Виставка живопису Феодосія Гуменюка

0
91
Новорічні свята – час, коли збуваються усі найзаповітніші мрії… В тому числі коли йдеться і про сучасне образотворче Мистецтво світового рівня. Ось і напередодні святкування Нового року – 2023 дещо несподівано для себе – отримав від моїх старих добрих друзів генерального директора видавництва ,,Софія-А” ЛТД Максима Мельника та його чарівної помічниці Катрін Ольховик запрошення на відкриття довгоочікуванної виставки живопису Народного художника України, графіка, лауреата Шевченківської премії, Заслуженого діяча мистецтв України, професора, члена Національної спілки художників України Феодосія Гуменюка.

Чимало робіт Маестро, присвячених історичному минулому нашої держави, я вже неодноразово бачив у різних каталогах та в Інтернеті. І кожного разу побачене викликало у мене потужні позитивні емоції : сильно, довершено, стильно! Масштабні картини цього живописця викликають почуття  радості і гордості за те, що ми народилися, живемо та працюємо саме в Україні, а не десь за далекими морями – океанами…

   

Бо на цих роботах – правдива історія нашого волелюбного народу, який ніхто і ніколи із ворогів (в тому числі – й підступних орків з осоружної московії) не зможе поставити на коліна. Адже такий у нас, українців, характер – незламний та волелюбний!

     

І ось – унікальна можливість побувати на Новорічному вернісажі у Національному музеї Тараса Шевченка, де роботи визнаного майстра живопису світового рівня Феодосія Гуменюка експонуватимуться із 5 по 29 січня цього року. А ще – це шанс безпосередньо поспілкуватися із класиком українського живопису, який – у силу різних життєвих обставин –  не надто часто буває на публіці.

       

Позаяк, не зважаючи на свій досить поважний вік, пан Феодосій постійно плідно та наполегливо працює. Як і всі художники, хто нікуди не поїхав з України у пошуках кращої долі після початку війни. Працює він в дещо екстремальних для українських митців реаліях нашого непростого сьогодення. Йдеться про  постійні повітряні тривоги та вибухи ракет і дронів – камікадзе за вікнами його творчої майстерні…

       

«Тим хто знає, що таке справжнє сучасне образотворче Мистецтво України, прізвище Гуменюк розшифровувати не треба, – сказав за кілька хвилин до офіційного відкриття цього мега вернісажу у виставкових залах Національного музею Тараса Шевченка  генеральний директор видавництва ,,Софія-А” ЛТД Максим Мельник. – Це – воістину велична постать нашої образотворчості. Феодосій Максимович Гуменюк є одним із найбільш титулованих живописців України. Але одна із найбільш «тонких» його граней (чи регалій) – це те, що він є дисидентом.

   

Як відомо, дисидент – це  людина, політичні погляди якої істотно розходяться з офіційно встановленими в країні, де вона живе. Так називають  політичних інакодумців. Часто це призводить до гонінь, репресій і переслідувань дисидента з боку влади. У 1974 – 1975 році на виставках у Пітері поруч із Ленінами та Сталінами він мав відвагу виставляти на суд публіки своїх козака Мамая та гетьмана Мазепу…За що в ті непрості часи партійної цензури були арешти, гоніння та зіслання…

   

А Феодосій Максимович не боявся цього, що більш ніж красномовно говорить про його волелюбний характер. Так, часи були справді непростими. Але художник, на щастя, не зламався, він лише загартовував свій характер і став видатною особистістю. Це нині в тренді українське етно, українські козаки, українська культура… А в часи Брежнєва та інших радянських партократів все було із точністю до навпаки… У цьому, на моє переконання, актуальність мистецтва Феодосія Максимовича Гуменюка і в наш час.

   

Сьогодні, окрім показу серії картин Маестро, ми будемо презентувати на його унікальній за кількістю та якістю картин персональній виставці  широкому мистецькому загалові біографічну книгу митця «України краса вказала шлях». Цю книгу він назвав сам. Вона про те, що саме малює Феодосій Гуменюк і про те, чим саме він живе – як творча людина і громадянин України. Також на нашому артзаході  відбудеться презентація унікального «Кобзаря» Тараса Шевченка з роботами класика українського живопису Феодосій Гуменюк. Чудово ілюстрований «Кобзар» нещодавно видали на-гора співробітники  ,,Софія-А” ЛТД.

       

На мою думку, це наймасштабніший наш проєкт – в плані образотворчого Мистецтва. Ми працювали над «Кобзарем» півтора року. Тут представлені вибрані твори нашого Генія у картинах Феодосія Максимовича. Зазначу, що Гуменюк працює у цьому напрямку практично все своє життя. Тут представлено більше ніж 30 робіт Маестро, виконані у його неповторній авторській манері.

   

Ну, ще й така невеличка ремарка до нашої артімпрези: відкриття цієї  виставки планувалася на  1 березня 2022 року. Ми вже навіть і запрошення на неї для шановних гостей надрукували… Самі знаєте : за тиждень до 1 березня відбувся віроломний напад військ рф на Україну… Отож, через об’єктивні причини вернісаж довелося скасовувати…Так, ми перенесли дату відкриття персональної виставки мого друга Феодосія Максимовича Гуменюка. Але нині, на старті 2023 року, вона більш ніж на часі. Цією артподією ми хочемо показати світові  : Мистецтво, як і вся Україна, вистоїть у цій війні! І ми обов’язково переможемо кремлівську орду».

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

Творчість Народного художника України Феодосія Максимовича Гуменюка закорінена у національні цінності. Широкий діапазон майстерності автора простягається від лірики до епіки, апелює до близьких йому артистичних вершин, як-то Візантія, Венеція, українське бароко та бойчукізм. Феодосій Гуменюк присвячує свої роботи історичному минулому України, обрядам, віруванням українців. Виставка працюватиме за графіком роботи музею. Вхід – за вхідним квитком до музею.

PS : Сьогодні – 317 (!!!) день боротьби нашого волелюбного народу проти підступних рашистських загарбників. Борімося – поборемо! Нам Бог помагає…

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, Заслужений журналіст України, артменеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото автора

#shemuseum #StandWithUkraine #nowarinukraine 

#Перемога #ВірювПеремогу #ФеодосійГуменюк #ЗСУ #НСХУ #Повертайсяживим #НСЖУ #СергійКомісаров #Мистецтво #Мистецькахвиля+ #ВидавництвоСофія-А

#художникиУкраїни  #художнівиставки #НаціональнаспілкахудожниківУкраїни

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я