Киргизька Республіка святкує 28 – ми річчя з моменту проголошення Незалежності

0
171

Святкує Бишкек – святкує також і Київ! У столичному готелі Інтерконтиненталь відбувся урочистий дипломатичний прийом з нагоди відзначення 28-річчя з моменту проголошення Незалежності Киргизької Республіки. На веселе велелюдне свято запросили більше півтисячі гостей Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Жусупбек Шаріпов та його дружина Нуріла Шаріпова. Свою вітальну промову пан Посол розпочав і завершив УКРАЇНСЬКОЮ мовою. Дрібничка, але приємно!

Ось текст його вітальної промови  : «Раді вітати вас на прийняття з нагоді 28-ї річниці Незалежності Киргизької Республіки.

Згідно до метричного свідоцтва відомого давньо-китайського літописця Сима Цяна вважалося, що киргизька державність бере початок з II століття до нової ери.

На підставі цих достовірних історичних матеріалів в 2002 році була прийнята резолюція 57-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН про визнання «2200 – річчя Киргизької Державності».

Однак, згідно зі статтею одного з найсильніших істориків Китаю Ю.Тайшаня, в 2019 році були знайдені історичні записи про існування киргизів і киргизької державності 3 тисячі років тому.

Разом з тим, досліджувані історичні матеріали свідчать про більш давню історію киргизів і киргизької державності, яка йде в глиб століть.

Нова історія киргизької державності починається з 31 серпня 1991 року, коли була прийнята Декларація про державну незалежність Киргизької Республіки, а в 1992 році Киргизстан став членом Організації Об’єднаних Націй. З того моменту наша країна встановила дипломатичні відносини з 163 країнами світу.

За роки незалежності Киргизька Республіка домоглася значного прогресу в політичному і соціально-економічному розвитку, зайнявши своє гідне місце в світовому співтоваристві і відіграючи конструктивну роль у вирішенні міжнародних і регіональних питань. Стійкість і згуртованість киргизького народу дозволили зберегти незмінний шлях до будівництва демократичної держави і вільного суспільства.

Народ Киргизстану, визначивши курс побудови нової політичної системи, за останні роки досяг суттєвих результатів у розвитку парламентської демократії, багатопартійності, змінюваності влади в правовому полі, а також у зміцненні громадянського сектора і його інститутів.

Керівництвом Киргизької Республіки взяло курс на оптимізацію роботи державних органів. У країні відбуваються глибокі перетворення, просуваються реформи правоохоронних, фіскальних органів, судової, виборчої та освітньої систем в центрі яких стоять завдання щодо забезпечення підвищення відповідальності та прозорості.

Стабільна політична ситуація в країні зробило сприятливий вплив на зростання економіки. Киргизстан увійшов в ТОП-20 країн-реформаторів рейтингу Дуінг Бізнес 2020 року, опублікованого Світовим банком.

З метою створення сприятливих умов та захисту інтересів бізнес-середовища вперше в Киргизькій Республіці утворено інститут «Бізнес-омбудсмена», розглядається нова модель взаємодії між державою і бізнесом.

Киргизстан надає інвесторам найсприятливіший режим, який передбачає, в тому числі, можливість репатріації отриманого прибутку і дивідендів, ліберальні умови для інвестування, наявність пільг та преференцій. У національному законодавстві передбачені всі положення, що забезпечують повний захист інвесторів від різних ризиків. Киргизька Республіка віднесена до групи країн з розвиненим ринком державно-приватного партнерства.

В рамках реалізації Національної стратегії розвитку на 2018-2040 рр. і Концепції цифрової трансформації «Цифровий Киргизстан» на 2019-2023 рр., в країні приймаються суттєві заходи щодо підвищення потенціалу регіонів, активно впроваджується цифровізація країни на всіх рівнях – від дитячих садків, шкіл, університетів до державних структур і бізнес співтовариств, включаючи цифрові технології в сферу державних послуг.

На тлі цього в країні розвивається ринок IT-технологій. У цій сфері в Киргизстані працюють понад 100 компаній, які 70% замовлень отримують з інших країн.

Киргизька Республіка вибудовує відкриту багатовекторну зовнішню політику і розвиває співробітництво з усіма державами-членами Організації Об’єднаних Націй та міжнародними організаціями на основі доброї волі, взаєморозуміння і взаємоповаги інтересів.

Зовнішньополітичний курс країни направлений на створення і підтримання сприятливих умов для сталого розвитку держави, подальшого зростання добробуту народу, зміцнення національної та регіональної безпеки, захисту прав та інтересів громадян і юридичних осіб Киргизької Республіки за кордоном, просування позитивного іміджу країни в міжнародному співтоваристві.

Розширюється географія дипломатичних представництв і консульських установ Киргизької Республіки, в тому числі почесних консулів Киргизької Республіки та інших інститутів за кордоном.

З метою сприяння в забезпеченні національної і регіональної безпеки та вирішенні соціально-економічних завдань, Киргизька Республіка активно взаємодіє з Організацією Об’єднаних Націй, Організацією ісламського співробітництва, Шанхайською організацією співпраці, Організацією Договору про колективну безпеку, Співдружністю Незалежних Держав, Євразійським економічним союзом, Європейським союзом, організацією з безпеки і співробітництва в Європі, Радою співробітництва тюркомовних держав, Організацією економічного співробітництва та іншими міжнародними і регіональними організаціями.

Цього року Киргизстан головував у важливих регіональних організаціях, таких як Шанхайська організація співробітництва, Організація договору про колективну безпеку і Рада Співробітництва тюркомовних держав.

На саміті глав держав ШОС Киргизстан запропонував створення культурно-інтеграційного центру країн ШОС і країн Шовкового шляху для розвитку і посилення культурно-гуманітарних зв’язків на просторі ШОС, а також створення механізму міжпарламентського співробітництва держав-членів ШОС.

Киргизька Республіка активно просуває ініціативи з питань миру, безпеки, гуманітарного діалогу та інших актуальних проблем міжнародного життя, а також пропонує миротворчі майданчики.

За минулий період зовнішньополітичної діяльності за ініціативи Киргизстану з боку ООН було проголошено Всесвітній день соціальної справедливості і Міжнародний день Гір, прийнята Глобальна програма по збереженню сніжного барса, а також запропоновані нашою державою Всесвітні ігри кочівників, визнані внеском у просування міжрелігійного та міжкультурного діалогу, взаєморозуміння і співпраці на благо світу.

Слід зазначити, що Європейський союз розглядає нашу країну, як надійного партнера і зразкову державу в Центрально-Азіатському регіоні, який зумів побудувати вільне суспільство і демократичну країну з парламентською формою правління. За підтримки Європейського союзу в останні роки в Киргизстані були проведені комплексні реформи виборчої, судової та правоохоронної системи. На початку 2016 року Європейський союз надав Киргизстану статус Загальної схеми преференції (ВСП+), що дозволяє Киргизстану безмитно завозити на територію Євросоюзу 6 200 товарних позицій. З введенням режиму ВСП + товарообіг Киргизстану з Європейськими країнами зріс майже на 50%.

Крім того, Киргизька Республіка в 2014 році першою і єдиною з держав Центральної Азії отримала статус «Партнера по демократії» Парламентської асамблеї Ради Європи і успішно просуває демократичні перетворення.

Особливо хочу відзначити, що Киргизстан надає важливого значення подальшому поглибленню взаємовигідних і партнерських відносин з Україною. Наші країни пов’язують міцні традиційні узи дружби і одна історична спадщина.

Дипломатичні відносини між Киргизстаном і Україною були встановлені 19 вересня 1992 року.

Поточні киргизько-українські відносини характеризуються поступальною динамікою партнерського і взаємовигідного співробітництва. Зокрема, співпраця ведеться в сфері торгівлі, економіки, сільського господарства, транспорту, культури, туризму, науки і освіти.

Договірно-правова база киргизько-українських відносин включає 69 документів, серед яких основним документом міждержавних відносин є Договір про дружбу і співробітництво між Киргизькою Республікою та Україною, підписаний 19 червня 1996 року у місті Київ.

На найближчому порядку денному киргизько-українських відносин стоїть проведення киргизько-українських міжвідомчих консультацій і другий киргизько-український бізнес-форум.

За офіційними даними, в Україні проживає близько 2 тис. киргизів, а на території Киргизстану –  понад 20 тис. українців, які надають позитивний вплив на розвиток дружніх відносин між нашими країнами.

Бажаю всім присутнім колегам, друзям та співвітчизникам міцного здоров’я, благополуччя та процвітання!» – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Жусупбек Шаріпов. #Бишкек#НезалежністьКиргизькоїРеспубліки#КиргизькаРеспубліка#ПосолКиргизькоїРеспублікивУкраїніЖусупбекШаріпов#УКРПРЕС_ІНФО#СергійКомісаров                   

Сергій Комісаров, шеф-редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я