Тиждень турецького кіно у Києві

0
152

Сідаємо, друзі, на «Блакитний велосипед» – і рушаймо по найпотаємніших куточках Туреччини! Що ж, і таке може трапитися із нами… У столиці – в рамках «Днів турецької культури в Україні» – розпочався тиждень кіно цієї країни. Фільм № 1, яким керівники Посольства Туреччини в Україні і співробітники інституту імені Юнуса Емре в Києві вирішили приголомшити шанувальників кіно мистецтва – це картина відомого турецького режисера Утіма Кьорекена.

І називається ця філософська кінострічка, яка викликала зливу емоцій у глядачів, що прийшли до кінотеатру «Київська Русь» – «Блакитний велосипед». Дивовижний фільм! Правда – просто фантастичний… Він вражає до сліз. І головне : як зазначив директор Інститут імені Юнуса Емре пан Ендер Коркмаз у цій картині, яка розповідає правду про непросте життя турецької провінції, задіяний лише один професійний актор.

Решта учасників кіно видовища – пересічні люди. Особливо вразила нас гра дітей. Це щось неймовірне!
А відкрив тиждень турецького кіно у найбільшому кіно палаці нашої держави Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні пан Ягмур Ахмет Гюльдере. Він сказав, що протягом тижня українські глядачі побачать (окрім вже зазначеного “Блакитного велосипеда”) ще й такі стрічки : “Колись давно в Анатолії”, “Фокусник”, “Народ мого діда”, “Останній лист”.

Ці фільми демонструватимуться в кінотеатрах: “Київська Русь”, “Братислава”, “Ліра”, “Лейпциг”, “Дніпро”. «Кіно стрічки, які ми вирішили показати в Києві, розповідають про життя сучасної Туреччини, – наголосив Ягмур Ахмет Гюльдере . – Над їхнім виробництвом працювали кращі режисери «нової хвилі», які мають неупереджений погляд на життя моєї Батьківщини у новітніх реаліях. Серед них – Нурі Більге Джейлан, Джей Йилмаз, Озьхан Ерен та Чаган Ирмак. Вони є відомими турецькими митцями, які вже давно завоювали глядацьку симпатію не лише на у себе вдома, а й далеко за межами Туреччини.»


А після показу фільму “Блакитний велосипед” перед глядачами виступив його режисер – Уміт Кьорекен. Він сказав, що давно мріяв побачити, як на його картину реагуватимуть українці. І ця реакція приємно його здивувала. Уміт Кьорекен попросив зробити на фоні глядацької зали фото – як того просила його кохана дружина… І зробив – під бурхливі оплески українських шанувальників турецького кіно мистецтва!

#Днітурецькоїкультури#ЯгмурАхметГюльдере#ПосольствоТуреччинивУкраїні#ЕндерКоркмаз#ІнститутіменіЮнусаЕмре#СергійКомісаров#УКРПРЕС_ІНФО#ТижденьтурецькогокіноуКиєві

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я