Подарунки до Міжнародного дня захисту дітей – не лише дітям!

0
168

Все краще – дітям! Так було, є і так буде завжди… Але життя іноді вносить у цю усталену формулу і свої дещо несподівані корективи. Нині ми все частіше говоримо : «Все краще – воїнам ЗСУ! Адже вони того варті!» В тому числі, коли йдеться і про подарунки нашим героїчним захисникам, зроблені… дитячими руками. Отримувати такі презенти героїчним солдатам та офіцерам дуже і дуже приємно…

   

У Міжнародний день захисту дітей директорка Музею Шолом-Алейхема (Філія Музею історії міста Києва) Ірина Климова  запросила до себе у гості друзів та колег на супер цікавий мистецький захід. 1 червня тут відбулося відкриття виставки оберегів, які  зробили українські діти. Донедавна ці іграшки прикрашали виставкові зали Київського Музею миру.

   

Разом із співзасновницею Міжнародного арт-проєкту «Повертайся живим!» Наталією Бондаренко ми звернулися із пропозицією до директора Музею Миру Сергія Громова : давайте – но подаруємо ці обереги разом із принтами картин учасників Першої Міжнародного виставки  «Повертайся живим!» героїчним воїнам Збройних Сил України, які відновлюють свої сили та здоров”я у військових шпиталях? Пану Сергієві наша ідея вельми сподобалася.

     

Адже він є кадровим офіцером запасу, тому добре знає, за рахунок чого можна було б підняти настрій пораненим бійцям. Отож, найближчими днями ми повеземо обереги, зроблені руками маленьких киян , до Вінниці. У цьому обласному центрі разом із представниками Фонду Володимира Продивуса плануємо розгронути пересувну Міжнародну виставку «Повертайся живим!»  Спочатку проведемо пересувний вернісаж  для містян, а потім  для пацієнтів  Вінницького обласного клінічного шпиталя ветеранів війни. Переконаний – ці обереги потрібні кожному воїну, який лікується у цьому медичному закладі.

   

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ :

З давніх часів люди використовували обереги. Оберіг – предмет, якому приписують надприродну здатність відвертати від його власника хвороби, біду, приносити щастя і гаразди. Це – чарівний предмет, що призначений захищати свого власника від будь-якої небезпеки. Оберіг наче створює захисне поле між людиною і небезпекою, магічно захищає свого власника, робить непомітним та невразливим до зла. Через це обереги були надзвичайно затребувані ще з давніх-давен.

З початком окупації росією України у 2014 році наші воїни взялися за зброю та пішли боронити рідну землю. Щоб убезпечити своїх батьків, братів, дітей, жінки та діти почали виготовляти обереги. Традиційний оберіг – це лялька мотанка, але фантазія українців пішла набагато далі. У вигляді оберегів виготовлялися й ангели, і птахи, і коні, і бабки, і браслети, і звичайно – підкови. Перед святами робили обереги – атрибути цих свят: Новий рік – ялинка, день святого Миколая – маленька панчошка чи мішечок, у який дбайливі дитячі рученята вкладали цукерку, на Великдень – мішечок з вишитим хрестиком або просто вив’язаний хрестик.

Громов Сергій – директор громадського Музею  був активним волонтером у 2014-2015 роках та зібрав унікальну колекцію таких амулетів, які зараз Ви можете побачити у Музеї Шолом-Алейхема.

Запрошуємо на виставку, яка нагадає про перші дні та місяці російської агресії в Україну та доведе, що людяність та любов переможе темряву.

Слава ЗСУ! Слава Мистецтву! Слава Україні! Віримо у нашу Перемогу і кожен – своїми добрими справами, в тому числі й на Мистецькому фронті – наближаємо її щасливу мить!

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!»

#Повертайсяживим #арт_проєктПовертайсяживим #проектСВІТЇХНЕВПІЙМАВ #SauliusKruopis #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #СучаснеМистецтво #Мистецтво #НСХУ #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #Мистецькахвиля #Ukrvideotravel #Mustsee #ГалереяХлібня #НаціональнийзаповідникСофіяКиївська #СофіяКиївська #повертайсяживим #БлагодійнийфондВолодимираПродивуса

#найкращі #свідомі #справжні #МузейШолом_Алейхема #ІринаКлимова #МузейМиру #ФондВолодимираПродивуса  #Київ #Вінниця

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я