Книга – каталог робіт українського художника «ВІД ДУШІ» Станіслава Лосицького

0
199

Вже вкотре переконався : мої  візити до київської галереї «Митець» – в тому числі, навіть й у режимі експромту – завжди дарують радість. І – наповнюють душу щастям, коли я спілкуюся у цих «намолених» справжнім Мистецтвом стінах із об”єктивно цікавими і неординарними особистостями. Позаяк більшість із них – художники. А з творцями завжди цікаво…

Ось і цього разу вирішив завітати до «Митця» на фінісаж виставки відомої київської мисткині, Заслуженої діячки мистецтв України Ольги Петрової « ОДВІЧНЕ», а моя щаслива  журналістська  доля несподівано подарувала радість від розмови із ще однією чудовою людиною – живописцем Станіславом Феліціановичем Лосицьким. З цим митцем – жизнелюбом, який доживши до досить поважного чоловічого віку, зумів зберегти духовні і фізичні сили,  мене познайомила відомий український мистецтвознавець Валентина Єфремова.

Пан Станіслав завітав до «Митця», аби подарувати директорці цієї галереї  Каріні Кравець та мистецтвознавцю Валентині Єфремовій розкішно виданий каталог своїх живописних картин. Називається ця книга Майстра, щедро ілюстрована фотографіями його картинин «Від душі».  «Ювілейна виставка до 80-ти річчя. Живопис. Станіслав Лосицький».  Протягом двох годин нашого спілкування у галереї я зрозумів : художник Станіслав Лосицький – щедра душею Людина. Він і мені подарував один примірник цього розкішного (коли йдеться про сучасну поліграфію) видання.

Це вже четверта книга – альбом, надрукована у Видавництві «УкрСіч» із серії «Від душі» Станіслава Лосицького. Вона продовжує знайомити поціновувачів сучасного образотворчого Мистецтва України із живописом цього знаного українського живописця, лауреата  Міжнародних премій у літературі й мистецтві імені Григорія Сковороди та Володимира Винниченка.

Всі видання представляють творчість Станіслава Лосицького упродовж 1951-2008, 2008-2011, 2011-2016 років. Четверта книга – каталог – це репродукції абсолютно нових картин, які свідчать про плідну роботу Майстра, його вимогливість до себе і впевненість у пошуку нового та прекрасного у нашому великому і вічному світі.

Повернувшись додому, я протягом цього ж лютневого вечора, як мовиться, на одному диханні, з великим інтересом прочитав цю книгу пана Станіслава, написану, до речі, трьома мовами. Вразило те, якими філософськими категоріями міркує про наше непросте життя – буття її автор. Адже він є не лише авторитетним українським митцем, а й відомим громадським діячем, який велику частину свого життя віддав виробництву.

А ще він є кандидатом технічних наук, дипломованим старшим науковим співробітником, заслуженим винахідником, неодноразовим учасником ВДНГ СРСР та УРСР. Він має багато раціоналізаторських пропозицій, патентів та винаходів, за що отримав десятки нагород та відзнак.  Свого часу Станіслав Лосицький був членом Президії Українського Фонду Культури. А за заслуги перед Українською Православною Церквою нагороджений Преподобного Нестора 2 ступеня й орденом «Святого Димитрія Ростовського»…

«Мені  80 років – вік поважний, попереду коротка дистанція і недалекий фініш. Саме на цій хвилі й видається каталог виставки, присвячений мною до Ювілею. Включаю до нього абсолютно нові картини, продовжуючи перелік робіт, опублікований у моїх книгах з живопису : «Від душі», «Моя Україна» та «Свята Русь і Земля обітована».Я щасливий, що сам можу зробити те, що хочу! Про щастя думав завжди, як і всі, і переконаний, що знаю головне. Щастя йде саме так : від колиски і до могили.

Дай, Боже, щоб на життєвому шляху воно завжди супроводжувалося і в любові, і в симпатіях, і у виборі власної дороги, і в силі, щоб її приймати і зробити в цьому житті все, що хочеться. І завжди робити те, що хочеться, й отримати, як манну з неба, подяку за зроблене від, здавалося б, найдорожчих і близьких людей…» – написав у своїй книзі-каталозі цей блискучий український художник і філософ.

Золоті слова, шановний Станіславе Феліціановиче! І як же вчасно особисто для себе я відшукав їх на одній із сторінок Вашої мудрої книги! Книги довжиною у все Ваше життя! Воістину : мудрий той, хто знає не багато, а потрібне…  Вчуся у митців Вашого повоєнного покоління. Вони, дякувати Богові, ще є, вони ще працюють на передовій українського фронту Культури! Ви і Ваші ровесники, на долю яких випали важкі життєві випробування голодом, війною, розрухою, відбудовою вітчизняної  економіки та культури для нас, народжених у 60-ті роки минулого століття, були, є і завжди залишатиметеся прикладом для наслідування.

Адже ви – наші батьки, а батьків треба поважати за те, що вони зробили для нас… Шкода лише, що минулого року через цей осоружний китайський  корона вірус Вашу персональну виставку «Від душі» довелося відмінити… Вірніше, не відмінити, а перенести на іншу дату – об”єктивно більш сприятливу для проведення цієї довгоочікуваної події у мистецькому житті України. Тому у Вас, Майстре, ще  є час і можливості створити ще кілька  нових яскравих картин для головного  персонального вернісажу Вашого життя…

Як журналіст, вже сьогодні на всі сто відсотків готовий активно посприяти із його висвітленням у ЗМІ та в Соціальних мережах.  Із нетерпінням чекатиму запрошення, мій телефон у Вас вже є… Місце та час проведення цієї Ювілейної виставки – за Вами.

Адже розповідати про дивовижні картини та ікони, фотографії яких я побачив у подарованій мені  книзі-альбомі «Від душі». «Ювілейна виставка до 80-ти річчя. Живопис. Станіслав Лосицький» – це справжня радість і насолода для журналіста, який не уявляє свого життя без високого і прекрасного Мистецтва…

А ще мені назавжди врізалися у пам”ять слова великого лікаря Миколи Івановича Пирогова (1810 – 1881), які ви обрали  епіграфом до Вашої книги – каталогу : «Жити на білому світі – означає постійно боротися і постійно перемагати». За дивним збігом обставин, саме ці мудрі слова Миколи Івановича Пирогова є також девізом і мого власного життя, шановний Станіславе Феліціановиче!

Отож, вперед і лише вперед! До нових творчих перемог !

Сергій Комісаров, шеф-редактор Міжнародного інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО, арт-менеджер, організатор мистецьких пленерів

Фото автора

#ГалереяМитець #Митець #КарінаКравець #ArtgalleryMytets #ОленаКрасильникова #НаталіяВащук #ПрограмаМистецькахвиля#Мистецькахвиля#UKRVIDEOTRAVEL #СергійКомісаров #УКРПРЕС_ІНФО #Мистецтво #СучаснеМистецтво #Мистецтво #Mustsee #сучаснеобразотворчемистецтво #Творчість #Творчество #Культура #Искусство #НСХУ #Національна_Спілка_Художників_України #NUAU #National_Union_of_Artists_Ukraine #художникСтаніславЛосицький #ТворчістьСтаніславаЛосицького  #книга_альбомВіддуші #Віддуші

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я