Фотовиставка Ольги Пост «Моя акваторія»

0
286

Хоча я не моряк, але ще із часів служби у лавах Збройних Сил добре поінформований  : красиве слово «акваторія» у реальному житті означає ділянку водної поверхні певної водойми або її частини (порту, затоки, моря) у визначених межах. Наприклад, акваторія порту охоплює рейд, внутрішню гавань, підходи до порту і причалів. У екології акваторію розглядають як об’єм, що включає водну товщу до дна й атмосферу над нею.

А чим є акваторія, коли йдеться про Мистецтво? Питання цікаве… І не кожен митець одразу зможе на нього відповісти.

А ось фото художниця Ольга Пост – відповіла! І, як на мене, відповіла досить предметно і елегантно. І підтвердженням цьому – її виставка «Моя акваторія. Фотографія», яка із великим успіхом відкрилася у художній галереї «Митець» 22 жовтня цього року.  Фотосерія «Моя акваторія» – це колекція світлин, створених на узбережжях різних країн, океану чи моря, річки чи водосховища, протягом цілого десятиріччя з 2009 до 2019 років. Думка про те, що водний простір спільно з прибережною зоною, умовно обмежений кадром художниці, це і є її акваторія, яка дала назву виставці.
Як сказала друзям і шанувальникам сучасного фото мистецтва пані Ольга на урочистому відкритті свого першого ПЕРСОНАЛЬНОГО вернісажу, цей  проект є її намаганням через призму пейзажів показати стан природи і присутність в ній людини, як частини цієї природи, її значення і одночасно незначність у контексті величі світового океану.

«Я прагнула за допомогою кольору і півтонів передати у світлинах свій настрій від відчуття широти і атмосферності водних просторів і окреслення небокраю, а також спробувала у процесі зйомки відобразити неперевершеність ліній узбережжя, де природа та культура так досконало поєднуються і взаємодіють одна з одною, створюючи разом єдиний простір, – розповіла друзям і шанувальникам мистецтва фотографії  Ольга Пост. – У результаті сформувався візуальний наратив (сподіваюсь) знайомих образів, емоцій і атмосфери».

Як на мене, роботи фото миткині просто дивовижні. Тут є все : філософська глибина осмислення стану природи, намагання зануритися у її потаємні візуальні напівтони, щире прагнення здивувати глядача тим, що «вхопило» пильне око її фотокамери… Більше про цю атмосферну виставку і про філософію осмислення навколишнього світу ви дізнаєтеся із чергового випуску телевізійної програми «Мистецька хвиля+» на каналі Ukrvideotravel.  

ДОВІДКОВО ПРО АВТОРА:

Про автора:

Закічила Московський Державний Університет ім. М.В. Ломоносова (факультет журналістики);

Член Національної Спілки журналістів України;

Навчалась фотомайстерності в Київській Школі Фотографії та Студії Олексія Абрамова;

Номінантка та переможниця різних фотоконкурсів;

КОЛЕКТИВНІ ФОТОВИСТАВКИ

2016 р. –  “Third International Festival of Abstract Art “220 abstract art fest””, організований Pavlovka ArtGallery;

2018 р. – Фотопроект “Кризь рожевi окуляри”  представлений  в рамках колективної виставки “Героїзм бачення. Inside/outside”, яку організував Modern Art Research Institute of the National Academy of Arts of Ukraine;

2019 г. – Третій Міжнародний ярмарок фотографії  PHOTO KYIV;

2019 г. – Персональна фотовиставка «Моя акваторія»,  Art Gallery “Митець, Київ.

#ОльгаПост #виставкаОльгиПостугалереїМитець

#ГалереяМитець #Мояакваторія_Фотографія #АннаЛавреха #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецькахвиля #СергійКомісаров

Сергій Комісаров, шеф-редактор інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я