Виставка-марафон «Між небом та землею» Оксани Фурси

0
298

Дещо нас об”єднує… І це «дещо» – щира та незрадлива любов до сучасного образотворчого Мистецтва України! Від усієї душі хочу привітати ректора Академії сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі, доктора мистецтвознавства, доктора педагогічних наук, професора, Президента Конфедерації дизайнерів та стилістів України та талановиту художницю Оksana Fursа із її Ювілейним Днем народження та відкриттям персональної виставки-марафону «Між небом та землею»!

     

Відкриття вернісажу відбулося 5 липня 2022 року  у стінах Національного музею Тараса Шевченка у Києві. Виставку картин, присвячених темі війни і Миру, ювілярці допоміг організувати та провести Благодійний Фонд Art renova Ukraine.

         

Приємно констатувати (це я пишу як співзасновник Міжнародного арт – проєкту «Повертайся живим!» )  : у нашій державі нині зростає кількість мистецьких проєктів, які силою сучасного живопису крок за кроком  наближають Перемогу України у війні проти рашистів безпосередньо на фронті Культури.

   

Браво, пані Оксано! Ваші картини  – супер актуальні! Так тримати, назад не відступати! Слава Україні! Слава Збройним Силам! Віримо у нашу Перемогу. І кожен – на своєму робочому місці – добрими справами наближаємо її щасливу мить.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

Оксана Фурса відома перш за все серіями робіт у стилі фолк-арт. Її нетривіальне бачення світу самобутньо відображено у колекції «ЯБЛУНЕВО-МЕДОВА КАЗКА» (2014), яка стала візитівкою художниці.

   

Її уява витончено вплітає мотиви народних казок у фантазійний кольоровий світ дивних тварин і рослин, але глядач із першого погляду відчуває серед цього чудернацького світу єство української землі. Вже втретє роботи Оксани Фурса експонуються у Національному музеї Тараса Шевченка. Відповіддю на трагічні події війни і страждання українського народу стала серія робіт Оксани Фурса.

 

У цьому творчому циклі художниця використовує аналогії та метафоричні образи тонкого світу (“Янгол Перемоги”, “Янгол Відродження”), навіть звертається до манери візантійської школи іконопису (“Благословіння Богородиці”), відтворюючи сильні захисні образи, характерні для українців.

       

Основою виставки стане інсталяція з протитанкових їжаків, на яких під різними ракурсами і освітленням демонструватимуться дві колекції: «ЯБЛУНЕВО-МЕДОВА КАЗКА» як символ миру, добра й щедрот української землі та «Між небом та землею» – звернення до потаємної правди буття. Доповнять експозицію цифрові копії 5-ти робіт Марїї Приймаченко, надані з фонду Національного музею Тараса Шевченка – своєрідний символ зв’язку мистецьких поколінь.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту “Повертайся живим! “

 Фото – автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я