Творчий доробок художника Дмитра Коваля до Міжнародної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!»

0
233

Де дружніші,  там і сильніші! В тому числі, коли йдеться і про Культурний фронт. Із великою радістю інформую : щодня до мистецького гурту Міжнародного арт-проекту «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!» приєднуються все нові й нові  українські та зарубіжні художники…

   

Запропонував взяти участь у нашій спільній справі відомому українському живописцю та педагогу Дмиртрові Ковалю – і відповідь не забаралася : «Підтримаю вашу ідею. Така виставка у наш час архі  потрібна усім українцям-патріотам. Тому кажу своє ТАК із великим задоволенням. Протягом 2,5 місяців війни я активно працюю в Україні. Є, повірте, із чим вийти на люди. Отож, до колективної виставки «ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ!» готовий…»

Дякую, друже Дмитре, що ти з нами. На мою електронну пошту надійшло більше 20 фотографій твоїх катрин. Ті, які ти пропонуєш до участі у виставці, це якраз те, що треба! Хоча і написані вони ще до війним… Беремо!  Ось назви цих робіт Дмитра Коваля, які стануть органічною частиною нашої колективної виставки…

 1. «Дівчина –весна», полотно, олія, 140х80, 2021рік;
 2. «Українська молитва», полотно, олія, 300х280, 2016рік.

 

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХУДОЖНИКА ДМИТРА КОВАЛЯ :

1990 р.н., м.Київ

Український живописець

Коваль Дмитро Вадимович народився 23 жовтня 1990 року в місті Хотин. У 1998 році — навчання в Хотинській ДХШ. З 2002 р. по 2007 р. – навчання в ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка. У 2007-2008 рр. відбулися дві перші персональні виставки художника у галереї «Митець». У 2009 році вступив до НАОМА (Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури) спеціалізація живопис (викл. В. Баринова-Кулеба, І. Ковтонюк, В. Виродова-Готьє). З 2012 р. по 2016 р. – навчання у творчій майстерні станкового живопису професора, академіка, народного художника України В.І. Гуріна. У 2016 році завершує навчання в НАОМА, диплом з відзнакою, рекомендація до асистентури-стажування, номінація на золоту медаль АМУ.

Дмитро Коваль — член Національної спілки художників України з 2017 року. Дмитро Вадимович постійний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Автор успішно експонується на виставках та аукціонах в Україні, Чехії, Німеччині, Франції, Канаді, Китаї, та ін. Учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних пленерів.

   

 

Ім`я Дмитра Коваля широко відоме серед поціновувачів вишуканого мистецтва живопису. Д. Коваль — представник Київської живописної школи. Художник працює як в техніці олійного живопису, виконуючи бездоганно точні та продумані композиції, так і в інших живописних техніках. Також митець працює в галузі монументально-сакрального живопису. У 2016 році брав участь у розписі філіалу Києво-Печерської лаври, що у місті Києві. Як наслідок виходить серія робіт, кожна з яких унікальна і неповторна, насичена атмосферою духовного світосприйняття. В сучасному київському живописі він уособлює витриманий стиль, лаконічність та досконале володіння технікою. Техніку живопису Дмитро Коваль гармонійно доповнює авторськими знахідками, використовуючи окрім традиційних також і сучасні матеріали. Автор великих живописних серій та циклів: «Любов» (2012 р.), «Земля» (2013-2014 рр.), «Українська молитва» (2015-2016 рр.), «Містифікація кохання» (2017-2018 рр.), «Таємнича Україна. Нарис історії та сьогодення»(2019 р.), «Реквієм» (2019-2020 рр.).

   

Роботи вирізняються оригінальністю задуму, високою духовністю, емоційною насиченістю, глибокою силою почуттів і надзвичайно професійним живописним рівнем образотворення.

Відбулися персональні виставки художника:

– 2007 р. «Спілка вільних художників» (галерея «Митець», м. Київ);

– 2008 р. «Спілка вільних художників. 2» (галерея «Митець», м. Київ);

– 2017-2018 рр. «В очікуванні сонця» (арт-галерея «Мануфактура», с. Ходосівка);

– 2018 р. «Сон» (арт-простір «Think Different», м. Київ);

– 2019 р. «Містифікація кохання» (арт-галерея «Мануфактура», с. Ходосівка);

– 2019 р. «Таємнича Україна. Нарис історії і сьогодення» (МВЦ «Музей історії міста Києва», м. Київ).

Переможець:

 1. Премія ім. В.Пузиркова (серія творів «Любов», м. Київ,2012р.);
 2. Премія ім. В.Шаталіна (твір «Всесвіт», м. Київ,2013р.);
 3. Стипендія ім. М.Мурашко,2014р.;
 4. Премія ім. В. Зарецького (твір «Кава-чай, м. Київ,2015р.);
 5. Диплом I ступеню в номінації «Живопис» (Всеукраїнська виставка-конкурс «Talent Energy Fest», м. Київ,2016р.);
 6. Лауреат премії ім. М.Дерегуса «За видатні досягнення в образотворчому мистецтві» в галузі живопису (цикл творів «Українська молитва», м. Київ,2018р.);
 7. Диплом II ступеню (Всеукраїнська трієнале живопису, м. Кременчук,2018-2019рр.);
 8. Грант Президента України для видатних молодих діячів культури (м. Київ,2019р.)
 9. Диплом Національної Академії мистецтв України «За вагомий внесок у розвиток українського образотворчого мистецтва» (м. Київ,2019р.).

10.Стипендія Президента України для молодих митців

 1. Лауреат міжнародної виставки “Україна-Вьєтнам”, присвяченої 30 річниці становлення дипломатичних відносин. ( м. Київ,2022р.)
 2. Лауреат Всеукраїнської трієнале живопису “Ню-арт”. ( м.Кременчук,2022р.)

Багато живописних творів художника стали власністю картинних галерей, музеїв та приватних колекцій в Україні та різних країнах світу. На даний час Д.Коваль викладає у ФКМД КНУТД, факультет дизайну. За час викладацької діяльності виховав чимало талановитих фахівців,які вже працюють на теренах нашої держави.

Творчість Дмитра Коваля представлено в численних каталогах, журналах та періодичних виданнях.

Слава Мистецтву! Слава ЗСУ! Слава Україні! Віримо у нашу Перемогу і кожен – своїми добрими справами, в тому числі й на Мистецькому фронті – наближаємо її щасливу мить!

PS : Роботи для експозиції ДРУГОЇ Міжнародної виставки «ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» почнемо відбирати з 15-го червня цього року. Спокій нам лише сниться… Адже цей проект – багатоетапний, так що на досягнутому зупинятися не збираємося!..

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ТА ЗАРУБІЖНИХ МИТЦІВ, ЯКІ МАЮТЬ БАЖАННЯ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ДРУГОМУ ЕТАПІ МІЖНАРОДНОГО АРТ – ПРОЕКТУ«ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ!» :

Шановні друзі! Запрошую всіх українських та закордонних художників долучатися до Міжнародного арт-проекту “Повернись живим!” Проект реалізується під патронатом НСХУ. Спитаєте : “Чи варто нині організовувати велелюдні мистецькі заходи? Може, ще не час?… ” Відповідаю : “Варто, дорогі мої друзі – митці! Адже Перемога кується не лише на передовій, а й в тилу. В тому числі, і на Культурному фронті… Участь у митецькому проекті “Повернись живим!» – безкоштовна. Всі роботи, які демонструватимуться на колективних виставках, повертаються їхнім авторам. Принти цих картин організатори Міжнародного арт-проекту «Повернись живим!» повезуть на фронт, аби показати цю пересувну виставку солдатам та офіцерам Збройних Сил України. Також принти робіт побачать поранені військовослужбовці, які проходять курс лікування у шпиталях. Маємо домовленність із низкою мистецьких організацій країн Європи щодо проведення міжнародних виставок – на їхніх теренах. За підсумками вернісажу буде видано каталог. Фото та стандартний опис картин (автор, матеріал, розміри та рік створення) надсилайте мені у приват Фейсбуку або на електронну пошту за адресою : komsv@ukr.net

Подробиці про наш проект читайте у мене на сторінці в Фейсбуці та на шпальтах Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО. Щодня розповідаю про творчість митців, які вже надіслали на розгляд журі конкурсу фотографії своїх робіт та пройшли відбір.

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів, співзасновник Міжнародного арт – проекту

Фото автора

#Повернисьживим #арт_проектПовернисьживим #НаталіяБондаренко #КостянтинЧернявський #ГаннаЯрова #ПрограмаМистецькахвиля+ #Мистецькахвиля+ #UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #ЗСУ #Перемога #ЗбройніСилиУкраїни #КИЇВ #ВІЙНА #Українськімитці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я