Творчий звіт художниці Віри Баринової-Кулеби до Дня Незалежності

1
237

Мода приходить… Мода відходить… А класика – вічна! Це коли ми говоримо про справжнє Мистецтво.  На Всеукраїнській художній виставці до дня Незалежності, яка третій день поспіль триває у приміщенні Національної спілки художників України, мав честь кілька хвилин поспілкуватися із матріархом сучасного образотворчого мистецтва –  народним художником України Вірою Іванівною Бариновою – Кулебою.

Її регалії перераховувати – місця у публікації не вистачить. Та й не задля цього я сів писати це невеличке есе  про чудову людину, яку люблять і поважають тисячі українських і закордонних живописців, яких вона виплекала – як педагог і класик живопису із великої літери.

Ось  кілька – сподіваюся, незайвих –  слів про творчість Віри Іванівни у поточному році. Моя співрозмовниця  вже давно знайшла свою стежку у сучасному образотворчому мистецтві.

Її творчий почерк – справді  неповторний. Успадкувавши реалістичні традиції національної школи образотворчого мистецтва як засадничі позиції своєї творчості, Віра Іванівна Баринова-Кулеба виробила самобутню, притаманну лише їй манеру мистецького самовираження, яскраво позначену культурно-психологічними рисами української ментальності.

Наскрізною темою  творчості професора Віри Іванівни Баринової-Кулеби є селянське буття у різноманітних його проявах. А  твори миткині із світовим ім”ям пройняті ідеєю незнищенної генетичної пам’яті нашого народу.

Вірною цій темі пані Віра залишилася і цього разу. На виставці колеги і учні Народного художника України Віри Іванівни Баринової – Кулеби побачили її триптих «Додому, до мами».

Особисто мене ця зовні проста  робота вразила до глибини душі : щемить… Дякую Вам, шановна пані Віро, що зайвий раз змусили мене і тисячі шанувальників сучасного образотворчого мистецтва замислитися над святим і вічним…

#ВсеукраїнськахудожнявиставкадодняНезалежності художникВіраБаринова_Кулеба
#Центральнийбудинокхудожника #НСХУ #Мистецькахвиля #Ukrvideotravel

Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора УКРПРЕС-ІНФО

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я