Дитячі малюнки допомагають здобути Перемогу!

0
200
Слово – зброя! І, як виявилося під час війни, дитячі малюнки … також! Бо на цих малюнках – велика правда нашого непростого сьогодення…25 лютого, у День рідної мови, у трьох виставкових залах “Національного музею українського народного декоративного мистецтва” відбулося відкриття дивовижної атмосферної виставки робіт переможців Міжнародного конкурсу юних митців «Малюємо українською».

         

Дякую за персональне запрошення, шановна Людмила Строкова! Отримав колосальне естетичне і моральне задоволення. Адже такої кількості абсолютно щасливих і радісних людей, які одночасно зібралися під дахом Вашого Музею, зізнайся, я тут раніше ніколи не бачив. Раділи всі : організатори конкурсу, члени журі, батьки маленьких художників, діти, які приїхали цього дня до нашої столиці із різних куточків України та із закордону…

               

Особисто мені було дуже приємно зустріти у виставкових залах Музею чимало відомих українських педагогів, які допомагають хлопчикам і дівчаткам стати професійними художниками. Зустрів серед дипломантів конкурсу кількох щасливих дітей, які вже кілька разів поспіль віддавали свої роботи співорганізаторами Міжнародного арт-проєкту “Повертайся живим! “, аби ми відвозили малюнки, зроблені руками школярів, до військових шпиталів і дарували їх героїчним солдатам та офіцерам ЗСУ… Тема конкурсу “Малюємо українською” – авторське бачення улюбленої літери алфавіту, а також предметів та образів, назви яких починаються на цю букву української абетки.

   

Це спільний проєкт Національного музею українського народного декоративного мистецтва та онлайн музею UA.Heritage. Його головна мета – залучити дітей та молодь до творчості у контексті української художньої традиції та пізнання української мови.

           

Для участі в конкурсі, який проводився вперше, подали заявки 1370 учасників із усіх куточків України та 28 (!!!) країн світу, серед яких: Данія, Франція, Швеція, Велика Британія, Чехія, Таїланд, Іспанія, Польща, Німеччина, Болгарія, Австралія, Італія тощо. Вже за цим критерієм конкурс може потрапити до Книги рекордів України!

Відбір кращих конкурсних робіт – ви можете побачити їх на фото – відбувся в музеї. Виставка представляє 330 довершених малюнків конкурсантів за віковими категоріями: 6-10, 11-15, 16-18 років. Їх зможуть побачити всі охочі, які завітають до Музею протягом десяти днів.

       

А в День рідної мови безпосередньо у виставкових залах “Національного Музею українського народного декоративного мистецтва” в урочистій атмосфері відбулося вручення дипломів фіналістів та учасників цього супер актуального і дуже важливого інтернаціонального творчого змагання.

Виставка “Малюємо українською” триватиме до 5 березня. Отож, пані та панове, у гості приходьте і друзів своїх приводьте! Особливо – дітей. Бо на цих малюнках сила силенна чудових ідей!

           

PS : Сьогодні – 368 день безкомпромісної боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників! Борімося – поборемо! Нам Бог – помагає! Бог – і сучасне образотворче Мистецтво…

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, Заслужений журналіст України, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото автора

#війна #проєктпідчасвійни #конкурсмалюнку #малюємоукраїнською #Повертайсяживим #Перемога #вірювПеремогу #ЗСУ #НСХУ #СергійКомісаров #ЛюдмилаСтрокова #Національниймузейукраїнськогонародногодекоративногомистецтва

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я