Відкриття виставки «Знову весна, знову квіти, знову збуваються мрії…»

0
287
72 – день війни особисто мені запам’ятається довгоочікуваною зустріччю із шанувальниками сучасного образотворчого Мистецтва, яка відбулася у одній із моїх улюблених київських галерей – «Глобус». Це саме той варіант, коли спрацьовує магічна формула творчості : «Свій, зі своїм, по своє…»
Цього разу директорка галереї «Глобус», мистецтвознавець та арт-менеджер Оксана Бойко запросила своїх гостей на колективну виставку, яка – і виною тому війна – переносилася із початку цього року … два рази…Уявляєте, як ми всі зраділи сьогодні, побачивши одне одного у доброму здравії?!?
«Ми» – це художники, галеристи, мистецтвознавці, арт-менеджери та актори, які завітали на відкриття колективного вернісажу «Знову весна, знову квіти, знову збуваються мрії…» Зустрівши одне одного у стінах цієї дивовижної за атмосферою доброзичливості галереї, учасники виставки раділи, наче діти…
Адже ніхто із нас не поїхав зі столиці світ за очі, коли Київ опинився у облозі орків, всі працювали наполегливо і активно – кожен на своєму робочому місці. І протягом окупації Києва, і тоді, коли славні воїни ЗСУ відкинули ворогів на сотні кілометрів від нашого рідного міста… Після урочистого відкриття виставки «Знову весна, знову квіти, знову збуваються мрії…» ми говорили між собою не лише про Мистецтво й нові творчі здобутки… Ми говорили про війну.
І – не могли наговоритися : адже так багато емоцій «кипить» у душі кожного, і так хочеться поділитися своїми враженнями про наше непросте сьогодення одне із одним… Ну, а потім кожен із запрошених на цей яскравий весняний вернісаж розповідав про свої картини, які народилися протягом лютого – травня… Цікаво, що позитивних сюжетів – незважаючи на війну – на полотнах учасників виставки набагато більше, аніж це можна було передбачити.
Так що оптимізм у Мистецтві перемагає песимізм. І це дарує кожному із творчих людей надію, що завтра буде кращим, ніж учора… На всі сто відсотків був правий свого часу великий Леонардо Да Вінчі, який сказав : «Живопис – це поезія, яку бачать, а поезія- це живопис, який чують». Ось і картини більше ніж 50 учасників колективної виставки «Знову весна, знову квіти, знову збуваються мрії…» із 5 держав Європи – саме про це!
Так, пані та панове, що завітайте і ви до галереї «Глобус», яка знаходиться на вул. Зоологічній,8, аби пересвідчитися у цьому на власні очі… Цей заклад Культури та Духовності столиці України працює у штатному режимі – як і до війни…

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я