Виставка «Краса України у трьох іпостасях»

0
206

Неділя, як день відкриття мистецького вернісажу, не є типовим. Скоріше, це виключення із правила.  Але правило  не було б правилом, якби у ньому не було виключень… Ось і цієї неділі разом із  друзями і знайомими ми побували на відкритті виставки живопису з приватних колекцій, яку розгорнуто  … у Національному музеї медицини України.

Виставка (її організував відомий український актор Юрій Яковлєв-Суханов, який є куратором цього арт-проекту) називається «Краса України у трьох іпостасях». Спочатку я також  не повірив, що цей велелюдний недільний вернісаж відбудеться саме у стінах Національного музею медицини. А коли завітав на «творчий вогник» до приміщення музею, був приємно здивований і підбором картин, і чудовою атмосферою свята мистецтва.

Пейзаж, портрет, натюрморт – ось три кити, на яких «стоїть» ця досить колоритна колекція. Спитаєте : «Чому – колоритна?» Відповідаю : саме тому, що на суд глядачів представлено більше 60-ти робіт відомих, маловідомих і зовсім невідомих  українських митців. Але в цілому зібрання картин різних авторів і різних часових періодів  виглядає досить привабливо. Тут немає жодної «зайвої» роботи. Навпаки : довершені роботи Олександра Сердюкова, Йосипа Бокшая (молодшого) , Ігоря Василевського та Федора Захарова  зовсім не «десонують» на фоні картин авторів – початківців, із творчістю яких я познайомився цього вечора практично вперше.

Як наголосив у своєму виступі перед представниками творчої інтелігенції столиці куратор проекту «Краса України у трьох іпостасях» Юрій Яковлєв-Суханов, він досить довго і наполегливо готувався до відкриття  виставки. «Колекцією картин, які органічно доповнюють одна одну, я хочу сказати світові : люди, цінуйте художників за життя! Так їм приємніше жити і творити.  Я хочу, аби кияни і гості нашої столиці, завітавши до фойє Національного музею медицини України, подивилися на ці чудові роботи й самі захотіли взятися за пензель. Адже кожен може стати художником і працювати на ниві мистецтва – у міру свого таланту та здібностей. Якщо так відбудеться, то і життя кожного із нас стане кращим».

А ось що розповіла на відкритті виставки арт – менеджер проекту Дарина Бендас : «Ми спонукаємо відвідувачів зануритися у світ сучасного українського живопису та належним чином оцінити рівень майстерності кожного із авторів, чиї картини потрапили до цієї колекції. Відомих та невідомих. Адже кожен із них – так чи інакше – залишив свій слід у мистецтві, за що кожного із них можна щиро подякувати!»

Ну, а мені відкриття цієї чудово організованої виставки запам”ятається не лише колекцією живописних робіт, а й  прекрасним музичним оформленням вернісажу. Перед гостями виступили відомі українські співаки і музиканти, які дивовижно грали і співали цього вечора. За що – респект і їм, і організаторам цього прекрасного свята!

#виставкаКрасаУкраїниутрьохіпостасях #НаціональниймузеїмедициниУкраїни #ЮрійЯковлєв_Суханов #УКРПРЕС_ІНФО #СергійКомісаров

 Сергій Комісаров, шеф-редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я