Персональна виставка юного художника Данила Ноздрі «Кольори Свободи»

0
475

Добрий вечір, нескорені! Сьогодні – 220 день безкомпромісної боротьби українського народу за наші Свободу та Незалежність… Які ж це красиві і які ж це великі слова  – Свобода та Незалежність! Погодьтеся, ми, українці, взагалі не уявляємо свого життя без них. І не лише дорослі, а й діти. Бо така у нас із вами – козацька (!) – генетика… Такі у нас установки та пріоритети у житті…

               

 1 жовтня 2022 року у Київському музеї видатних діячів української культури (вул. Саксаганського, 93) відкрилася 5 (!!!) персональна виставка київського художника Данила Ноздрі «Кольори Свободи» / «Colors of Freedom».

За творчістю цього юного митця я з великим інтересом спостерігаю вже третій рік поспіль. І кожного разу, прийшовши на його черговий звіт перед поціновувачами сучасного образотворчого Мистецтва, переконуюся : наша рідна земля дуже багата на таланти! Головне – побачити їх, огорнути турботою, показати правильний шлях у Мистецтві… Все це можна сказати й про 13-ти літнього київського живописця, який лише починає торувати свою стежину у  світі сучасного Мистецтва…

                 

Данило Ноздря працює у не академічній манері. Це я помітив ще на першій виставці хлопчини «Початок», яка відбулася  у галереї «Дім Миколи» рівно два роки тому. Потім мені поталанило відвідати не менш цікаві вернісажі – «Світанок над Україною», «Крило Янгола», персональну експозицію живопису Данилка на вечорі пам”яті видатного українського художника Сергія Чепика… І ось – чергове запрошення на ще одну мистецьку прем”єру… «Кольори Свободи» – це реакція юного художника Данила Ноздрі  на вторгнення рашистської орди на нашу землю…

       

Хоча деякі картини, які побачили глядачі на виставці у Київському музеї видатних діячів української культури, були намальовані талановитим київським школярем … ще ДО початку цієї страшної війни. Ось так!  Передчуття? Інтуїція? Проникливість у суть речей ще до того, як щось має трапитися? Не знаю. Можливо, й так… Адже художники на те вони й художники, аби бачити на кілька кроків вперед – ніж всі ми… Хоча хтось із великих поетів минулих епох безапеляційно  стверджував, що, мовляв, немає пророків у своїй Вітчизні… А якщо уважно озирнутися навколо себе  – вони є…  І це – наші діти, обпалені полум”ям війни…

               

На творчий вогник до Данилка цього вечора зазирнуло  чимало непересічних  особистостей. Ті, хто через війну не зміг цього зробити, як, наприклад, Народний художник України Валерій Франчук (нині разом із сім”єю він тимчасово перебуває у Польщі), вітали героя цього вечора із допомогою сучасних засобів мобільного зв”язку. Маестро Франчук, який вже досить давно допомагає юному художнику у становленні його, як творчої особистості, закликав свого учня не зупинятися на досягнутому.

А ті, хто знайшли цього вечора  час та можливість прийти на вернісаж  «Кольори Свободи», говорили  неординарному юному живописцю дуже потрібні слова.

             

ІРИНА КЛИМОВА, директор київського Музею Шолом-Алейхема : «Всі попередні  виставки Данила Ноздрі, так само, як і ця, відбулися тому, бо вони того варті. А ми варті того, аби дивитися на його твори. Мені важко сказати : звідки у нього таке відчуття кольору? Звідки у нього таке відчуття композиції? Цим, на жаль, не завжди можуть похвалитися навіть дорослі професійні художники. А тут – ще дуже юний майстер, який вражає такими яскравими емоціями, які впливають на наші емоції, на наші відчуття… Данило Ноздря – художник дуже різноплановий. І це радує…»

         

НАТАЛІЯ БОНДАРЕНКО, мистецтвознавець: «Після трагічної події, яка сталася в Україні 24 лютого цього року, Данчик знаходиться у авангарді сучасного Мистецтва. І, певною мірою, його роботи є своєрідною базою для підростаючого покоління юних авторів в цілому. Саме цим мене приємно здивував рівень його нових робіт, які ми побачили сьогодні у стінах Київського музею видатних діячів української культури».

         

НАТАЛІЯ СУМСЬКА, Народна артистка України : «Як приємно жити у лоні талановитої творчої родини, яка тебе викохує, випещує, є своєрідним підгрунтям, для того, щоб ця дитина відбулася… Я просто гратулюю бабусі юного митця Тетяні Кремешній за те, що вона має таку потугу зробити для цієї об”єктивно обдарованої дитини дивовижний підмурок, який вже дає Данилові силу зробити так багато для Мистецтва – у  юному віці…»

           

ЮРІЙ РИБЧИНСЬКИЙ, поет, драматург, сценарист, Герой України : «Роботи Данила Ноздрі говорять про те, що у нього гарні гени, що він бачить навколишній світ так, як його бачили Скрябін, Червльоніс, інші геніальні автори, котрі музику не лише чули, а й бачили її – кольорами. На картинах юного митця – все, що відбувається після початку війни росії проти України у душі кожного із нас. Все тут є… Але частіше на полотнах художника Данила Ноздрі ми помічаємо колір крові. Це той колір, який, на жаль,  замінив нам улюблені кольори українців – жовтий та блакиний… Якщо під час війни українські діти малюють саме такі картини, я думаю, ми – непереможні. Тому що юний художник Данило Ноздря  не малює минуле – він малює сьогодення і майбутнє… І я, звичайно, зичу Данилку стати справжнім великим майстром, яким в перспективі пишатиметься вільна від окупантів Україна».

             

Виставка київського художника Данила Ноздрі «Кольори Свободи» / «Colors of Freedom» працюватиме у Київському музеї видатних діячів української культури до 16 жовтня. Був сам – раджу вам!

ДОВІДКОВО :  Данило Ноздря вчиться у київській школі «Крила». Серед пращурів його родини – славетні постаті в історії нашої держави. А саме – військовий товариш гетьмана Івана Мазепи Максим Галузевський, перший перекладач Біблії українською мовою Пилип Морачевський, всесвітньо відомий художник – імпресіоніст Сергій Чепик.

#персональнавиставкаДанилаНоздріКольориСвободи#ЖивописецьДанилоНоздря #ВиставкаКольориСвободи #абстрактнемистецтво #УкраїнськийФондКультури #ТетянаКремешна_Морачевська #СергійКомісаров #Мистецькахвиля #УКПРЕС_ІНФО #Україна #ЯлюблюУкраїну #Київ #Повертайсяживим #ВиставкаНаціянескорених #Арт_проєктПовертайсяживим #ЗСУ #війна #Перемога #СергійКомісаров #ВірювПеремогу #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #ЗСУ

Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, засновник Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим!», організатор пленерів та виставок

Фото автора

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я