Персональна виставка Григорія Зорика «Моя Україна»

1
285

У Всесвітній день Доброти (хто не знає – відайте : за традицією його відзначають саме 13-го листопада) Її Високість  Удача несподівано  посміхнулася мені: познайомився із справді доброю і, головне, дуже талановитою Людиною. На запрошення генерального директора видавництва «Софія – А» Максима Мельника і його чарівної помічниці Катюші Ольховик я завітав на відкриття персональної виставки Заслуженого художника України Григорія Зорика «Моя Україна».

Виставка картин і гравюр цього самобутнього сучасного художника відкрилася одразу у шістьох (!) залах Національного музею Тараса Шевченка. І у кожному із них мені хотілося зняти віртуального капелюха практично перед кожним творінням Маестро!… Я давно знав про існування цього талановитого живописця на велетенській мистецькій мапі України. Але раніше «перетинатися» якось нам  не доводилося ні у виставкових залах, ні на пленерах… Адже Григорій Іванович живе і працює на Вінничині і приїздить до столиці не надто часто. Позаяк завантажений роботою по саму маківку… Досягши міжнародних  висот у образотворчому Мистецтві, він не збирається зупинятися на досягнутому.

Хоча вже й міг би «пригальмувати» : адже його живописні полотна справді досконалі. Зорик – майстер своєї справи. У прямому і переносному розумінні цього слова. І, як справжній майстер, він постійно самовдосконалюється. А ще мій новий знайомий – власник оригінального стилю у образотворчому Мистецтві. Він базується  на естетиці класичного предметного живопису. У творчості особливу увагу Зорик  приділяє пленеру, вважаючи природу своїм основним вчителем.

Працює у всіх жанрах та практикує різні техніки. Виконує автентичні графічні матеріали у техніці хаотичного штриха (туш, перо), практикує з гуашшю та акварельними фарбами. Віддає перевагу олійному живопису та темперній техніці. В діапазоні інтересів художника –  історія, релігія, культура, народні традиції і звичаї… І всі вони знаходять авторську реконструкцію, реалістичну інтерпретацію та філософське переосмисленння у Мистецтві.


З 1986 року художник активно бере участь у вітчизняних та міжнародних виставках. Проведено 27 персональних та понад 150 колективних експозицій. З особливим успіхом пройшли арт-вернісажі  художника у 2012-2019 рр. у Пекіні, Шанхаї та Чикаго. Низка робіт Григорія Івановича  доповнює фонди музеїв ім. Т. Шевченка в Актюбінську, краєзнавчих музеїв Вінниччини, Музею-садиби ім. М. Коцюбинського, Вінницького художнього музею, Музею аеронавтики, Львівського музею історії Національного війська України, Національного музею Т. Шевченка у Києві, а також в Театро алла Скала (“Ла Скала”) в Мілані.

2015 року на замовлення художник створив  серію портретів відомих історичних постатей, сподвижників, меценатів, українських гетьманів, військових, науковців, літераторів та громадських діячів. Ця серія  стала постійною експозицією музею Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Твори художника зберігаються у приватних колекціях України, Росії, Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Данії, Польщі, Чехії, Сербії, Болгарії, Словенії, Китаї, Канади, Куби та США.
З 2010-го Григорій Іванович Зорик працює викладачем художньо-декоративного відділу Тульчинського училища культури (Вінницька обл.) за дисциплінами «Живопис», «Малюнок», «Композиція».

Створюючи картини-реконструкції, Григорій Зорик прагне донести до шанувальників Мистецтва величну історію українського Поділля. А ще своїми картинами він  віддає шану людям, які творили і творять Історію нашої держави. Своїми роботами він звертається до сучасників, які повинні зберегти багату спадщину та вдихнути нове життя у Тульчинський Версаль. А про вернісаж Григорія Івановича у столиці, на який завітали друзі і сподвижники цієї талановитої і доброї людини до виставкових залів Національного музею Тараса Шевченка, ви дізнаєтеся, подивившись програму «МИСТЕЦЬКА ХВИЛЯ+» на каналі Ukrvideotravel.

#ХудожникГригорійЗорик #виставкаМояУкраїна #НаціональниймузейТарасаШевченка #видавництвоСофія_А #МаксимМельник #КатяОльховик #СергійКомісаров #програмаМИСТЕЦЬКАХВИЛЯ

Сергій Комісаров, шеф – редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я