Виставка Світлани Бринюк «Мрії NON stop. Архів»

1
166

Друг мого друга – мій друг. А друзям, особливо ж коли йдеться про Мистецтво, я ніколи не відмовляю. Вчора зателефонувала мені друг мого друга (це я – про майстра живопису Ларису Пуханову) талановита художниця Світлана Бринюк. Привітала із поверненням з відрядження до Грузії (слава Фейсбуку – він все про всіх знає!) і одразу перейшла до справи : «У мене виставка у Національному музеї «Київська картинна галерея». Завершується у неділю, 21 липня. Може, знайдеш півгодини, завітаєш на «творчий вогник»? Шкода, що ти не потрапив на відкриття. А то б побачив силу-силенну наших спільних друзів…» Як можна відмовити другу мого друга?!? Отож, відкладаю всі справи «на потім» і з гарним настроєм вирушаю на виставку «Мрії NON stop. Архів». 
Прийшов, побачив і… І настрій мій безмірно покращився. Позаяк побачив на виставці – а її розгорнуто одразу у п”ятьох (!!!) залах Музею – більше ста чудових картин талановитої миткині. Роботи приємно здивували. І своїм філософським наповненням, і технікою виконання, і життєдайною енергією, яку випромінюють у навколишній світ … Виставка «Мрії NON stop. Архів» є знаковою і для Світлани, і для її друзів, і для шанувальників її таланту. Нещодавно вона відсвяткувала ювілей і з усього видно, що до творчого звіту у стінах «Київської картинної галереї» готувалася більш ніж прискіпливо.
«Назва виставки не є випадковою, – розповіла мені миткиня . – За цією назвою стоїть велика праця. Мої мрії, мої ідеї, мої інтереси, мої досягнення у реальному житті і у Мистецтві – оце і є,власне, мій Архів. У широкому розумінні цього слова. Просто хотіла показати знайомим і незнайомим людям, що встигла надбати протягом життя. І не лише продемонструвати твори, над якими працювала впродовж багатьох літ, а й відкрити людям душу. А ще виставка «Мрії NON stop. Архів» – це моя особиста спроба показати світові як і чим живе сучасний український живописець. Ми – художники – усі різні. Дивимося на навкружний світ крізь призму персонального досвіду. І, як на мене, саме цим відрізняємося одне від одного. Нам пощастило жити і творити у цікаву епоху. І у дуже цікавій країні. Щоб там не було, але я люблю її, люблю людей, у колі яких народилася, виросла і разом із якими йду по життю. Вони справді непересічні, розумні, креативні… Коли формувала експозицію виставки, подумала : « Я все своє життя працюю для них, цих людей. Намагаюся їх дивувати – чим можу. А що з цього виходить – не мені судити. Нехай вони про це скажуть».Про творчі плани намагаюся нікому не розповідати. А для чого? Адже недаремно говорять : «Хочеш насмішити Бога – розкажи йому про свої плани…» Так що, пробачайте, і цього разу нікого не смішитиму. Краще тихенько працюватиму собі далі – для примноження персонального «Архіву». Спитаєте : «Що найближчим часом чи у далекій перспективі потрапить на його численні полиці?» А Бог його відає : поживемо – побачимо…»
Ось така вона, Світлана Бринюк. На моє особисте переконання ставлення цієї красивої і розумної жінки до людей і навколишнього світу «закодоване» у таїні її імені. Вона і дійсно світить нам, зігріває своєю сонячною творчістю. І від споглядання її картин на душі миттєво стає тепло і радісно… Дякую тобі за це, друг мого друга, дорога наша Світланко! Живи і працюй своїм на радість нашому товариству ще довго – довго. А ми не лише спостерігатимемо за твоїми новими кроками у Мистецтві, а – чим зможемо – й допомагатимемо. Ми ж – друзі… Ось так! Принагідно зазначу : у липневому випуску програми «Мистецька хвиля +», яку я цього разу присвятив виставці «Мрії NON stop. Архів» Світлани Бринюк, ви зможете ознайомитися із інтерв”ю відомого українського мистецтвознавця Дани Пінчевської. Пані Дана детально проаналізувала головні етапи творчого зростання художниці. Я із колосальним задоволенням записував це інтерв”ю – цікава вийшла бесіда! Дізнався чимало нової інформації і про творчість Світлани Бринюк, і про новітні тенденції у сучасному образотворчому Мистецтві… Отож, гарного вам перегляду, друзі!
Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора УКРПРЕС-ІНФО

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я