шкідливо», – скажуть песимісти. – Тут же такі колосальні кошти знайти треба для організації поїздки…» А оптимісти їм у відповідь : «Шкідливо не мріяти! Будь-якої мети можна досягти, якщо за реалізацію ідеї візьмуться люди, щиро зацікавлені допомогти художникам!»

Це я про керівника проекту «Світ очима художників»,  організатора низки загальноукраїнських пленерів, відому українську журналістку Валерію Велику і її команду однодумців. В тому числі – і  себе, як PR-менеджера пленерів. Адже протягом року, що минає, вже більше півсотні талановитих українських скульпторів, графіків і живописців на власному досвіді пересвідчилися : якщо за організацію пленерів беруться профі, то й мистецькі заходи відбуваються на найвищому рівні. Одним словом, шановні наші  друзі – митці, на тижні, що минув, у вас з”явилася непогана  перспектива одного чудового ранку сісти на літак і майнути до Південнно-Африканської Республіки! Аби на своїх живописних полотнах оспівувати красу і велич цієї найбагатшої на Африканському континенті держави.

Валерія Велика, художники – учасники виставки в ТПП України і я  вже поспілкувалися із Надзвичайним та Повноважним Послом ПАР в Україні Andre Groenewald  про можливість організації та проведення пленеру на території  Південно-Африканської Республіки. З усього видно, що пану Послу дуже сподобалася наша колективна пропозиція. Адже так і лише так можна сформувати позитивний імідж цієї (зізнаємося, маловідомої українцям) держави у нашому суспільстві.

Отож, будемо вірити і робити все від нас залежне, аби ця смілива ідея отримала реальне окреслення і бізнесмени та урядовці ПАР все ж відгукнуться на пропозицію українських художників і журналістів. У наш час, повірте,  можливо все! «ШКІДЛИВО НЕ МРІЯТИ»!

#ПАР #Південно_АфриканськаРеспубліка #ВалеріяВелика #СергійКомісаров #ТППУкраїни #AndreGroenewald #ПосольствоПАРвУкраїні #художникиукраїни #Світочимахудожників #пленери #ПленервПАР #ПАР

Сергій Комісаров, шеф-редактор УКПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я